آمریکا بیش از 700 ایرانی را تحریم می نماید

به گزارش مجله استخدام جدید، وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه اظهار داشت: واشنگتن بیش از 700 فرد و شرکت ایرانی را در فهرست تحریم های ضدایرانی خود قرار داده است.

آمریکا بیش از 700 ایرانی را تحریم می نماید

دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در بیانیه امروز خود در این باره بیان کرد که سازمان انرژی اتمی ایران و 23 نهاد ذیل مجموعه آن به همراه 200 فرد و کِشتی تحت تأثیر تحریم های امروز قرار می گیرند.

در تحریم های اخیر وزارت خزانه داری آمریکا، نام شرکت هواپیمائی ایران ایر نیز آمده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص آمده است: بیش از 700 فرد، نهاد، هواپیما و کِشتی را در فهرست تحریم ها قرار دادیم.

دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص مدعی شده است: هدف از این اقدام، مختل کردن توان ایران برای تأمین مالی فعالیت های مخرب این کشور است! این اقدام فشار مالی بی سابقه ای را بر تهران برای مذاکره پیرامون توافقی جامع قرار می دهد.

این نهاد آمریکائی مدعی است: 50 بانک ایرانی و شعبه های آن در داخل و خارج از کشور هدف قرار گرفته اند؛ بیش از 400 هدف، از جمله 200 فرد و کشتی فعال در حوزه کشتی رانی و انرژی ایران، شرکت هواپیمائی ایران ایر و بیش از 65 هواپیمای آن در این راستا مورد شناسایی قرار گرفته اند. قریب به 250 نفر و دارایی های متعلق به آنها که پیشتر بر اساس فرمان اجرایی شماره 13599 در لیست سیاه قرار گرفته بودند، اکنون به فهرست خاص اتباع و اشخاص تحریم شده اضافه شده اند. 92 شرکت تحت مالکیت یا کنترل شرکت سرمایه گذاری غدیر از جمله موارد مورد شناسائی هستند.

وزارت خزانه داری آمریکا، در این بیانیه مدعی است: فشارهای مالی اعمال شده باید برای تهران این مساله را روشن کند که تا زمان تغییر رفتارش در بی ثبات کردن منطقه با انزوای مالی و رکورد اقتصادی روبرو خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 79

به "آمریکا بیش از 700 ایرانی را تحریم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بیش از 700 ایرانی را تحریم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید