شرح سخنگوی موگرینی درباره زمان راه اندازی سازو کار مالی با ایران

ایسنا نوشت: سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه کار برای ایجاد سازوکاز مالی با ایران در حال پیشرفت است، گفت که این سازوکار به زودی راه اندازی می گردد.

شرح سخنگوی موگرینی درباره زمان راه اندازی سازو کار مالی با ایران

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، مایا کوچیانچیک، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت که روند ایجاد سازوکار مالی ویژه با ایران برای دور زدن تحریم های آمریکا ادامه دارد.

وی ادامه داد: در حقیقت این کاری است که توسط کشورهای عضو (اتحادیه اروپا) در حال اجرا است. طبق اطلاعاتی که داریم این روند ادامه دارد و به خوبی در حال پیشرفت است.

کوچیانچیک گفت: این سازوکار به زودی راه اندازی خواهد شد. ما بر این باوریم که این سازوکار در هفته های آینده برای انجام تجارت مشروع با ایران عملیاتی می گردد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین توضیح داد: این بخشی از کوشش های گسترده تر اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته ای با ایران تا زمانی است که این کشور نیز به تعهدات مرتبط هسته ای اش عمل می نماید.

پیش از این، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود که سازوکار مالی با ایران تا خاتمه سال 2018 راه اندازی می گردد اما مقامات ایران به طور مکرر این انتقاد را مطرح می نمایند که اروپا تاکنون نتوانسته این سازوکار را ایجاد کند.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 117

به "شرح سخنگوی موگرینی درباره زمان راه اندازی سازو کار مالی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح سخنگوی موگرینی درباره زمان راه اندازی سازو کار مالی با ایران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید