انواع درب شیشه ای اتوماتیک

به گزارش مجله استخدام جدید، امروزه به منظور سهولت رفت و آمد در مکان هایی نظیر فروشگاه ها، بانک، ادارات و لابی ها، درب ها را به صورت شیشه ای اتوماتیک می سازند. این درب ها با استفاده از تکنولوژی روز جهان و بر اساس سنسورهای حرکتی ساخته می شوند. نحوه باز و بسته شدن درب ها به این صورت است که سنسورهای حرکتی با نزدیک شدن افراد باعث باز شدن درب و یا با عبور آنها موجب بسته شدن آن به صورت اتوماتیک می شوند.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

در عصر حاضر با توجه به سیستم هایی که برای مدیریت، هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان تعبیه می شوند، درب ششیشه ای اتوماتیک به جایگزینی ایده آل برای درب های معمولی تبدیل شده است. این درب ها دارای تنوع و زیبایی بی نظیری هستند و علاوه بر عملکردی قابل اطمینان، نمای ساختمان را لوکس جلوه می دهند.

درب های شیشه ای اتوماتیک با بهره مندی از تکنولوژی مدرن ساخته می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این درب ها با توجه به نوع فریم، شیشه و یراق آلات، در انواع و قیمت های متفاوت ساخته می شوند و سرعت نصب و اجرای آنها بالا می باشد.

انواع درب های شیشه ای اتوماتیک

 • درب شیشه ای کشویی اتوماتیک

درب شیشه ای کشویی یا اسلایدینگ از جمله رایج ترین نوع درب اتوماتیک شیشه ای محسوب می شود که هواداران بسیار زیادی دارد. این درب جزء درب های خطی به شمار می آید و به واسطه حسگری که در بالای آن واقع شده است به صورت اتوماتیک ورود و خروج را کنترل می نماید و باز و بسته شدن آن به صورت کشویی انجام می شود. درب های اتوماتیک کشویی برای تردد در مکان های پر رفت و آمد از قبیل ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری و بانک ها، گزینه ای ایده آل می باشند.

 • درب شیشه ای سوئینگ اتوماتیک

درب شیشه ای سوئینگ یا لولایی از نظر ظاهری همانند درب های سکوریت لولایی معمولی است، اما توسط برق باز و بسته می شود. این درب ها به قفل الکترومکانیکال و مرکز کنترل مجهز هستند و حسگر الکترونیکی آنها عبور و مرور افراد را کنترل می نماید. درب شیشه ای سوئینگ را می توان در مکان هایی که نصب سایر درب های اتوماتیک امکان پذیر نیست و در فضاهایی که عرض دهانه آنها بسیار محدود است به کار برد.

این درب اتوماتیک در دو نوع تک لنگه و دو لنگه ساخته می شود و یک بازوی الکترومکانیکال بر روی هر لنگه نصب می شود که بر اساس عرض فضای ورودی، می توان از یک لنگه یا دو لنگه درب استفاده نمود.

درب لولایی اتوماتیک مجهز به یک موتور قوی با عملکردی روان و بدون سر و صدا می باشد که آرامش را برای افرادی که با آن رفت و آمد می نماید فراهم می آورد. نحوه باز و بسته شدن این درب ها به میزان قابل توجهی از مصرف برق می کاهد که این امر از نظر مالی بسیار مقرون بصرفه می باشد.

ویژگی درب شیشه ای سوئینگ اتوماتیک

 • عدم ایجاد محدودیت در دفعات باز و بسته شدن در مکان های پر رفت و آمد
 • امکان تنظیم درب ها بر روی حالت باز یا بسته
 • دارا بودن ساختار زیبا و با کیفیت
 • امکان بهره مندی از سیستم امنیتی و قفل الکترونیکی
 • عملکرد روان بدون ایجاد لرزش و صدای اضافی
 • قابلیت تجهیز به سنسور حرکتی
 • درب شیشه ای تلسکوپی اتوماتیک

درب شیشه ای تلسکوپی یا مرحله ای در مکان های پر رفت و آمد از قبیل مراکز عمومی، تجاری و اداری کاربرد بسیاری دارد. هنگامی که فضای موجود نسبت به فضای مورد احتیاج، محدودتر است و احتیاج به یک ورودی عریض برای تردد می باشد، باید از درب های اتوماتیک تلسکوپی استفاده کرد.

عملکرد بازشوی این درب ها برخلاف ظاهر ساده آنها کمی متفاوت است، زیرا باز و بسته شدن آنها با یک حرکت تلسکوپی انجام می شود و نحوه قرار دریافت درب ها بر روی هم می باشد. از مزیت های این درب های شیشه ای این است که بیشترین فضای بازشو را در اختیار رفت و آمد قرار می دهد، هر چند میزان باز شدن درب ها را می توان با توجه به سلیقه مشتری تنظیم و کنترل نمود.

ویژگی درب شیشه ای تلسکوپی اتوماتیک

 • استفاده از قفل الکترونیکی برای قفل نمودن درب ها
 • جلوگیری از انتقال سر و صدا و گرد و غبار
 • مجهز بودن به سیستم الکترونیکی و مکانیکی با قابلیت های متفاوت
 • استفاده از چرخ های پلیمری به منظور ایجاد حرکتی آرام و روان
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • مناسب برای ورودی های کم عرض
 • درب شیشه ای منحنی اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی دارای طراحی منحصر به فرد و همگام با تکنولوژی روز می باشد. این درب ها قابل اجرا به صورت کاملا گرد، نیم گرد مقعر و یا نیم گرد محدب و با قطرهای متفاوت می باشند و به کارگیری آن در زیبایی و لوکس شدن نمای ساختمان تأثیر بسزایی می گذارد. این درب ها 40% عظیم تر از درب های کشویی خطی می باشند و عظمت و شکوه را برای محل ورودی به ارمغان می آورند.

 • درب شیشه ای اتوماتیک دوار یا گردان

این درب ها به صورت دوباله، سه باله و چهارباله نصب می شوند. این باله ها قدرت زیادی دارند و خیلی سریع حرکت می نمایند. اما این سرعتشان باعث آسیب به عابرین نمی شود و در صورت توقف عابرها آنها هم به سرعت متوقف می شوند. درب های گردان از شیک ترین و گران ترین انواع درب های اتومات هستند و برای محل هایی که دارای فضای زیادی می باشند، مناسب اند.

ویژگی های ساختاری درب های اتوماتیک شیشه ای

 • فریم های درب های اتوماتیک شیشه ای از جنس آلومینیوم آنادایز شده می باشد که از آن در برابر خورندگی جلوگیری می نماید.
 • فریم ها به صورت فارسی بر به هم متصل می شوند و در ابعاد 4 و 8 سانتی متر برش می خورند.
 • از شیشه سکوریت و سندبلاست در درب های اتوماتیک استفاده می شود.
 • شیشه این درب ها 10 تا 12 میلی متر و شیشه شفاف است.
 • چشمی درب های اتوماتیک دارای انواعی از جمله سنسورهای مادون قرمز اکتیو، حس گر مادون قرمز پسیو و ماکروویو می باشد.
 • چشمی درب اتوماتیک مادون قرمز در ارتفاع 90 سانتی متری از سطح زمین و بر روی درب شیشه ای اتوماتیک نصب می شود.

قطعات مصرفی در درب های شیشه ای اتوماتیک

ریل درب شیشه ای، سنسور درب اتوماتیک، موتور درب اتوماتیک، کنترل باکس، مولد، تابلو فرمان، فلاشر، قفل برقی و مکانیکی، هنگر یا غلتک ها، هرزگرد و کاور از جمله قطعات مصرفی در درب های اتوماتیک می باشند.

مراحل نصب و راه اندازی درب اتوماتیک شیشه ای

ابتدا باید تابلو و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی سیستم درب اتوماتیک را نصب کنید. سپس سیم بندی تابلو و دیگر تجهیزات سیستم درب اتوماتیک را تکمیل کنید. در مرحله سوم باید به تنظیم میکرو سوئیچ های جهت حرکت درب شیشه ای بپردازید. پس از تست مراحل باز و بسته شدن درب، میکرو پروسسور را به روی حالت عملکرد مطلوب در اتومات شیشه ای تنظیم کنید. در این مرحله نصب درب شیشه ای شما به سرانجام می رسد.

نحوه عملکرد درب های اتوماتیک

ابتدا با وارد شدن برق شهری به منبع تغذیه دستگاه، موتور برای کار آماده می شود. مدار فرمان، قفل برقی و عملکرد موتور اطلاعات لازم را از سنسورها و رادارها دریافت می نمایند. این سنسورها در صورتی که حضور فرد یا شی را در نزدیکی خود احساس کند، مدار به موتور فرمان دستور می دهد، درب روی ریل حرکت نموده و باز می شود. تمام قطعات این درب ها درون یک شاسی با روکش آلومینیومی واقع شده است و از دید پنهان می باشد.

قیمت درب های شیشه ای اتوماتیک

قیمت این شیشه ها به مدل ها و برندهای مختلف، نوع فریم و پهنای دهنه شیشه های درب اتوماتیک، ابعاد، میزان متراژ شیشه مورد استفاده، منتظم و یا منحنی بودن آن، نوع نصب، حمل، اتصالات، شاسی کشی، طرح دار یا بدون طرح بودن و رنگ بندی های مختلف آن بستگی دارد. برای دیدن قیمت این درب ها به قسمت قیمت درب اتوماتیک مراجعه فرمایید.

توضیح محصولقیمت محصولتاریخ بروزرسانی
درب شیشه ای تلسکوپی دستی و اتوماتیک15,000,000 ریال1399/6/6
درب شیشه ای اتوماتیک60,000,000 ریال1399/6/6
درب اتوماتیک شیشه ای آماتیس65,000,000 ریال1399/6/6

کلام آخر

ما در این مقاله به آنالیز درب های شیشه ای اتوماتیک و انواع آن پرداختیم. همانطور که گفتیم این شیشه ها به دلیل ساختار اتومات آن، در مصرف انرژی صرفه جویی می نمایند و در محیط های پر رفت و آمد، باعث تسریع در ورود و خروج افراد می شوند. با اینکه قیمت این درب ها گران تر از درب های معمولی است اما با گذشت زمان هزینه های صرف شده برای آن، جبران می شود و دوباره باز می شود.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1228

به "انواع درب شیشه ای اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع درب شیشه ای اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید