حمله تازه ترامپ به معترضان آمریکایی

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس جمهور آمریکا ضمن شورشی و غارتگر خواندن معترضان ضد نژادپرستی در پورتلند، تهدید کرد مانند شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین، به این شهر هم یک بار دیگر نیروهای گارد ملی و فدرال را برای سرکوب معترضان اعزام خواهد کرد.

حمله تازه ترامپ به معترضان آمریکایی

به گزارش خبرنگاران، ترامپ در توییتی نوشت: اگر شهردار بی کفایت پورتلند، تد ویلر، کنترل شهرش را در دست نگیرد و مانع آنارشیست ها، آشوبگرها، شورشی ها و غارتگران نشود و خطرات بزرگی برای مردم بی گناه ایجاد کند، ما وارد می شویم و اوضاع را به گونه ای که 100 روز پیش باید به آن رسیدگی می شد، در دست می گیریم.

او پیش از آن هم با اشاره به اعزام نیروهای گارد ملی و فدرال برای سرکوب معترضان در ویسکانسین، در توییتی نوشت، پیروزیت: از زمانی که گارد ملی دو روز قبل به کنوشا، ویسکانسین اعزام شد خشونت بیشتری رخ نداده، حتی یک مسئله کوچک هم نبوده. وقتی که به طور قانونی از سوی مقامات محلی خواسته شد، دولت فدرال وارد عمل می شود و سریع پیروز خواهد شد. گوشی می کنی پورتلند؟

از بیست و پنجم ماه مه، در پی کشته شدن یک سیاهپوست آمریکایی به نام جورج فلوید، اعتراضات در شهر پورتلند و دیگر شهرهای آمریکا شکل گرفت. این در حالی بود که اعتراضات شهر پورتلند به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت. در نهایت انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان ها را ترک کنند.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1232

به "حمله تازه ترامپ به معترضان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تازه ترامپ به معترضان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید