جریمه ماسک نزدن در اتوبوس و تاکسی چقدر است؟

به گزارش مجله استخدام جدید، جانشین رییس پلیس راهور ناجا توضیحاتی را درباره جریمه عدم استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس در شهر تهران ارائه کرد.

جریمه ماسک نزدن در اتوبوس و تاکسی چقدر است؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سردار تیمور حسینی جانشین رییس پلیس راهور ناجا در خصوص ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا به پلیس مبنی بر جریمه رانندگان فاقد ماسک گفت: در جاده ها و در استان ها هیچ گونه ابلاغی نداریم برای جریمه افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند و تا این لحظه هیچ ابلاغیه ای درخصوص افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند، نشده است.

جریمه ماسک نزدن در اتوبوس و تاکسی

وی با بیان اینکه تنها موردی که در این خصوص ابلاغ شده برای شهر تهران است نه استان تهران، ادامه داد: این ابلاغیه به این صورت است که جریمه برای دو گروه تاکسی ها و اتوبوس های شرکت واحد است. اگر راننده تاکسی یا اتوبوس از ماسک استفاده نکند 50 هزار تومان جریمه می شوند. همچنین اگر مسافر در تاکسی و اتوبوس از ماسک استفاده نکنند، راننده اتوبوس یا تاکسی 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه ساز و کار این جریمه ها ابلاغ شده است، گفت: قرار بر این است که در چند روز اول این طرح، پلیس به رانندگان و مسافران تذکر دهد و پس از اینکه به اندازه کافی اطلاع رسانی در این زمینه انجام شد، در مقابله با راننده تاکسی یا اتوبوس و یا مسافر تاکسی یا اتوبوسی که ماسک نزده باشند جریمه صادر خواهد شد. البته قطعا زمان اخذ این جریمه از سوی پلیس اعلام خواهد شد.

سردار حسینی درباره جریمه مسافران تاکسی و اتوبوس که از ماسک استفاده نمی کنند، شرح داد: طرف حساب پلیس راننده تاکسی و اتوبوس است، راننده تاکسی و اتوبوس موظف است که به مسافر تذکر دهد که از ماسک استفاده کند و اگر مسافر رعایت نکرد حق دارد از سوار کردن این مسافر خودداری کند

منبع: رکنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1322

به "جریمه ماسک نزدن در اتوبوس و تاکسی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه ماسک نزدن در اتوبوس و تاکسی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید