سرنوشت عجیب نوزادی که چندین بار فروخته شد ، بچه فروشی در اینستاگرام

به گزارش مجله استخدام جدید، زن و شوهری که مدعی بودند به خاطر بچه دار نشدن قصد خرید نوزاد دختر را دارند، در حقیقت کلاهبردارانی بودند که پس از گرفتن نوزاد، او را در اینستاگرام فروختند.

سرنوشت عجیب نوزادی که چندین بار فروخته شد ، بچه فروشی در اینستاگرام

به گزارش خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از چندی قبل با مراجعه زن و شوهری جوان به شعبه 11بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران شروع شد. آنها مدعی بودند که حدود یک سال و نیم قبل دخترشان را که تازه به جهان آمده بود به زن و شوهری فروخته اند اما چون هیچ پولی نگرفته اند، حالا در پی پس گرفتن فرزندشان هستند.

پدر این کودک به بازپرس جنایی گفت: ما اهل یکی از شهرهای شرق کشور هستیم. حدود یک سال و نیم قبل صاحب یک دختر شدیم اما زن و شوهری که ساکن کرج هستند گفتند چون بچه دار نمی شوند حاضرند دختر ما را به فرزندی قبول نمایند و در ازایش مبلغی به ما بدهند. ما به علت مسائل مالی که داشتیم قبول کردیم و دخترمان را به آنها دادیم اما بعد از گذشت این همه مدت آنها پولی به ما ندادند و حالا ما از آنها شکایت داریم و فرزندمان را می خواهیم.

فروش نوزاد در اینستاگرام

در پی این شکایت با دستور بازپرس پرونده تحقیقات در این باره شروع شد و مأموران پلیس بعد از مدت ها تحقیق توانستند زن و شوهر کرجی را پیدا نمایند. آنها اما مدعی شدند که دختری را که به فرزندخواندگی قبول نموده بودند به زنی ماما فروخته اند و حالا هم از سرنوشت او اطلاعی ندارند.

یکی از آنها گفت: چند روز پس از آنکه نوزاد را از پدر و مادرش گرفتیم، در اینستاگرام یک آگهی برای فروش نوزاد منتشر کردیم. در مدت کوتاهی زن و شوهرهای زیادی برای خرید نوزاد اعلام آمادگی کردند اما ما در نهایت در قبال دریافت 100میلیون تومان او را به یک زن ماما فروختیم.

مأموران که تصور می کردند با یافتن این زوج می توانند کودک خردسال را به پدر و مادرش برگردانند حالا به بن بست رسیده بودند و معلوم نبود که کودک چه سرنوشتی پیدا نموده است.

قدم به قدم در پی نوزاد

این انتها کار نبود و مأموران با اطلاعاتی که درباره زن ماما به دست آورده بودند کوشش کردند او را شناسایی نمایند تا سرنوشت کودک فروخته شده تعیین گردد. آنها پس از مدت ها انتها توانستند این زن را شناسایی نمایند. مأموران تصور می کردند که او نوزاد را برای خودش خریده و حالا از او نگهداری می نماید اما او گفت که فقط یک واسطه بوده و نوزاد را بعد از چند ساعت که در اختیارش بوده به خواهرش که در مشهد زندگی می نماید داده است.

در مشهد

هرچه تحقیقات ادامه پیدا می کرد مأموران یک گام به کودک فروخته شده نزدیک تر می شدند. زن ماما گفته بود که خواهر و شوهر خواهرش صاحب فرزندی نمی شدند و به همین علت وی نوزاد را خریده و به آنها داده بود و هم اکنون دختر فروخته شده نزد آنهاست.

در این شرایط بود که زن و شوهر مشهدی به تهران احضار شدند تا درباره سرنوشت دختری که از یک سال و نیم قبل در اختیار گرفته اند جوابگو باشند. مرد جوان که 27سال دارد وقتی در برابر بازپرس جنایی نهاده شد درباره آنچه رخ داده گفت: من و همسرم سال ها است که ازدواج نموده ایم اما صاحب فرزندی نمی شدیم. در این مدت حتی برای قبول کردن سرپرستی بچه ها بی سرپرست به بهزیستی رفتیم اما به ما گفته شد که شرایط سرپرستی بچه ها بی سرپرست را نداریم. همان زمان بود که در اینستاگرام با آگهی فروش یک نوزاد دختر روبرو شدیم و به آگهی دهنده پیام دادیم.

او گفت که 4فرزند دارد و دیگر نمی تواند از فرزند دیگری نگهداری کند و میخواهد او را بفروشد. بخاطر همین ما از مشهد به کرج رفتیم و کودک را دیدیم و شیفته اش شدیم. بعد از آن چند مرتبه دیگر هم پیگیر قبول کردن سرپرستی اش شدیم اما زوجی که مدعی بودند پدر و مادرش هستند هر بار بهانه ای می آوردند و در نهایت گفتند که پشیمان شده اند.

وی ادامه داد: پیگیری های ما ادامه داشت تا اینکه آنها مدتی بعد تماس گرفتند و گفتند که می خواهند هرطور که شده دخترشان را بفروشند و اگر سریع تر برای خرید بچه اقدام نکنیم ممکن است آن را به زن و شوهر دیگری بفروشند. ما هم وقتی شرایط را دیدیم از خواهر همسرم که ماما و ساکن کرج است خواستیم سراغ این زن و شوهر برود و دختربچه را تحویل بگیرد و خودمان هم 100میلیون تومان به حساب آنها واریز کردیم و از آن موقع تا به امروز پدر و مادر دختر کوچولو شدیم.

این مرد در ادامه گفت: ما فکر می کردیم که دختربچه واقعا برای زن و شوهر کرجی است اما حالا فهمیده ایم که آنها سرمان کلاه گذاشته اند. در این مدت دختربچه چندین مرتبه بیمار شد و ما برای درمانش هزینه زیادی انجام داده و از او نگهداری کردیم. از این گذشته در این یک سال و نیم وابستگی زیادی به او پیدا کردیم و حالا نمی دانم اگر قرار باشد او را از ما بگیرند باید چه کنیم. براساس این گزارش، با روشن شدن سرنوشت دختربچه تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2261

به "سرنوشت عجیب نوزادی که چندین بار فروخته شد ، بچه فروشی در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت عجیب نوزادی که چندین بار فروخته شد ، بچه فروشی در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید