شورای امنیت پنج شنبه درباره سد النهضه نشست برگزار می نماید

به گزارش مجله استخدام جدید، شورای امنیت سازمان ملل هشتم ژوئیه جاری نشست فوق العاده ای برای آنالیز بحران سد النهضه برگزار می نماید.

شورای امنیت پنج شنبه درباره سد النهضه نشست برگزار می نماید

به نقل از اسپوتنیک، بعضی منابع مطلع اعلام کردند، شورای امنیت هشتم ژوئیه جاری (پنج شنبه این هفته 17 تیر) نشست فوق العاده ای برای آنالیز بحران سد النهضه برگزار خواهد نمود.

این منابع اعلام کردند: سامح شکری، وزیر خارجه مصر و مریم الصادق المهدی، همتای سودانی او در این نشست شرکت خواهند داشت.

مصر روز پنج شنبه از شورای امنیت خواسته بود بحران سد النهضه اتیوپی را فورا آنالیز کند؛ چرا که این بحران می تواند خطری برای صلح بین المللی ایجاد کند.

مصر تاکید نمود: این مساله پس از 10 سال مذاکره به حالتی رسیده که در حال حاضر باعث بروز درگیری بین المللی شده و صلح و امنیت جهانی را به خطر انداخته است و بر این اساس مصر تصمیم گرفت این موضوع را در شورای امنیت مطرح کند.

پیشتر نیکولا دو ریوی یر، نماینده فرانسه در سازمان ملل که رئیس دوره ای شورای امنیت در ماه ژوئیه است، نسبت به مفید بودن نشست فوق العاده آینده ابراز تردید نموده و گفته بود: شورای امنیت کار زیادی نمی تواند در این زمینه انجام دهد جز اینکه همه طرف ها را برای بیان نگرانی هایشان جمع نموده و سپس آنها را به ازسرگیری مذاکرات برای رسیدن به یک راهکار تشویق کند.

اتیوپی در واکنش به درخواست مصر از شورای امنیت، گفت: فرایند مذاکره با نظارت آفریقا تنها تریبون برای رسیدن به یک راهکار عادلانه و دائمی برای این مساله است و رسیدگی به این موضوع در حوزه صلاحیت شورای امنیت نیست.

عبد الفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر آوریل گذشته به اتیوپی در مورد تعرض به حقوق آبی کشورش هشدار داد و تاکید نمود: تمامی گزینه ها روی میز هستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1782

به "شورای امنیت پنج شنبه درباره سد النهضه نشست برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت پنج شنبه درباره سد النهضه نشست برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید