افزایش نسبی دما از 25 اردیبهشت در اغلب شهرها، اهواز با دمای 45 درجه داغ ترین شهر

به گزارش مجله استخدام جدید، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از شنبه 25 اردیبهشت تا دوشنبه 27 اردیبهشت در اغلب نقاط کشور به طور نسبی دما افزایش می یابد.

افزایش نسبی دما از 25 اردیبهشت در اغلب شهرها، اهواز با دمای 45 درجه داغ ترین شهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد اصغری در تشریح آخرین شرایط جوی کشور گفت: امروز در ساعات بعد از ظهر و اواخر وقت در بعضی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، اصفهان، هرمزگان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و ارتفاعات استان های مازندران، گلستان و گیلان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی افزود: همین شرایط جوی روز شنبه 25 اردیبهشت در بعضی نقاط همدان، لرستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان، هرمزگان، قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش بینی می گردد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه 26 اردیبهشت در ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و زاگرس مرکزی همچنین شمال آذربایجان غربی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

اصغری اظهار کرد: روز دوشنبه 25 اردیبهشت جوی پایدار در اغلب نقاط کشور حاکم است و اواخر وقت دوشنبه در بعضی نقاط شمال غرب بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی گفت: از شنبه 25 اردیبهشت تا دوشنبه 27 اردیبهشت هوا در اغلب نقاط کشور به طور نسبی دما افزایش می یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا بعدازظهر شنبه در ساعات بعد از ظهر با توجه به وزش باد شدید در بخش هایی از استان های قم، مرکزی، اصفهان، البرز و تهران رخداد گرد و خاک پیش بینی می گردد.

اصغری افزود: در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

وی افزود: اواخر وقت آدینه 24 اردیبهشت و روز شنبه 25 اردیبهشت با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک در این مناطق پیش بینی می گردد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با احتمال باد و گرد و خاک پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 27 و 18 درجه خواهد بود.

اصغری افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 4 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1714

به "افزایش نسبی دما از 25 اردیبهشت در اغلب شهرها، اهواز با دمای 45 درجه داغ ترین شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نسبی دما از 25 اردیبهشت در اغلب شهرها، اهواز با دمای 45 درجه داغ ترین شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید