10 فیلم ترسناک برتر و جذابی که داستان آن ها در شب هالووین رخ می دهد

به گزارش مجله استخدام جدید، در گزارش زیر قصد داریم شما را با 10 فیلم ترسناک برتری که داستان آن ها در شب هالووین روایت می شود آشنا کنیم.

10 فیلم ترسناک برتر و جذابی که داستان آن ها در شب هالووین رخ می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، روز ها کوتاه می گردد و برگ ها آغاز به ریختن می کنند و هالووین از راه می رسد. به فصل پاییز رسیده ایم، بار دیگر هالووین با ماست و طرفداران فیلم های ترسناک گزینه های متعددی برای تماشا دارند.

صد ها فیلم ترسناک که داستان آن ها در شب هالووین می گذرد ساخته شده اند که از تریلر ها تا داستان های ارواح، قاتلان سریالی، مردان مرده در هیبت خرگوش یا آنتالوژی های ترسناک متفاوتند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 فیلم ترسناک برتری که داستان آن ها در شب هالووین روایت می گردد آشنا کنیم.

10- 31

بیایید این فهرست را با قیلمی عجیب و خارق العاده از راب زامبی آغاز کنیم، فیلمسازی که خداوندگار ژانر ترسناک هالووینی شناخته شده و فرانچایز Halloween را مدیون او هستیم. فیلم 31 اگر چه شایسته اسکار نیست، اما آن را باید فیلمی ترسناک به معنای واقعی کلمه با خونریزی و تنش فراوان دانست. 31 فیلمی بسیار خشن است که در آن گروهی بازیگر کارناوالی در هالووین سال 1976 به اجرای برنامه در سراسر کشور می پردازند تا اینکه از طریق گروهی مورد حمله قرار گرفته و به ساختمانی متروکه برده می شوند که در آنجا سه نفر با لباس های ترسناک با نام خواهر اژدها، خواهر افعی و پدر ناپلئون در آن ساکن هستند. آن ها در ادامه مجبور می شوند یک بازی را انجام دهند که 31 نام دارد، بازی سادیستی که در آن و در طی 12 ساعت، بازیگران کارناوال باید بین کشتن و کشته شدن یکی را انتخاب کنند.

9- The Crow

مرگ تراژیک برندون لی (پسر بروس لی) به مقدار کافی مورد بحث قرار گرفته و در این بخش می خواهیم در مورد فیلمی صحبت کنیم که برندون در آن به اشتباه کشته شد. The Crow در سال 1994 منتشر شد، فیلمی در مورد مرد و زن جوانی که در شب هالووین ازدواج می کنند، اما گروهی دیوانه به عروسی آن ها حمله کرده و بعد از تجاوز به عروس و کشتن او، تازه داماد را هم به قتل می رسانند. اما یک سال بعد داماد کشته شده از گور بر می خیزد در حالی که کلاغی او را همراهی می کند. The Crow یک فیلم تاثیرگذار و دارای سبک خاص است با فضای تک رنگی که شبیه موزیک ویدیو های دهه 90 فیلمبرداری شده است.

8- Donnie Darko

اگر فیلم Donnie Darko را تا به امروز ندیده اید، همین الان خواندن این مطلب را متوقف کرده و به سراغ تماشای

این فیلم سوررئال که با زمان و فضا بازی می کند یک فیلم رازآلود در مورد سفر در زمان، سرنوشت و تقدیر است که در آن جیک جیلنهال با یک خرگوش به نام فرانک هم صحبت می گردد. صحبت کردن در مورد این فیلم و تشریح آن کمی سخت است، اما به طور ساده می توان آن را فیلمی در مورد نوجوانی دانست که خرگوشی غول پیکر به او می گوید جهان به زودی به سرانجام خواهد رسید. از بازیگران این فیلم علاوه بر جیک جیلنهال می توان به خواهر او، مگی، درو بریمور، پاتریک سوایزی و جیمز دووال اشاره کرد که داستان آن در طول 28 روز رخ داده و در آن یک مهمانی هالووین هم برگزار می گردد.

7- Scary Stories To Tell In The Dark

این فیلم را باید بسیار وام دار استفن کینگ دانست. در سراسر فیلم می توان حال و هوای داستان های استفن کینگ را دید: گروهی از نوجوانان متفاوت و عجیب و غریب برای شب هالووین و قبل از فارغ التحصیلی بیرون می فرایند و در نهایت به یک خانه جن زده می فرایند. از مترسک های زنده شده تا ارواحی که روی زمین در پی انگشتان گمشده خود می گردند، فیلم Scary Stories To Tell In The Dark ترکیبی واقعی از ترس های فراوان در قالب داستان های کوتاه است. این فیلم بر اساس سری رمان های آنتالوژی آلوین شوارتز ساخته شده که افسانه های شهری ترسناک و فولکلور دهه 1980 را شامل شده و مخاطب اصلی آن نوجوانان هستند.

6- House Of 1000 Corpses

اولین تجربه کارگردانی راب زامبی و دومین فیلمش در این فهرست را باید نامه عاشقانه راب زامبی به توبی هوپر، میراث The Texas Chainsaw Massacre و فیلم های اسلشر اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 دانست. فیلم House Of 1000 Corpses فیلمی به شدت بامزه و البته ترسناک است که در آن زامبی به انتقاد از نیمه تاریک فرهنگ آمریکایی می پردازد. یک شب قبل از هالووین، چهار کودک بعد از یک ماجراجویی نه چندان هوشمندانه به دام خانواده ای روانی می افتند که آن ها را در طول شب مورد شکنجه قرار داده و به قتل می رسانند. علاقه زامبی به وحشت منحصربفرد فرهنگ آمریکا باعث شده که تماشای این فیلم بسیار خوشایند باشد.

5- Tales Of Halloween

فیلم ترسناک Tales Of Halloween یکی دیگر از فیلم های آنتالوژی است که داستان آن در شب هالووین رخ داده و ساخته های 10 کارگردان مختلف را به تصویر می کشد، از مهاجمان به خانه تا بچه ها حریص نسبت به شیرینی های هالووین و قتل هایی که از طریق قاتلان تبر به دست، موجودات فرازمینی، شیاطین، قاتلین سریالی و کدو های آدمکش هالووینی رخ می دهد. آدرین باربو بازیگر حرفه ای ژانر وحشت و همکار همیشگی جان کارپنتر به شکلی مجذوب کننده این داستان ها را به هم متصل می سازد و نقش همیشگی خود را تکرار می کند. Tales Of Halloween در زمینه ترس چیز ها و روایت های جدیدی ندارد، اما طرفداران قدیمی ژانر وحشت از داستان های مجذوب کننده آن لذت خواهند برد، به ویژه اولین قسمت به نام Sweet Tooth که دیو پارکر آن را ساخته است.

4- Night Of The Demons

Night Of The Demons بیش از هر فیلم دیگری به حال و هوای یک مهمانی هالووینی مربوط است که مجذوب کنندهیت خود را از کیفیت بسیار پایینش می گیرد. روایت این فیلم که متفاوت از هر فیلم دیگری است داستان 10 نوجوان را روایت می کند که در شب هالووین برای مهمانی به یک خانه تدفین متروکه می فرایند. این خانه نه تنها بر زمینی مرموز و با گذشته ترسناک ساخته شده بلکه فرزند صاحب فعلی آن هم دست به کشتاری هولناک زده است. نوجوانان داستان که از تمام این ماجرا ها مطلع هستند سعی می کنند یک جلسه احضار روح اجرا کنند که مطالب انتظار بد پیش رفته و اتفاقات هولناکی را در پی دارد. این فیلم را باید Evil Dead مطلق دانست با قلمرویی که شبیه ژانر کلبه ای در جنگل است و روحی که یک به یک شخصیت های فیلم را به تسخیر در می آورد.

3- Trick ‘R Treat

سومین و آخرین، اما بهترین فیلم ترسناک آنتالوژی این فهرست، Trick ‘R Treat فیلمی مناسب برای تمامی علاقمندان به ژانر وحشت است که برخی از ترسناک ترین وحشت های هالووین را تجربه کنند. فیلم مایکل دوهرتی که اکنون جایگاه یک فیلم کالت کلاسیک را بدست آورده در سال 2007 منتشر شد و به خاطر سرعت روایی مناسب، ترکیبی مناسب از سکانس های ترسناک و بازی های خوب، علیرغم مشکل در انتشار و عرضه مستقیم در بخش خانگی، با استقبال منتقدان روبرو شد. داستان فیلم Trick ‘R Treat در مورد سم است شخصیتی بسیار مرموز و مجذوب کننده که شاید ارزش یک فیلم جداگانه برای خود را داشته باشد. از نقطه قوت دیگر فیلم باید به بازیگران آن اشاره کرد که از آنا پاکین تا برایان کاکس (نه آن برایان کاکس مشهور) و دیلان بیکر را در بر می گیرد، به ویژه آخری که نامزد همیشگی بهترین بازیگر نقش مکمل هالیوود است. این فیلم در واقع از پنج داستان مرتبط تشکیل شده و می توان آن را یکی از بهترین فیلم های ژانر هالووین دانست.

2- Lady In White

این فیلم در واقع اثری مجذوب کننده و ترسناک در مورد ارواح است که در سال 1988 به کارگردانی فرانک لالوجیا، نویسنده، تهیه کننده و بازیگر پیروز و مشهور، ساخته شد. Lady In White اگر چه فیلم بی نقصی نیست، اما فیلمی است که دائماً فریاد هالووین سر داده و داستان آن در شب هالووین رخ می دهد. داستان فیلم در سال 1962 در شهری کوچک در منطقه ها حاشیه ای ایالات متحده رخ می دهد در شرایطی که هالووین در حال نزدیک شدن است. فرانکی اسکارالاتی در شب هالووین برای همکلاسی هایش داستان های ترسناک می گوید تا اینکه در کمد سرایدار مدرسه حبس شده و شب را آنجا می ماند و در ادامه اتفاقاتی ترسناک برای او رخ می دهد. این فیلم بر اساس افسانه بانوی سفیدپوش در روچستر، نیویورک ساخته شده، اگر چه افسانه های مشابه زیادی از این دست در سراسر جهان یافت می گردد، افسانه هایی که در آن ها زنی در لباس سفید در پی جنازه دختر کشته شده اش می گردد. Lady In White را باید فیلم مجذوب کنندهی دانست که اگر چه ترس های بزرگی ندارد، اما مناسب این وقت از سال بوده و می توان در کنار خانواده از تماشای آن لذت برد.

1- Halloween

چه دلیل دارد تنها یک فیلم را نام برد وقتی یک فرانچایز کامل برای لذت بردن وجود دارد؟ ایده اولیه پشت فیلم ترسناک مشهور جان کارپنتر و این کلاسیک تعریف کننده ژانر وحشت این بود که داستانی متفاوت برای هر فیلم وجود داشته باشد و بدین ترتیب بود که اولین فیلم Halloween شکل گرفت. بعد از دوره ای ناپیروز در یک مرکز نگهداری از بیماران روانی، یک جوان دیوانه فرار کرده و به محل زندگی اش باز می گردد تا قتل ها را از نو آغاز کند که با قتل پرستاران بچه در شب هالووین آغاز می گردد. تا به امروز 11 فیلم با نام Halloween ساخته شده که از فیلم بی نقص اورجینال تا فیلم بی مزه Halloween: Resurrection متفاوت بوده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1810

به "10 فیلم ترسناک برتر و جذابی که داستان آن ها در شب هالووین رخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلم ترسناک برتر و جذابی که داستان آن ها در شب هالووین رخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید