ادامە فرایند نزولی کرونا در کردستان

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران/کردستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 20 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان اطلاع داد.

ادامە فرایند نزولی کرونا در کردستان

فرزین رضاعی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر 111 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان اضافه کرد: درحال حاضر در سنندج: 61 نفر، سقز: 16 نفر، مریوان: 7 نفر، قروه: 6 نفر، بیجار: 7 نفر، کامیاران: 7 نفر، دیواندره: 3 نفر، بانه: 4 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان توضیح داد: اکنون 32 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 1062 نفر مطرح کرد و گفت: از این تعداد 421 نفر در سنندج، 181 نفر در سقز، 72 نفر در قروه، 69 نفر در کامیاران، 87 نفر در بانه، 61 نفر در دیواندره، 48 نفر در بیجار، 103 نفر در مریوان، 17نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهفرایندان اظهار کرد: همچنان فرایند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1516

به "ادامە فرایند نزولی کرونا در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامە فرایند نزولی کرونا در کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید