60 درصد متقاضیان کار دارای مدرک دانشگاهی فاقد مهارت هستند

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 60 درصد متقاضیان کار دارای مدرک دانشگاهی فاقد مهارت هستند.

60 درصد متقاضیان کار دارای مدرک دانشگاهی فاقد مهارت هستند

علی آشتاب امروز 30 فروردین با بیان اینکه کاریابی ها زمینه برقراری ارتباط هوشمندانه منابع انسانی با فرصت های شغلی برای کارجویان استان را مهیا می کنند، افزود: هدف از تأسیس مؤسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی ارائه هدایت و مشاوره شغلی به جویندگان کار و کارفرمایان، شناسایی فرصت های شغلی، تأمین نیرو برای کارفرمایان و معرفی کارجویان آماده به کار در فرصت های شغلی است.

وی همچنین با اشاره به آمار ثبت نامی کاریابی های استان که نشان می دهد افراد 25 تا 34 ساله 50 درصد جمعیت متقاضیان کار این استان را تشکیل می دهند، افزود: 17 مرکز کاریابی داخلی و یک کاریابی فرصت های شغلی خارجی در سطح استان فعال است.

آشتاب در ادامه به عدم مهارت 60 درصد متقاضیان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استان به رغم داشتن مدرک دانشگاهی، اشاره و گفت: یکی از دلایل این امر، نبود ارتباط منطقی و هدفمند میان رشته های تحصیلی دانشگاه های استان با ظرفیت های موجود است چراکه زمانی که یک جوان با مدرک غیر مرتبط نسبت به ظرفیت های توسعه استان وارد بازار کار می گردد نمی تواند تحصیلات خود را با حرفه و کار عملی موجود منطبق کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه تعداد یک هزار و 751 نفر مرد و یک هزار و 618 نفر زن در سال 99 در مراکز کاریابی غیردولتی ثبت نام نموده اند اظهار کرد: افرادی که در مراکز کاریابی ثبت نام می کنند و حرفه و مهارتی ندارند برای مهارت آموزی به اداره کل فنی و حرفه ای استان معرفی می شوند تا مهارت های لازم را کسب کنند که در این راستا در سال گذشته تعداد 123 نفر از ثبت نام شدگان به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1656

به "60 درصد متقاضیان کار دارای مدرک دانشگاهی فاقد مهارت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد متقاضیان کار دارای مدرک دانشگاهی فاقد مهارت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید