تجارت مو در چین

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرنگاران: در یک روستا در چین بیش از 400 شرکت و فراوری کننده مشغول به فراوری و تجارت مو هستند.

تجارت مو در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، در شهر Taihe در چین بیش از 400 شرکت و فراوری نماینده مشغول به فراوری و فروش کلاه گیس از موهای طبیعی هستند و به سراسر دنیا و حتی آفریقا صادر می نمایند؛ در این منطقه صنعت مو یک کسب و کار جدی است.

در یک بازار در شرق چین، کیسه های موهای سیاه که بسیار پر سود هستند توسط فروشنده ها به صورت سیار، در دکه ها و به کشورهای دیگر صادر و فروخته می گردد؛ Lieu Yanwen یک مرد 35 ساله می گوید: از 5:30 صبح مشغول به کار می شوم اما مشتریان خیلی چانه می زنند.

یکی از فراوری نماینده ها گفت: بزرگترین بخش مالی ما در Taihe است؛ تجارت مو خیلی پر سود است و با فروش داخلی و صادرات در سال 2012 حدود 66 میلیون دلار را خود اختصاص داده است؛ با توجه به سازمان تجارت دنیای تقریبا نیمی از کل صادرات این منطقه و فروش های محلی از فروش مو است؛ بخش زیادی از موهای طبیعی در سطح دنیای توسط چین فراوری می گردد.

چین در سال 2012 حدود 75درصد صادرات این محصول به علاوه گل مصنوعی و پر را به خود اختصاص داد؛ مدیر یک شرکت فروش مو Fu Qianwei 36 ساله گفت: با فروش مو در خارج از کشور که عمده آن ها آمریکاست درآمد سالانه مان 8 میلیون دلار بود.

Zhang Qing یک کارگر 23 ساله می گوید در کارخانه این موها قبل از اینکه در بشکه آب جوش انداخته گردد، ضد عفونی می شوند بعد داخل آب جوش انداخته شده سپس رنگ آمیزی می شوند؛ بعضی موها با اتو صاف و بعضی فردار می شوند؛ در یک روز 1500 مو توسط هر نفر با چرخ خیاطی دوخته می گردد.

هرکشور دارای ویژگی های خود است و درخواست ها مختلف است مثلاً موی کم یا پر، فر یا صاف هستند.

نام مستعار این کار توسط فروشنده ها و فراوری نماینده گان طلای سیاه گذاشته شده است.

منبع: فارس

منبع: تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 469

به "تجارت مو در چین" امتیاز دهید

1 کاربر به "تجارت مو در چین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجارت مو در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید