عذرخواهی رئیس توییچ به واسطه پخش محتوای نامناسب در کانال نینجا

به گزارش مجله استخدام جدید، پس از نمایش تبلیغات هرزه نگاری در کانال سابق نیجا، امت شیر (Emmett Shear) - رئیس توییچ - از این ستاره حوزه استریم عذرخواهی کرد.

عذرخواهی رئیس توییچ به واسطه پخش محتوای نامناسب در کانال نینجا

تایلر نینجا بلوینز (Tyler Ninja Blevins) - یا به سادگی نینجا - که بواسطه استریم هایش از بازی محبوب فورتنایت (Fortnite) روی سایت توییچ به شهرت جهانی رسید، اخیرا این سایت استریم بازی را به مقصد میکسر (Mixer) مایکروسافت ترک نموده است؛ و در این مدت کوتاه - به واسطه پیشنهاد اشتراک رایگان مایکروسافت - بیش از یک میلیون مشترک به کانال او در میکسر پیوسته اند. با اینحال، و در نبود او، کانال توییچ نینجا به صفحه ای برای تبلیغ سایر استریمرهای محبوب این سایت بدل شده، و ظاهرا یکی از آنها حاوی محتوای هرزه نگارانه بوده است.

شیر طبق توییتی ادعا نموده که این واقعه زمانی اتفاق افتاده است که توییچ تجربه جدیدی را مبنی بر نمایش محتوای تبلیغاتی در سراسر توییچ، من جمله در صفحه استریمرهای آفلاین، آزمایش می نموده است. بنا به گفته او این کار با ایجاد ارتباطات جدید در جامعه توییچ، به همه استریمرها یاری خواهد نمود. و افزود: به هر حال، محتوای هرزه نگاری که در کانال آفلاین نینجا پدیدار شده، شدیدا ناقض قوانین توییچ بوده است، و ما حساب مربوطه را بطور دائمی معلق نموده ایم. این تبلیغات بطور کامل از صفحه نینجا حذف شده است، و ما مشغول آنالیز چگونگی وقوع این رخداد هستیم. هدف ما این نبوده، ولی نباید این اتفاق می افتاد و من قصد توجیه آن را ندارم. در ادامه شیر مستقیما از نینجا عذرخواهی نموده است.

البته که این ادعا به سرعت توسط نینجا و سایر استریمرهای توییچ ابطال شده است. قبل از این توییت، نینجا طی ویدیوی کوتاهی که در توییتر منتشر کرد، ضمن ابراز انزجار از این رخداد، از هواداران خود عذرخواهی نموده، تاکید نموده بود که این مسئله از کنترل او خارج است. او همچنین مراتب خشم خود را نسبت به رفتار اخیر توییچ ابراز داشت. از زمانیکه او توییچ را ترک گفته است، نه تنها این سایت از کانال او برای تبلیغ محتواهای دیگر استفاده نموده، بلکه تمام ویدیوها و محتوای فراوریی او - طی نزدیک به یک دهه - را از این کانال حذف نموده است. او طی ویدیویی در توییتر چنین گفته است:

من و گروهم تمام کوشش خود را خرج کردیم تا این گذار به ساده ترین و حرفه ای ترین شکل ممکن انجام پذیرد. ما هیچ چیز منفی و بدی در باب توییچ به زبان نیاوردیم، و واقعا دلیلی هم برای اینکار نبود.

و ادامه می دهد که استفاده از کانال سابق او برای تبلیغ دیگر استریمرهای مطرح کاری است که توییچ جز من، در خصوص هیچ کانال آفلاین دیگری اعمال ننموده است، و همچنین استریمرهای دیگری هم هستند که با وجود داشتن قرارداد با پلتفرم های دیگر، تغییری در کانال ایشان رخ نداده است.

نینجا و گروهش در حال حاضر در کوشش برای از دسترس خارج کردن کانال او در توییچ هستند. فعلا که این کانال با تمام ویدیوهای او، به وضعیت سابق بازگشته است.

با توجه به گفته های نینجا و بسیاری دیگر از استریمرها، می توان مطمئن بود که نه تنها چنین اتفاقی در توییچ سابقه نداشته، بلکه صحبتهای شیر هم در خصوص تجربه آزمایشی جدید توییچ، کاملا ساختگی بوده است. اینکه توییج بواسطه اینکار به دنبال کسب نهایت درآمد ممکن از اعتبار نینجا بوده، و یا صرفا قصد تلافی کردن عمل او در ترک توییچ و پیوستن به میکسر را داشته است، تنها نشانی است بر رفتار بچگانه و غیرحرفه ای گردانندان این سایت استریم.

اما گذشته از این موارد، این اولین باری نیست که از توییچ برای پخش محتوای هرزه نگاری (یا حتی بدتر) استفاده شده است. این سایت استریم در سال گذشته شاهد رشد صعودی محتوای نامناسب بوده است، و ظاهرا قصد شکایت از کاربرانی را دارد که در این زمینه مسئول بوده اند.

واقعیت اینست که در یکسال اخیر، توییچ از استریم بازی، به سوی هرزه نگاری حرکت نموده است. سران این سایت گرچه در ظاهر از این امر اظهار نارضایتی می نمایند، رفتار دوگانه ایشان در قبال فراورینمایندگان اصیل محتوا از یک سو، در قیاس با سهل گیری ایشان با فراوری نمایندگان محتوای هرزه نگارانه - افرادی که به تات (Thot) مشهورند - از سوی دیگر، چیز دیگری را نشان می دهد. مسئله ای که خصوصا در چند ماه اخیر خشم بخش بزرگی از کاربران این سایت را به دنبال داشته، و به اعتبار آن خدشه جبران ناپذیری وارد نموده است.

منبع: gameindustry.biz

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 252

به "عذرخواهی رئیس توییچ به واسطه پخش محتوای نامناسب در کانال نینجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی رئیس توییچ به واسطه پخش محتوای نامناسب در کانال نینجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید