راهکارهای سفر ارزان ، با قیمتی ارزان به سفر برویم

به گزارش مجله استخدام جدید، برای بسیاری از خانواده ها، تعطیلات، زمانی برای انجام سنت ها و گذراندن وقت با عزیزانشان در مکان های آشنا و خودمانی است. از آنجایی که با کسانی هستید که واقعا برایتان مهم و با ارزشه، همواره فرصت هایی برای ایجاد سنت های تازه وجود دارد. جشن شکرگذاری، کریسمس، هانوکا و کاوانزا (از تعطیلات یهودیان است) می تواند بیش از حد معمولی باشد، اما مسافرت می تواند به صورت تازه و هیجان انگیزی خانواده را دور هم جمع کند. الان برترین زمان از سال برای رفتن به اسکی، گذراندن تعطیلات در ساحل یا ماجراجویی در یک پارک بزرگ و یا به دست آوردن یک تجربه فرهنگی- هنری است. متاسفانه ،مسافرت در تعطیلات بسیار پرهزینه است و ممکن است شما از رفتن به یک سفر رویایی منصرف شوید. هتل ها و خطوط هوایی اکثرا در زمانی که مردم تمایل به سفر مقرون به صرفه دارند، یعنی در تعطیلات، قیمت های خود را بسیار افزایش می دهند. اما نترسید، در اینجا به شرح چند روش تست شده می پردازیم که بتوانید با بودجه ای مناسب جهان را ببینید و همزمان آغاز فصل را جشن بگیرید. در اینجا چند تا از راهکارهای سفر مقرون به صرفه توصیه می کنیم که به شما یاری می نماید در تعطیلاتی که پیش رو دارید، با وجود سیر صعودی قیمت ها ،با قیمتی معقول به سفر بروید. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای دانستن ترفندهای سفر مقرون به صرفه...

راهکارهای سفر ارزان ، با قیمتی ارزان به سفر برویم

از قبل آغاز به برنامه ریزی کنید

اگرچه اتفاقات لحظه آخری همواره شگفت انگیز هستند اما با توجه به بودجه ای که دارید بهتر است در اسرع وقت برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

از راهکارهای سفر ارزان، حتی قبل از اینکه بخواهید برای سفر خود تاریخ یا مقصدی مشخص کنید، ابتدا سعی کنید با نرخ های استاندارد در روزهای مختلف هفته و ماه های مختلف در سال آشنا شوید. در خبرنامه های وبسایت های مسافرتی ثبت نام کنید تا هر روز خبرهای مربوطه به ایمیلتان بیاید. دوتا از سایت های خوبی که می توانم برای صرفه جویی در زمان به شما معرفی کنم، سایت AirfareWatchDog و Yapta است. اگر از اینکه ایمیل های اسپم زیادی داشته باشید بیزارید، می توانید با یک ایمیل نو ثبت نام کنید و این ایمیل را منحصرا برای کارهای مربوط به سفر قرار دهید اینگونه می توانید زمان هایی که حوصله دارید به پیغام ها نگاه کنید و احساس بمباران شدن با پیغام های مختلف در شما به وجود نیاید.

در خصوص مقصد ها روشن فکر باشید

هنگامی که با بودجه ای محدود سفر می کنید، خوب است که همه فکر و ذکر خود را بر روی یک مقصد خاص که دوست دارید بروید، نگذارید. در میان ایمیل هایی که برای شما می اید دو یا سه مکان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید و در خصوص اینکه زندگی و سفر شما را به کدامین مقصد فرا می خواند، روشن فکر باشید. علاوه بر این، شاید مکان های بسیار شگفت انگیزی در فهرست های شما قرار داشته باشند که هنوز آن ها را چک ننموده اید. گاهی اوقات سرنوشت، ما را به سمتی می برد که بتوانیم به مکانی که بیشتر از همه دوست داشتیم ببینیم، سفر کنیم. پس بگذارید برترین اتفاقی که ممکن است برایتان بیفتد و در خصوص شرایط مالی خود احساس خوبی داشته باشید.

در روزهای تخفیف دار سفر کنید

از ترفندهای سفر ارزان، روز قبل و بعد از یک تعطیلی بزرگ، معمولا شلوغ ترین و گران ترین زمان برای سفر است. اگر شما و گروهتان کمی در خصوص جشن ها انعطاف پذیر باشید می توانید از تاریخ های نزدیک به تعطیلات برای سفر بهره ببرید که هم ارزان تر هستند و هم امکانات بهتری در اختیارتان قرار می دهند. به عنوان مثال برای جشن کریسمس، برای زمانی بین 25 تا 27 دسامبر و یا 29 دسامبر، بلیط بگیرید.

در خصوص تخفیف های احتمالی تحقیق کنید

اگر در موقعیت خاصی در زندگی خود هستید، و یا شغل و سِمت خاصی دارید، هر کدام از موارد ذکر شده می تواند باعث گردد که شما تخفیف های ویژه ای بگیرید. مردان و زنانی که در ارتش هستند تخفیف های سفر ویژه ای دارند که می توانند از ان برای خود و خانواده شان استفاده نمایند. بعلاوه تخفیف هایی وجود دارد که مخصوص بازنشستگان است. معلم ها، دانش آموزان، پرستاران، وبلاگ نویسان و کارمندان دولتی، از جمله افرادی هستند که با یک جست و جوی ساده در اینترنت میتوانند تخفیف های ویژه خودشان را پیدا نمایند. راهکارهای سفر ارزان که می توان معرفی کرد.

از بازار خرید کنید به جای اینکه بیرون غذا بخورید

در حالی که بعضی از افراد می توانند در سفر انواع غذا ها را امتحان نمایند و به شکمشان اجازه دهند که راهنمای آن ها باشد، افرادی که با بودجه محدود سفر می نمایند باید نسبت به بیرون غذا خوردن کمی صرفه جویی نمایند. اگر در تعطیلات خود یک سفر جاده ای دارید ، از غذاهای فاسدنشدنی مانند، سوپ، کنسرو لوبیا یا بلغور جو دوسر که غذاهای ارزانی هستند بهره ببرید. می توانید هنگامی که به مقصدتان رسیدید، به بازار محلی بروید و کمی خواروبار تازه خریداری کنید. اگر با هواپیما به تعطیلات می روید، در پی یک خاروبار فروشی نزدیک هتلتان باشید و هتلی بگیرید که یخچال، ماکرو ویو و یا حتی اجاق گاز داشته باشد. شما می توانید با خوردن دو وعده غذایی به این صورت، اندازه زیادی پول صرف جویی کنید و در عوض روزی یک وعده غذایی خود را در یک رستوران خوب، غذا بخورید.از ترفندهای سفر ارزان که باعث می گردد تا قدر آن وعده غذایی خاص را بدانید و حسابی از ان لذت ببرید. فقط قبل از آغاز سفر مطمئن شوید که درباز کن و تعدادی ظرف را با خود برده اید.

از مکان های جایگزین بهره ببرید

وقتی بحث بر سر تعطیلات و مسافرت باشد اولین جایی که به عنوان مکانی برای ماندن به فکر شما می رسد، هتل است، در حالی که راهکارهای سفر ارزان و زمانی که با بودجه محدود مسافرت می کنید ممکن است استفاده از هتل ارزان نباشد و در عین حال مکان های بسیاری وجود دارند که شما می توانید به جای هتل بهره ببرید. اگر تمایل دارید تا در طول سفر در مکانی به راحتی و اسایش یک خانه اقامت داشته باشید می توانید از سایت های زیر بهره ببرید. AirBnB, Home Exchangeو HomeLink International سایت هایی هستند که این امکان را به شما می دهند تا خانه خود را موقتا با فرد دیگری عوض کنید (مثلا خانه او در شهر یا کشوری دیگر است و برای سفر به جای استفاده از هتل از خانه های یکدیگر استفاده می کنید). بعلاوه می توانید از خانه های اشتراکی بهره ببرید که گاهی تجربه بسیار جالبی است. این خانه های اشتراکی را می توانید از شرکت هایی مانند Trusted Housesitters بگیرید. بعضی از انجمن های مسیحیان جوان هم اردوگاه های خانوادگی ارائه می دهند که هم ارزان هست هم فرصت خوبی است تا با دیگر مسافران اشنا شوید. البته، خوابگاه ها و اردوگاه ها برترین گزینه برای کسانی است که با بودجه محدود سفر می نمایند اما قطعا در بعضی منطقه ها بیشتر و بعضی کمتر یافت می گردد.

راهنمای سفر خود باشید

استخدام یک راهنمای تور می تواند راحت ترین، اسان ترین و مطمئن ترین راه ممکن برای کسانی باشد که به یک مکان نو سفر می نمایند اما این روش برای کسانی که با بودجه محدود سفر می نمایند به هیچ عنوان ارزان نیست و از ترفندهای سفر ارزان است. در عصر اطلاعات و اینترنت، جست و جوی اطلاعاتی که احتیاج دارید کار دشواری نیست و می توانید با پیدا کردن مسیرها به راحتی راهنمای تور خود باشید. یادداشت ها و تجربیاتی که وبلاگ نویسان و عکاسان به اشتراک می گذارند را با دقت بخوانید و ببینید در مکانی که شما به ان سفر نموده اید چه چیزهایی واقعا ارزش تماشا دارد و چه چیز هایی را می گردد بیخیال شد.

نقشه سفر خود را تهیه کنید

مسافرانی که از نقشه و GPS استفاده نمی نمایند، وقت و هزینه زیادی را صرف پیدا کردن مسیر می نمایند به ویژه اگر گم شده باشند مجبورند اندازهی از مسیر را برگردند که این ها باعث بالا رفتن هزینه ها می گردد. این مورد مخصوصا زمانی بسیار مهم می گردد که برای رفتن به مکان های نو بخواهید از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید. اگر در تشخیص مسیرها مشکل دارید، برای امنیت بیشتر خود، یک نقشه دانلود کنید و یا از ان پرینت بگیرید. راهکارهای سفر ارزان و ترفندهای سفر ارزان را یاد بگیرید و سفری ارزان را تجربه کنید.

در جست و جوی کوپن ها و تخفیف های محلی باشید

نباید راهکارهای سفر ارزان را پس از رسیدن به مقصدتان متوقف کنید. می توانید از همان وبسایت ها و اپلیکیشن هایی که برای پیدا کردن تخفیف ها در خانه استفاده می کردید در سفر هم بهره ببرید. از سایت های تخفیفی مانند Groupon و LivingSocial در مقصد خود بهره ببرید و برای ورودی ها و فعالیت هایی که می خواستید انجام بدهید، از کوپن های تخفیف خورده بهره ببرید. ضمناً اگر در سفر خود در پی ایده های جالب و ترفندهای سفر ارزان هستید اینگونه سایت ها می توانند الهام بخش باشند. می توانید از روزنامه های محلی رایگان هم برای الهام گرفتن ایده های نو بهره ببرید.

از کارت های اعتباری هدیه ای بهره ببرید

اگر شما هم مانند اکثریت مردم هستید، از کارت های اعتباری برای سفر و سایر خرید های خود، استفاده می کنید ،چه به شما امتیاز خاصی بدهند چه ندهند. اما اگر در ازای پولی که خرج میکنید چیزی نصیبتان گردد بهتر است،نه؟ از شرکت کارت اعتباری خود بپرسید که ایا کارت های اعتباریی دارند که از سیستم پاداش نقدی، امتیاز به ازای هر بار خرج کردن و یا امتیاز سفر ،استفاده کند یا خیر. می توانید در خصوص کارت های اعتباری پاداش دار در اینترنت جست و جو کنید و شرکتی را انتخاب کنید که با توجه به احتیاج های شما بیشترین سود را برایتان داشته باشد. (یکی از مزایای کارت های اعتباری که از اینگونه سیستم ها استفاده می نمایند این است که وقتی با این کارت ها بلیط هواپیما برای سفر می خرید به شما امتیاز می دهد و هرچه تعداد امتیاز هایتان بالاتر رود مزایای بیشتری برای شما دارد حتی می توانید با به دست اوردن امتیاز های بالاچند پرواز رایگان هم داشته باشید).

منبع: همگردی
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2244

به "راهکارهای سفر ارزان ، با قیمتی ارزان به سفر برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای سفر ارزان ، با قیمتی ارزان به سفر برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید