درگیری و سلاح کشیدن نیروهای آمریکایی و روسی به روی یکدیگر

به گزارش مجله استخدام جدید، دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری از وقوع درگیری های فیزیکی و سلاح کشیدن بین نیروهای آمریکایی و نیروهای روسیه در پی عبور نیروهای روس از جاده بین المللی M4 به سمت شهرک تل تمر اطلاع داد.

درگیری و سلاح کشیدن نیروهای آمریکایی و روسی به روی یکدیگر

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سایت النشره گزارش داد، منابع دیده بان حقوق بشر که دفتر آن در لندن واقع شده است، گفته اند، گشتی آمریکایی در انتظار کاروان روس در نزدیکی ایستگاه سوخت حطین واقع در نزدیکی تقاطع شهرک تل بیدر در جاده M4 بود و نگذاشت کاروان روسیه به راستا خود در این جاده ادامه دهد.

دیده بان حقوق بشر سوریه رصد کرد که نیروهای آمریکایی راستا گشتی نظامی روسیه را در روستای کرزیارات در راستا المالکیه - معبده در حومه حسکه را بند آوردند به طوریکه گشتی روسیه بار دیگر مجبور شد به گذرگاه سیمالکا در مرزهای عراق برود که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف آمریکایی است اما آمریکایی ها بار دیگر مانع آنها شده و اجازه ندادند به گذرگاه برسند تا اینکه گشتی روسیه به فردگاه قامشلی؛ جایی که از آنجا حرکت نموده بود، بازگشت.

منطقه کشیده شده از روستای تل الفخار تا روستای خانه سری در حومه حسکه میدان درگیری روسیه و آمریکا برای بسط نفوذ است. دیده بان حقوق بشر سوریه اضافه نمود: نیروهای روسیه اقدام به انتقال تجهیزات از جمله سامانه های دفاع هوایی پیشرفته و جدید به فرودگاه فامشلی در دورترین نقطه شمال شرقی سوریه نموده اند.

قابل ذکر است گذرگاه سیمالکا، مهمترین گذرگاه برای عبور یاری های نظامی و لجستیک ائتلاف آمریکایی برای نیروهای سوریه دموکراتیک است.

این رویداد در سایه افزایش تنش بین نیروهای روسیه و آمریکا در منطقه شمال شرق سوریه رخ می دهد و دیده بان حقوق بشر سوریه همیشه تنش مداوم در این نقطه را رصد می نماید، دو طرف به دنبال بسط نفوذ خود بر منطقه به خصوص اتوبان استراتژیک حسکه و حلب هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 749

به "درگیری و سلاح کشیدن نیروهای آمریکایی و روسی به روی یکدیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری و سلاح کشیدن نیروهای آمریکایی و روسی به روی یکدیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید