موزه ها شنبه تعطیل اند

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرگزاری خبرنگاران- تمام موزه ها و سایت های تاریخی زیرنظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو روز 30 اسفند 99 و 13 فروردین 1400 تعطیل خواهند بود.

موزه ها شنبه تعطیل اند

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، بنا بر اعلام اداره موزه ها و اموال منقول تاریخی و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تمام موزه ها و سایت های تاریخی در شهر های زرد و آبی در تعطیلات نوروز باز خواهند بود و فقط در این دو روز تعطیل اند. اماکن تاریخی و موزه ها در شهر های قرمز و نارنجی کماکان بسته اند.

ساعت بازدید از موزه ها و سایت های تاریخی در تعطیلات نوروز از 9 صبح تا 19 خواهد بود.

آقای محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی گفته که برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، بازدید از موزه ها، اماکن گردشگری و کاخ موزه هایی که بازدیدکنندگان زیادی دارند مثل سعدآباد، نیاوران، حافظیه، عالی قاپو و... سانس بندی می شوند و در صورتی که ظرفیت آن ها خالی باشد، اقدام به پذیرش و فروش بلیت الکترونیکی می کنند.

او پیشنهاد کرد از خرید حضوری بلیت خودداری کنید و برای معین نوبت، تقاضا می شود بلیت ها را اینترنتی تهیه کنید. بلیت این اماکن را به شکل غیرحضوری از نرم افزار (اپلیکیشن) تجارت الکترونیک پارسیان و bilit.tafrihati.com می توان تهیه کرد.

موزه ها از اسفند سال 98 هر بار، با اوج دریافت ویروس کرونا به عنوان مراکز پرخطر به طور مقطعی تعطیل شدند. هرچندتعطیل شدن موزه ها در هر نوبت با مقاومت هایی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روبه رو بوده است. در عین حال بسیاری از راهنمایان موزه و موزه داران با توجه به مخاطراتی که در یک سال گذشته تجربه کرده اند، چندان موافق بازگشایی موزه ها در روز های شلوغ نوروز نیستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1585

به "موزه ها شنبه تعطیل اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ها شنبه تعطیل اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید