خبرنگاران 6 شکارچی متخلف در اشنویه دستگیر شدند

به گزارش مجله استخدام جدید، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه گفت: 6 شکارچی متخلف طی یک عملیات در زیستگاه های آغبلاغ این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

خبرنگاران 6 شکارچی متخلف در اشنویه دستگیر شدند

کریم خضری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: این شکارچیان غیرمجاز با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره، حین شکار کبک در مناطق شکار ممنوع این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در جریان برخورد با این شکارچیان چهار نفر از متخلفان از محل ارتکاب به جرم بدون توجه به اخطار ماموران به سمت شهر متواری شدند که با هماهنگی های به عمل آمده با پاسگاه انتظامی نلیوان، در محل ایست بازرسی سه راه نلیوان دستگیر شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه ادامه داد: از این متخلفان 6 قبضه اسلحه شکاری شامل چهار اسلحه مجاز و 2 اسلحه غیرمجاز، تعدادی فشنگ و لاشه 6 قطعه کبک به همراه ادوات شکار کشف و ضبط شد.

وی گفت: این شهرستان دارای یک منطقه شکار ممنوع مرزی است که به زودی تابلوهای راهنمای مربوط به آن در اطراف این منطقه نصب و طی مصوبه شورای عالی محیط زیست با فاصله هفت کیلومتر از خط مرزی جزو مناطق شکار ممنوع مرزی محسوب خواهد شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن 44626231 به این اداره اطلاع دهند.

اشنویه از شهرستان های مرزی آذربایجان غربی است که باتوجه به شرایط اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه ها به شمار می آید.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1379

به "خبرنگاران 6 شکارچی متخلف در اشنویه دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 شکارچی متخلف در اشنویه دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید