قیمت بلیط جام جهانی 2022 چقدر است؟

به گزارش مجله استخدام جدید، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، با بیان اینکه تا به امروز 21 هزار بلیط برای تماشاگران ایرانی در جام جهانی تدارک دیده شده است، گفت: حداکثر هزینه بلیط برای هر بازی تیم ملی، 6 میلیون و پانصد و حداقل دو میلیون و پانصد هزار تومان است.

قیمت بلیط جام جهانی 2022 چقدر است؟

سینا کلهر در حاشیه برگزاری مجمع فدراسیون تکواندو، درباره بحث بلیط فروشی برای حضور تماشاگران ایرانی در جام جهانی قطر، گفت: درباره تعداد بلیط ها می خواهم یکبار این موضوع را شفاف توصیح دهم. بلیط فروشی در 2 مرحله انجام شد. مرحله اول فدراسیون فوتبال نزدیک به 9 هزار بلیط فروخت و در مرحله تازه نیز که خواهش می کنم پیگیری کنید قرار است 12 هزار بلیط فروخته گردد. فدراسیون احتمالا هفته آینده برای فروش این بلیط ها اقدام می نماید. حداکثر قیمت این بلیط که بیشترین مقدار آن هم هست و در برترین نقطه استادیوم واقع شده است برای هر بازی 6 میلیون و پانصد هزار تومان است و کمترین مبلغ بلیط نیز دو میلیون و پانصد هزار تومان است.

وی درباره درباره انتقال و اسکان تماشاگران ایرانی نیز اعلام نمود: در حال حاضر بلیط هواپیما برای سفر به قطر نزدیک به 20 تا 25 میلیون تومان است که متعلق به قطر ایرویز است. دوستان وزارت راه در تلاشند تا امکان پرواز با هواپیما های ایرانی وجود داشته باشد که فکر می کنم این هزینه تا نصف کاهش داشته باشد. دومین مورد نیز که وزارت راه در حال پیگیری است و تقریبا مقدمات آن اجرا شده بحث سفر یک روزه تماشاگران به قطر است که تماشاگران صبح بروند و بعد از تماشای مسابقات برگردند که در این صورت بحث اسکان نیز حل می گردد.

معاون فرهنگی وزارت ورزش اضافه کرد: قرار نیست تماشاگران فقط به کیش منتقل شوند و بعد به قطر بروند. قرار است از 8 شهر این انتقال صورت گیرد که کیش هم یکی از آن هاست. البته جزیره کیش امکانی را فراهم نموده و به نظر می رسد یکی دو کشتی کروز را هماهنگ نموده تا تماشاگرانی که علاقمند هستند در قطر در این کشتی ها اسکان داشته باشند.

وی درباره قیمت بالای تور های مسافرتی برای سفر به قطر گفت: الان چیزی که به ما مربوط است بالاترین قیمت بلیط برای هر بازی 6 میلیون و پانصد هزار تومان است و قیمت هواپیما هم هنوز نهایی نشده است. آن چیزی که من حساب کردم هزینه کل رفت و برگشت نباید بیشتر از 35 یا 40 میلیون تومان باشد، اما متاسفانه بلیط هایی که گرفتند خارج از ساز و کار فدراسیون بوده که 950 دلار هزینه بلیطشان است که خودشان می دانند چطور این رخ داده است. درباره هزینه اسکان هم خارج از ساز و کار دولت اقدام نموده اند. مردم باید برای خرید این پک ها دقت نمایند.

وی درباره تعداد تماشاگران ایرانی برای هر بازی تیم ملی گفت: برای هر بازی ایران نزدیک به 7 هزار نفر می توانند بروند و بازی را تماشا نمایند. هدف ما 10 هزار بلیط برای هر بازی بود، اما فعلا 7 هزار بلیط محقق شده و قول داده اند ممکن است نزدیک بازی ها این تعداد را بیشتر نمایند.

وی درباره برنامه های فرهنگی وزارت ورزش در جریان برگزاری جام جهانی گفت: برنامه های فرهنگی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم شده است. در بخش داخلی مربوط به پخش مسابقات در اماکن عمومی و بعلاوه جشن پیروزی تیم ملی که امیدوارم محقق گردد. در بخش خارجی ما کاسه درون استادیوم را از بیرون استادیوم تفکیک کردیم. در استادیوم یکی بحث لیدر ها که شامل انتخاب سازماندهی و اعزام آن هاست و یکی هم لباس هواداری است و تدارک تماشا پک ها برای تماشاگران است. یک قسمت هم مربوط به بیرون استادیوم در فیفا زون است که امکان فعالیت فرهنگی است و یک بخش هم کشور قطر برای فعالیت های فرهنگی تدارک دیده است. دیروز آخرین جلسه را با آقای کامرانی فر و معاون فرهنگی فدراسیون داشتیم که برای برگزاری کنسرت و گروه های موسیقی ما و صنایع دستی ما قرار شده در آنجا حاضر شوند.

معاون فرهنگی وزارت ورزش در انتها درباره دودستگی های ایجاد شده بین بازیکنان تیم ملی نیز گفت: البته واقعیت این است ما که از نزدیک می بینیم دودستگی نبوده. یک اختلاف نظری در دوره ای وجود داشته که رفع شده است. با دوستان فدراسیون که دیروز صحبت کردیم با مشخص تکلیف سرمربی تیم ملی خدا را شکر این چالش ها رفع شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1401 بروزرسانی: 7 مرداد 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2150

به "قیمت بلیط جام جهانی 2022 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیط جام جهانی 2022 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید