طراحی داخلی خانه ویلایی: تفاوت بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی

به گزارش مجله استخدام جدید، در دنیای ساخت و ساز، کاربران اغلب از اصطلاحات کانکس صنعتی و کانکس پیش ساخته ساختمانی به جای یکدیگر استفاده می نمایند. این به این علت است که بیشتر مردم از تفاوت های ساخت این دو سازه بی اطلاع هستند. در این مقاله قصد داریم این دو نوع ساخت و ساز را تعریف کنیم و فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی را تعیین کنیم تا بتوانیم یک انتخاب و خرید کانکس مناسب داشته باشیم.

طراحی داخلی خانه ویلایی: تفاوت بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به لحاظ ساختار هر دو کانکس به صورت پیش ساخته هستند. چون در کارخانه ساخته می شوند. با این حال تفاوت هایی بین آنها وجود دارد که در ادامه به فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی خواهیم پرداخت.

کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی چیست؟

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در شیوه ساخت آنهاست. ساخت کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی به ایجاد پانل ها و ماژول های پیش ساخته در یک محیط کنترل شده و مانند کارخانه اشاره دارد. سازه ها انواع مختلفی دارند که به وسیله پیش ساخته ساخته می شوند و کانکس های ساختمانی یا ویلایی تنها یکی از آنهاست.

امروزه ساخت و سازهای پیش ساخته یکی از محبوب ترین اشکال ساخت و ساز است. این یک روش ساخت و ساز سازگار با محیط زیست محسوب می شود؛ زیرا زباله های فراوری شده از این ماژول ها برای بازیافت در خود کارخانه می فرایند. هیچ اختلالی در سایت وجود ندارد؛ زیرا سازه ها در یک کارخانه فراوری می شوند. زمان کمتری برای ساخت ساختمان های پیش ساخته نسبت به ساختمان های سنتی احتیاج است. از این رو، ساخت و ساز ارزان نیز است. ساخت سازه مدولار و ساخت پانلی انواع مختلف ساخت و ساز پیش ساخته هستند.

فرق بین کانکس صنعتی با ویلا و ساختمان پیش ساخته در این است که پس از ساخت کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در کارخانه، ماژول ها حمل شده و در محل مونتاژ می شوند. این ماژول ها اساساً واحدهای ساختاری جعبه مانند هستند که پس از مونتاژ، کل ساختار را تشکیل می دهند.

کانکس صنعتی چیست؟

همان طور که اشاره شده کاروان یا کانکس صنعتی هم به صورت پیش ساخته است. اما فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی این است که سازه صنعتی بر خلاف کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی به طور کامل در کارخانه فراوری شده و سپس به صورت یکجا برای نصب در محل مورد نظر فرستاده می شود. کانکس های صنعتی سازه هایی یکپارچه هستند که برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد و متریال

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در جنس و متریال ساخت آن است. در ساخت نوع پیش ساخته از مواد مختلفی مانند پی وی سی، ورقه های فولادی، بتن و چوب استفاده می شود. اما کانکس صنعتی به طور معمول از فلزاتی مانند آهن و گالوانیزه ساخته می شود.

مدت عمر

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در مدت زمان عمر آنهاست. کانکس صنعتی به خاطر متریال به کار رفته در آن عمر کمتری نسبت به سازه ساختمانی دارد. مقاومت پیش ساخته های ساختمانی بالاتر از نوع صنعتی است.

نوع کاربرد

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در نوع کاربرد آنهاست. نوع صنعتی آن بیشتر برای کانکس نگهبانی، کانکس خدمات شهری، کانکس فروشگاهی و غرفه کسب و کار استفاده می شود. در حالی که نوع پیش ساخته ساختمانی برای موارد مسکونی کاربرد دارد.

امکان جابجایی

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در امکان جابجایی آنهاست. کانکس های صنعتی بعد از نصب هم به راحتی قابل حمل و نقل و جابجایی هستند. اما نوع پیش ساخته ساختمانی بعد از نصب و مونتاژ در محل امکان جابجایی ندارد.

حجم و وزن

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در حجم و وزن آنهاست. نوع پیش ساخته ساختمانی در خاتمه سازه سنگین تر از کانکس های صنعتی خواهد بود. این تفاوت وزن به دلیل جنس مواد به کار رفته در این دو نوع سازه است.

زمان نصب

فرق بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی در مدت زمان مونتاژ و نصب آنهاست. از آنجایی که کانکس صنعتی به صورت آماده است زمان نصب آن کم خواهد بود. اما مدل پیش ساخته ساختمانی احتیاج به مونتاژ قطعات و نصب دارد که این کار به زمان بیشتری احتیاج دارد. برای اطلاع از قیمت کانکس با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: اتاق
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1904

به "طراحی داخلی خانه ویلایی: تفاوت بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی داخلی خانه ویلایی: تفاوت بین کانکس صنعتی با کانکس پیش ساخته ساختمانی یا ویلایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید