سفر دو هفته ای به میانمار

به گزارش مجله استخدام جدید، میانمار یا برمه از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که از جاذبه های گردشکری زیادی برخوردار است. در سفر به این کشور، همراه خبرنگاران باشید.

سفر دو هفته ای به میانمار

میانمار با نام دیگر برمه، یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سراسر جهان است. مردم این کشور عمدتا پیرو آیین بودا هستند؛ در نتیجه عمده معروفیت این کشور به دلیل معبدهای فراوان و طبیعت بکرش است.

این کشور جمعیتی 50 میلیونی دارد و با کشورهای هند، بنگلادش، لائوس، تایلند و چین هم مرز است.

هانا لوکازویچ (Hannah Lukaszewicz) به عنوان گردشگر، نویسنده این برنامه سفر است. مقاله ای که در ادامه می خوانید نیز از زبان خود نگارنده است:

اول از همه باید گفت حداقل مدت زمان مناسب برای سفر به میانمار 2 هفته است. این کشور از فرهنگ و طبیعتی بی نظیر بهره می برد. پیشنهاد ما برای سفر به این کشور، دیدن 4 شهر ماندلی (Mandalay)، باگان (Bagan)، کالآو (Kalaw) و منطقه اینله لیک (Inle Lake) است.

ما سفر خود را در دقیقه 90، در اولین هفته ژانویه برنامه ریزی کردیم. راستش را بخواهید، حتی فقط برای دو شب اول در ماندلی هتل رزرو کردیم و برای دیگر شهرها در داخل تاکسی فرودگاه رزرو را انجام دادیم!

خوشبختانه هتل هایی که در آن ها اقامت داشتیم، همگی از بهترین ها بودند. این را هم به یاد داشته باشید که فرقی در ترتیب سفر به شهرها وجود ندارد. از هرکدام از این چهار قسمت میانمار آغاز کنید، سفری هیجان انگیز در انتظار شما است.

2 روز در ماندلی

حداقل 2 شب برای ماندلی کنار بگذارید تا بتوانید یک روز کامل را در این شهر داشته باشید. بیشتر گردشگران همه جاذبه های این منطقه را نمی شناسند. شاید بهترین راه برای آشنایی با این شهر، دوچرخه سواری یا قدم زدن در سطح شهر باشد. همچنین می توانید در تورهای شهری شرکت کنید.

ما برای استفاده هرچه بیشتر از زمان، با 5,500 کیات (Kyat)، واحد پول میانمار، یعنی 15,000 تومان، راننده ای همراه با تاکسی را برای 12 ساعت اجاره کردیم تا به راحتی به گشت وگذارمان برسیم.

پل یو بین

اگر سحرخیز باشید می توانید، به پل یو بین (U Bein) بروید و از طلوع زیبای خورشید لذت ببرید. این در حالی است که در این ساعت گردشگران کمتری به نسبت مردم محلی، به این پل می فرایند؛ اما در عصرگاه ورق برمی شود و تعداد زیادی از گردشگران برای دیدن غروب خورشید در این منطقه حاضر می شوند.

راننده ما را در ساعت 5:45 صبح سوار کرد تا بتوانیم 20 دقیقه مانده به طلوع آفتاب به پل برسیم.

مینگون

با طی کردن جهتی یک ساعته از طریق راننده از ماندلی به مینگون (Mingun) رسیدیم.

در 11 کیلومتری این منطقه، رودخانه ای بنام آییارودی (Ayeyarwady River) جاری است. همه روزه در ساعت 9 صبح قایقی از مینگون به سمت ماندلی حرکت می کند و در ساعت 1 بعدازظهر به مقصد می رسد. هزینه سفرکردن با این قایق 12,000 تومان است.

جهت ماندلی به مینگون

یکی از منطقه ها موردعلاقه من در مینگون، معبد پاتودویگی (Mingun Pahtodawagyi) است. عمده معروفیت این معبد به دلیل ترک هایی است که از زلزله سال 1839 در سطوح آن، برجای مانده است.

بنای بی نظیر و سفیدرنگ شین بومه (Hsinbyume Pagoda) نیز در این مکان قرار گرفته است.

با بازگشت به ماندلی تصمیم گرفتیم به دیدن قصر ماندلی (Mandalay Palace) برویم. قصری که بر فراز تپه ها قرار گرفته است. اگر حس کنجکاوی زیادی دارید می توانید با پله به بالای آن برسید؛ در غیر این صورت می توانید با تاکسی تا پای آن رفته و سپس با پله برقی به بالای آن بروید.

هتل های پیشنهادی در ماندلی

هتل لوکس:

هتل هیل ریزورت ماندلی (Mandalay Hill Resort): هتل 5 ستاره ای که فاصله کمی از مرکز شهر دارد.

هزینه: از شبی 400,000 تومان

هتل میانه:

هتل لینک 78 ماندلی بوتیک (Link 78 Mandalay Boutique Hotel): هتل 4 ستاره ای که در مرکز شهر قرار گرفته است و از اتاق های مدرنی برخوردار است.

هزینه: از شبی 200,000 تومان تا 400,000 تومان

هتل اقتصادی:

هتل ای وان (Hotel A1): هتلی که ما در آن اقامت داشتیم که قیمت بسیار مناسبی هم داشت و در قسمت مرکزی شهر واقع شده است.

هزینه: شبی 200,000 تومان

رستوران های پیشنهادی در ماندلی

رستوران بیسترو (Bistro on 82nd):

این رستوران که منوی کوچکی از غذاهای اروپایی دارد، یکی از بهترین ها است. یادتان باشد شنیسل سوسیس را امتحان کنید. قیمت این غذا 45,000 تومان است.

آدرس: بین خیابان های 30 و 31، خیابان 82.

کافه نووا (NOVA Coffee):

با قهوه ای ناب و قیمت های مناسب این کافه از پرطرفدارترین ها حساب می شود.

آدرس: بین خیابان های 79 و 80، خیابان 37، شماره 146.

رستوران ایندین تادکا ماندلی (Indian Tadka Mandalay):

نکته جالب این است که ما این رستوران را از طریق اینترنت و با توجه به نظرات مردم پیدا کردیم. جایی که عده زیادی آن را برای غذاهای هندی اش انتخاب می کنند.

ما مرغ ماسالا و نان سیر مخصوص را با 13,000 تومان سفارش دادیم.

آدرس: بین خیابان های 63 و 64، خیابان 27، شماره 63 و 64.

5 روز در باگان

اگر بخواهید از ماندلی به باگان سفر کنید، انتخاب های گوناگونی را برای سفر از میان هواپیما، اتوبوس، تاکسی و قایق، خواهید داشت.

ما تصمیم گرفتیم سفر خود را با قایق به سمت باگان ادامه دهیم. این سفر که 10 ساعت به طول می انجامد، از چشم انداز ها زیبایی بهره می برد و بسیار لذت بخش است.

در باگان 5 روز اقامت داشتیم. پیشنهاد ما هم به شما این است که حداقل 3 شب را برای باگان کنار بگذارید؛ چراکه 2000 معبد در این شهر وجود دارد و مطمئنا به زمان زیادی برای بازدید از آن ها نیاز خواهید داشت.

به محض اینکه به باگان برسید، متوجه خواهید شد که ما به چه دلیل 5 روز را در این شهر سپری کردیم. هتلی که در آن اقامت داشتیم در قسمت تازه شهر واقع شده بود و اتاقی که انتخاب کرده بودیم، چشم اندازی زیبا از معبدها داشت. البته این اتاق چند تومانی گران تر از دیگر اتاق ها بود ولی کاملا به پرداخت هزینه اش می ارزید.

از بالکن اتاقمان می توانستیم نظاره گر 10 معبد معروف باگان باشیم. معبدهایی مثل سولامانی (Su La Ma Ni Pahto)، دامایانگی (Dhamma Yan Gyi Pahto)، آناندا (Ananda Temple)، شوساندا (Shwe San DawPaya) و دت بیین نیو (That ByinNyu Temple).

ما بسیار خوش شانس بودیم که توانستیم این اتاق را برای شبی 240,000 تومان بگیریم.

دوچرخه برقی کرایه کنید

یکی از بهترین وسیله های گشت وگذار در باگان، دوچرخه برقی است تا بتوانید از همه منطقه ها و معبدهای آن دیدن کنید.

بیشتر هتل ها دوچرخه های برقی را از صبح اول وقت تا شب اجاره می دهند. این در حالی است که مسافران اجازه اجاره موتور را ندارند ولی اجاره دوچرخه برقی امکان پذیر است.

هزینه اجاره:

  • از 7 صبح تا 7 شب، 24,000 تومان.
  • از 5:30 صبح، برای دیدن طلوع خورشید، تا 7 شب: 28,000 تومان.
  • اگر بعد از 7 شب دوچرخه را برگردانید 4,000 تومان بیشتر باید پرداخت کنید.

ما هم 2 دوچرخه را برای پنج روز اجاره کردیم و از آنجایی که به دیدن طلوع خورشید هم رفتیم، هزینه بیشتری پرداخت کردیم.

با نقشه ، به دیدن معابد باگان بروید

در اولین روزی که به باگان رسیدید، نقشه معابد شهر را تهیه کنید. بیشتر هتل ها نقشه ها را به صورت رایگان در اختیارتان می گذارند. نقشه های با جزییات بیشتر هم در فروشگاه هایی که دوچرخه کرایه می دهند با قیمت 2,000 تومان به فروش می رسد.

پیشنهاد ما این است که یک روز را به بازدید از معبدهای حومه شهرها اختصاص دهید. جالب است بدانید که بیشتر وقت ما صرف دیدن معابدی شد که در نقشه نبودند.

بارها رخ داد که به سمت معبد مشخصی در حال حرکت بودیم که اتفاقی معبد دیگری را در وسط راه دیدیم و تصمیم به بازدید از آن گرفتیم.

دیدن طلوع خورشید از فراز معابد باگان

سحرخیز بودن برای دیدن طلوع خورشید در باگان امری است کاملا طبیعی. لذت نظاره گر بودن این رویداد روزانه از فراز معابد باگان هیچگاه یکنواخت نمی شود.

اگر نظر ما را بخواهید، فهرست معابدی را که در نقشه ها برای دیدن طلوع خورشید وجود دارد فراموش کنید؛ چراکه ازدحام گردشگران در این منطقه ها مانع از لذت بردنتان می شود. به جای آن در پی معابد کمتر شناخته شده تر باشید.

ما مکان های مختلف را در این مدت چه برای طلوع و چه برای غروب خورشید امتحان کردیم.

بالن سواری بر فراز معابد باگان

یکی از زیباترین چشم انداز های که در باگان وجود دارد، پرواز بالن ها است. صحنه های جالبی که هرروز صبح در این شهر پدید می آید.

بالاخره ما هم تصمیم گرفتیم با یکی از این بالن ها پرواز کنیم. ساعت 5 صبح از خواب بیدار شدیم و راهی بالن سواری شدیم. تقریبا برای مدت بیش از یک ساعت بر فراز این شهر پرواز کردیم. تجربه ای شگفت انگیز که به ندرت تکرار رمی شود.

قیمت این بالن ها با توجه به جهت، مدت زمان و خدماتی که ارائه می دهند، مانند صبحانه و ناهار، از 1,200,000 تا 1,800,000 تومان متغیر است.

امکان رزرو کردن بالن در باگان هم میسر است و شما می توانید بالن خود را انتخاب کنید. این را هم به یاد داشته باشید که این بالن ها به دلیل وزش بادها و شرایط جوی فقط در 5 ماه از سال پرواز می کنند.

هتل های پیشنهادی در باگان

هتل های این شهر در سه منطقه واقع شده اند که عبارت اند از: باگان قدیم، باگان تازه و نیانگ یو (Nyaung-U). هرکدام از این منطقه ها نکات مثبت و منفی خود را دارد.

باگان قدیم در مرکز شهر قرار گرفته است و شاید بهترین مکان برای اقامت باشد. البته چندان هم فرقی نمی کند که در کدام قسمت باشید؛ با دوچرخه از باگان تازه تا نیانگ یو تنها 20 دقیقه فاصله است. از سوی دیگر به عقیده ما، بهترین رستوران ها در نواحی باگان تازه و نیانگ یو واقع شده اند.

هتل در باگان تازه:

هتل کومودارا (Kumudara Hotel) هتلی است که ما در آن اقامت داشتیم. با مزایایی مانند چشم اندازی از چشم انداز ها زیبا، استخر عالی و نزدیک بودن به رستوران های شهر.

هتل در باگان قدیم:

هتل پیشنهادی ما هتل ثانده (Thande Hotel) است.

هتل در نیانگ یو:

هتل آروم پالاس (Aureum Palace Hotel & Resort) هتلی است که به شما پیشنهاد می دهیم.

رستوران های پیشنهادی در باگان

قبل از هرچیز در نظر داشته باشید که در اینجا فقط نام رستوران هایی که ما غذایشان را امتحان کردیم، آورده شده است.

رستوران های متعدد دیگری هم هستند که با غذاهای محلی و قیمت مناسب تر از علاقه مندان پذیرایی می کنند. برای برخی از دوستان ما که در گذشته به میانمار سفر کرده بودند، مسائل گوارشی رخ داد و در ادامه سفر اذیت شدند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم به رستوران های تقریبا گرانتری برویم.

رستوران در نیانگ یو:

رستوران ویدراسپون (Weatherspoons) پاتوق اصلی ما بود. تا جایی که برای 3 بار به این رستوران رفتیم. با پیمودن جهتی 30 دقیقه ای با دوچرخه به این محل می رسیدیم.

حتما برگر مرغ و سالاد برگ چای را که قیمت های 14,000 و 6,000 تومانی دارند، امتحان کنید.

رستوران در باگان تازه:

اگر از طرفداران پیتزا هستید، پیتزا سنگی لا پیتزا (La Pizza) را از دست ندهید. پیتزاهای این رستوران با قیمت حداقلی 20,000 تومان، میزانی از استانداردهای میانمار گرانتر است.

پیتزای آروگولای (Arugula) این رستوران را حتما امتحان کنید.

رستوران در باگان قدیم:

رستوران های بی کایند تو انیمالز (Be Kind To Animals Moon 1&2) را به شما پیشنهاد می کنیم.

یک روز در کالآو

اگر کماکان منتظر آشنایی با طبیعت وحشی میانمار هستید، این سفر برای شما است؛ سفری هیجان انگیز با پای پیاده از کالآو به دریاچه اینله (Inle Lake). پیشنهاد ما این است که یک روز در کالآو اقامت کنید تا بتوانید لذت بیشتری از سفر خود ببرید.

اتوبوس هایی هم هستند که مسافران را در سفری 6 ساعته از باگان به کالآو می برند. نزدیک ترین فرودگاه هم در 45 دقیقه ای این منطقه، در ههو (Heho) قرار گرفته است.

سفر با پای پیاده از کالآو به دریاچه اینله

شما دو انتخاب برای این سفر دارید، جهتی 3 روزه و جهتی 2 روزه. هردوی این جهتها از چشم انداز ها زیبایی، مانند روستای محلی شان (Shan) و مزارع چای، بهره می برند.

جهت پیاده از کالآو به دریاچه اینله

تصورش را بکنید پیاده روی از میان این چشم انداز ها و طبیعت بکر تا چه میزان لذت بخش است.

هزینه میانگین برای تور 3 روزه برای هر نفر 120,000 تومان است که شامل راهنما و وعده های غذایی هم می شود.

3 روز در منطقه اینله لیک

3 روز برای این سفر مدت زمان مناسبی است تا بتوانید از جاذبه های این منطقه لذت ببرید. این دریاچه بسیار بزرگ تر از حد تصورتان است و از زیبایی های زیادی بهره می برد. تفریحات بسیاری را نیز می توان در این منطقه تجربه کرد.

بالن سواری بر فراز دریاچه ی اینله

یکی از بهترین راه های دیدن رودخانه، پرواز با بالن بر فراز آن است. خوشبختانه ما هم توانستیم این تجربه را برای مدت 2 ساعت داشته باشیم. این پنجمین پروازی بود که با بالن انجام می دادیم و شاید حتی بهترینشان.

بالن از روستایی در همان نزدیکی ها پرواز خود را آغاز کرد و تا ارتفاع 2 کیلومتری از سطح دریاچه اوج گرفت.

دوچرخه کرایه کنید

در منطقه نیانگشو (Nyaungshwe) دوچرخه را با قیمت 5,000 تومان کرایه کنید و به دل طبیعت بزنید. ما با دوچرخه به منطقه رد مانتون (Red Mountain) رفتیم و از غذاها و نوشیدنی های محلی لذت بردیم.

پس از غروب خورشید به سمت غار هتات ایان (Htat Eian) رفتیم و از صدها مجسمه بودا دیدن کردیم.

تور قایق سواری در دریاچه اینله

حتما پیشنهاد می کنیم یک روز را برای تور این دریاچه کنار بگذارید. ما تور را به صورت خصوصی از طریق هتل گرفتیم که برای یک روز کامل، هزینه ای 140,000 تومانی داشت.

راننده ما فهرستی از منطقه ها گردشگری داشت تا ما را به آن مکان ها ببرد، اما به دلیل آنکه نمی خواستیم سوغاتی یا اجناس دیگری بخریم به منطقه ها دیگری مانند رستوران های محلی روی آب رفتیم.

به دیدن ماهیگیری سنتی دریاچه اینله بروید

اگر خوش شانس باشید می توانید ماهیگیران این منطقه را ببینید. عمده معروفیت این ماهیگیران به دلیل روش سنتی است که برای صید ماهی به کار می برند.

این روش به این گونه است که یک پای آن ها در قایق است و پای دیگر پارو را گرفته است. ما به گروهی از آن ها برخوردیم که تور ماهیگیری را در آب پهن کرده بودند و با پارو ماهی ها را داخل آن می انداختند.

هتل های پیشنهادی در منطقه دریاچه اینله

چندین هتل در اطراف این دریاچه قرار دارند ولی بیشتر آن ها در نیانگشو واقع شده اند. این منطقه مکانی است که اتوبوس های گردشگران برای رستوران های آن می آیند.

اقامت در هتلی که خارج از نیانگشو است خوبی ها و بدی های خود را دارد. شما برای وعده های غذایی و همچنین جاذبه های شهری باید در این منطقه باشید. از طرف دیگر هم چشم انداز ها زیبای دریاچه را از دست خواهید داد.

ما ترجیح دادیم در هتل نزدیک دریاچه اقامت داشته باشیم. از هتل تا شهر مسافتی 40 دقیقه ای بود که برای هر جهتش 60,000 تومان باید می پرداختیم.

هتل در نزدیکی دریاچه:

هتل آماتا گاردن (Amata Garden) هتلی بود که در آن اقامت داشتیم. هتلی 4 ستاره با چشم اندازی بی نظیر که حتما پیشنهاد می کنیم.

هتل در نزدیکی نیانگشو:

هتل مینگلار این (Minglar Inn) که 3 ستاره بود و قیمت مناسبی هم داشت؛ برای هر شب 120,000 تومان. این هتل در شهر قرار داشت و از دسترسی بسیار مناسبی برخوردار بود.

رستوران های پیشنهادی در منطقه دریاچه اینله

این منطقه، از تنوع بسیار زیاد رستوران ها بهره می برد. ما 3 وعده غذایی را در این منطقه بودیم. یکی از رستوران ها را به میزان ای پسندیدیم که دو وعده را در آن داشتیم.

ما سه رستورانی که در آن غذا خوردیم را به شما پیشنهاد می دهیم:

رستوران اینلای هات ایندین (Innllay Hut Indian Food House):

بهترین رستوران برای غذاهای هندی است. مرغ ماسالا، مرغ کره ای و نان سیر را حتما امتحان کنید.

رستوران وان اول گریل (One Owl Grill):

این رستوران، قهوه ها و صبحانه های بی نظیری دارد. سوپ و سیب زمینی این رستوران نیز بسیار خوشمزه بود.

رستوران پاپ ایژیاتیکو (Pub Asiatico):

کافه بسیار زیبایی که از فضایی زیبا در پشت بام نیز بهره می برد و با نوشیدنی های هیجان انگیزی پذیرای شما است.

همان طور که ملاحظه کردید، میانمار یکی از زیباترین مقاصد گردشگری چه در آسیا و چه در جهان است. به همین دلیل حتما این کشور را در فهرست خود برای مسافرت قرار دهید.

در خاتمه نیز، شما را به دیدن فیلمی از بالن سواری دعوت می کنم. امیدوارم از این تور مجازی لذت ببرید و زمانی آن را به صورت حقیقی تجربه کنید.

منبع: کجارو / gettingstamped.com
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2080

به "سفر دو هفته ای به میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر دو هفته ای به میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید