تکمیل پرونده 7 اثر تاریخی منقول بوشهر برای ثبت در لیست آثار ملی

به گزارش مجله استخدام جدید، معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از تکمیل پرونده هفت اثر منقول تاریخی برای ثبت در لیست آثار ملی اطلاع داد.

تکمیل پرونده 7 اثر تاریخی منقول بوشهر برای ثبت در لیست آثار ملی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، نصرالله ابراهیمی روز دوشنبه 3 شهریور 99 با اعلام این خبر گفت: از ماه ها قبل با آنالیز های اجرا شده و با انجام تحقیقات میدانی و کتابخانه ای نسبت به جمع آوری اطلاعات در مورد ثبت این آثار اقدام کردیم که با تأیید اداره کل استان پرونده ها تکمیل و به وزارت ارسال شد.

او اضافه نمود: کشتی رافائل، کشتی پرسپولیس (اولین ناو جنگی ایران)، مجمسه الهه پان، ساز شیخ فرج، دستگاه الکترو شک والتر، کتیبه فرمان تاسیس مدرسه سعادت و دستگاه اتو کلاو آثار تاریخی منقولی هستند که به شکل جداگانه مورد برررسی قرار گرفته اند و پرونده آنها برای ثبت تکمیل شده است.

معاون میراث فرهنگی بوشهر در سرانجام اضافه نمود: این فعالیت ها با همراهی شورای ثبت استان اجرا شده است و هدف از این کار شناسایی آثار تاریخی بوده که بی تردید با ثبت این مهم می توان حفاظت اطمینان بخش و ضابطه مندی را در آینده برای آن ها متصور بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1819

به "تکمیل پرونده 7 اثر تاریخی منقول بوشهر برای ثبت در لیست آثار ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل پرونده 7 اثر تاریخی منقول بوشهر برای ثبت در لیست آثار ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید