چگونه برای کسب وکار خود برترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنیم

به گزارش مجله استخدام جدید، انتخاب برترین نرم افزار حسابداری برای سازمان، چالش های خاص خود را دارد؛ زیرا هر کسب وکاری متناسب با نوع فعالیت و احتیاجهای خاص آن صنعت، به نرم افزاری با قابلیت های متفاوت احتیاج دارد و اساسا نمی توان برای تمام کسب وکارها یک نسخه واحد پیچید.

چگونه برای کسب وکار خود برترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنیم

دسته ای از قابلیت ها که برای مدیریت و پردازش داده های اقتصادی و گزارش گیری استفاده می شوند، در تمام نرم افزارهای حسابداری مشترک هستند. اما قابلیت های یک نرم افزاری حسابداری خوب محدود به این موارد عام نیست.

نرم افزارهای ابری یکی از ترندهای این روزهای دنیای تکنولوژی هستند. انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و دسترسی پذیری بالای یک نرم افزار حسابداری آنلاین یا ابری می تواند تحولات مثبت بسیاری در سیستم مدیریت سازمان ایجاد کند. در ادامه قصد داریم به مهم ترین نکاتی اشاره کنیم که در انتخاب نرم افزار حسابداری باید مدنظر قرار دهیم.

مهم ترین امکانات یک نرم افزار حسابداری خوب

پیش از آنکه در پی آنالیز امکانات راه چارههای مختلف بروید، باید دقیقا بدانید که به چه قابلیت هایی احتیاج دارید و کدام یک از این ویژگی ها برای شما در اولویت است. تعیین کردن اولویت ها به شما یاری می نماید که برای کسب وکارتان نرم افزار حسابداری درستی انتخاب کنید.

یک نرم افزار حسابداری خوب باید تمامی قابلیت ها و امکانات کلیدی مورد انتظار شما از یک نرم افزار حسابداری را ارائه دهد. امکاناتی مانند قابلیت گزارش دهی، مدیریت دفاتر کل، حساب های پرداختی و دریافتی و حتی قابلیت پشتیبانی از واحدهای پولی مختلف و غیره از جمله این موارد هستند.

افزون بر اینها یک نرم افزار حسابداری خوب باید مقیاس پذیر و منعطف بوده و قابلیت یکپارچه سازی با دیگر سیستم های شرکت را داشته باشد تا با توسعه کسب وکار، بتوان آن را متناسب با فعالیت های شرکت توسعه داد.

سازگاری نرم افزار حسابداری با حساب های بانکی شرکت و امکان اتصال آن به سیستم های بانکی مختلف، باعث ساده تر شدن انجام فرآیندها و وقت صرفه جویی می گردد. قابلیت کار براساس واحدهای پولی مختلف و بعلاوه امکان پیاده سازی نرم افزار برای گروه های شرکتی و هلدینگ، از دیگر مواردی است که برای دسته خاصی از کسب وکارها حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیران کسب وکارها باید توجه نمایند که نرم افزار انتخابی، حتما قابلیت های کلیدی مورد احتیاج صنعت فعالیت شان را ارائه دهد. برای نمونه یک توسعه دهنده وبسایت ممکن است به قابلیت قیمت گذاری پروژه احتیاج داشته باشد.

در حالی که برای یک کسب وکار حوزه تجارت الکترونیک، قابلیت یکپارچه سازی نرم افزار حسابداری با دیگر نرم افزارهای تخصصی تجارت الکترونیک مهم باشد.

برترین نرم افزار حسابداری برای سازمان نرم افزاری است که کارکنان به راحتی بتوانند با آن کار نمایند. سهولت در استفاده از نرم افزار، سرعت عمل و کارایی کارکنان سازمان را افزایش داده و باعث می گردد حین کار حس رضایت بیشتری داشته باشند.

مزیت های نرم افزار حسابداری آنلاین یا ابری

استفاده از نرم افزارهای ابری یکی از ترندهای اخیر دنیای کسب وکار است. به طور کلی این سیستم ها با بهبود دسترسی کارکنان به نرم افزار و سهولت در راه اندازی، بخش زیادی از دغدغه های کسب وکارهای امروزی را رفع نموده اند.

با استفاده از نرم افزار حسابداری ابری، دیگر لازم نیست قفل نرم افزار خریداری شده را بر روی تک تک سیستم ها نصب کرد. بلکه با اتصال به اینترنت و به وسیله یک مرورگر، می توان سرویس ارائه شده از سوی سرویس دهنده ابری را بر روی هر سیستمی اجرا نموده و مورد استفاده قرار داد.

ابری بودن نرم افزار، شما را قادر می سازد تا بتوانید از راه دور به گستره وسیعی از اطلاعات و عملیات مورد احتیاج دسترسی پیدا کنید. این موضوع در خصوص یک نرم افزار حسابداری زمانی اهمیت پیدا می نماید که مثلا افراد احتیاج داشته باشند بدون حضور در دفتر محل کار، بعضی چک ها و اسناد را پرینت گرفته و فرآیند مورد نظر را تکمیل نمایند.

گذشته از این، رایانش ابری و فناوری های ابری می توانند به بهبود امنیت سیستم های سازمان هم یاری نمایند؛ شما می توانید سطوح دسترسی لازم هر کاربر را تعریف کنید و کنترل لازم بر عملکرد هر کدام از کاربران سیستم داشته باشید.

از دیگر مزیت های نرم افزارهای ابری آنست که به روزرسانی این سیستم ها سخت نیست و احتیاج به نگهداری و پشتیبانی کمتری دارند. از دیگر عواملی که باعث می گردد این معیار برای سازمان ها کوچک و میانه بسیار مهم گردد آن است که برای مدیریت و پشتیبانی سیستم های ابری، احتیاجی به استخدام یک نیروی جداگانه ندارید و شرکت های سرویس دهنده اتوماتیک پشتیبانی را برای شما انجام می دهند.

نرم افزارهای ابری عموما خیلی گران نیستند و شارژ استفاده از امکانات آنها به شکل پرداخت حق اشتراک ماهانه یا سالانه تعریف می گردد. هزینه پرداختی شما به تعداد کاربران و سطح امکاناتی که در اختیار می گیرید بستگی دارد.

بعضی از نرم افزارهای ابری هم هزینه را بر پایه تعداد تراکنش هایی که انجام دهید محاسبه می نمایند. هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری ابری، احتیاجهای فعلی و آینده کسب وکارتان را در نظر بگیرید.

در نرم افزارهای ابری می توان مدتی بعد و بسته به احتیاج ایجاد شده، سیستم را ارتقا داد. با این حال بهتر است هنگام انتخاب نوع نرم افزار دقت کافی داشته باشید. زیرا ارتقا بسیار کم هزینه تر و کم دردسرتر از تعویض نرم افزار و سیستم است.

تمامی این ویژگی ها و مزایا در یک نرم افزار حسابداری آنلاین وجود دارد. بنابراین می توان آن را یک نرم افزار حسابداری خوب برای کسب وکارهای کوچک و میانه دانست که ضمن به صرفه بودن؛ قابلیت ها و امکانات گسترده ای را هم به آنها عرضه می نماید.

نرم افزارهای حسابداری آنلاین راه چارهان ابری همکاران سیستم

شرکت همکاران سیستم یکی از عظیم ترین عرضه نماینده راه چارههای نرم افزاری سازمانی در ایران محسوب می گردد. راه چارههای نرم افزاری این شرکت متناسب با فرآیند کسب وکارها طراحی شده و توان پاسخگویی به احتیاجهای عمومی و ویژه طیف گسترده ای از کسب وکارها (از سازمان های عظیم تا شرکت های کوچک) را دارا هستند.

در وب سایت این شرکت، امکان انتخاب راه چاره نرم افزاری، متناسب با میزان کسب وکار، کاربردهای خاص یا صنعت مدنظر فراهم است. نرم افزار حسابداری آنلاین همکاران سیستم، نه تنها پاسخ کاملی به تمامی احتیاجهای پردازشی سازمان شماست، بلکه انعطاف پذیری قابل توجهی در کسب وکارتان ایجاد می نماید.

از آنجا که همکاران سیستم طیف کاملی از خدمات نرم افزاری را ارائه می نماید، راه چارههای این شرکت دارای قابلیت یکپارچه سازی بسیار خوبی هستند و به راحتی با دیگر سیستم های سازمان هماهنگ می شوند. برای انتخاب یک نرم افزار حسابداری ابری به صرفه سری به به وب سایت راه چارهان ابری همکاران سیستم بزنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1842

به "چگونه برای کسب وکار خود برترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برای کسب وکار خود برترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید