رادیو بین المللی چین: خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی خودزنی است

به گزارش مجله استخدام جدید، حقیقت این است که دلیلی که سیاستمداران آمریکایی برای انتها دادن به روابط بین آمریکا و سازمان بهداشت جهانی مطرح نموده اند، منطقی و قابل دفاع نیست.

رادیو بین المللی چین: خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی خودزنی است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، رژیم بی مسئولیت (دولت آمریکا) بدنبال ناکامی هایی که در انجام وظایف خود در قبال مردم داشته، همیشه به دنبال راه فرار بوده تا افتضاحی که به بار آورده است را پنهان کند؛ رویکرد اتهام زنی دولت ترامپ و رفتار بی شرمانه دولت آمریکا در فریب دنیایان ناکام مانده است و این ناکامی در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در تاریخ 30 ماه مه (روز گذشته) در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر متن بالا را منتشر کرد و در قالب آن به افشای رفتار معمول و عادی سال های اخیر دولت آمریکا در جامعه بین المللی پرداخت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 29 ماه مه (2 روز گذشته) به بهانه اینکه سازمان بهداشت دنیای از اجرای اصلاحات مورد درخواست واشنگتن ممانعت نموده است، از قطع روابط آمریکا با سازمان بهداشت دنیای اطلاع داد و گفت مبلغ پرداختی آمریکا به سازمان بهداشت دنیای را در مکان های دیگر هزینه خواهد نمود.

این اظهارات ترامپ همراه با اقدامات یکجانبه او، با محکومیت قاطعانه جامعه دنیای روبرو شده است.

حقیقت این است که دلیلی که سیاستمداران آمریکایی برای سرانجام دادن به روابط بین آمریکا و سازمان بهداشت دنیای مطرح نموده اند، منطقی و قابل دفاع نیست.

سازمان بهداشت دنیای به عنوان یک آژانس تخصصی تحت نظارت سازمان ملل، هیچ وابستگی ای به دولت فدرال آمریکا ندارد و این سوال مطرح می گردد که آمریکا چه صلاحیتی دارد که از سازمان بهداشت دنیای بخواهد تا بر اساس خواسته های واشنگتن عمل کند و اقدامات ضد اپیدمی دولت ترامپ در برابر کرونا را که اقداماتی پوچ و غیرمعقول و پر از هرج و مرج است را تائید نماید و مسئولیت ناکارآمدی سیاستمداران این کشور در مقابله با کرونا را برعهده بگیرد؟!

آیا سازمان بهداشت دنیای نیز باید مانند آمریکا پیشنهاد مصرف خوراکی مواد ضد عفونی کننده را مطرح کند؟ (تا مطابق میل آمریکا رفتار نموده باشد؟).

سازمان بهداشت دنیای به عنوان معتبرترین و حرفه ای ترین نهاد بین المللی در حوزه امنیت بهداشت عمومی دنیا، در ایجاد هماهنگی بین کشورهای مختلف جهت مقابله با اپیدمی ویروس کرونا نقش بسزایی ایفا نموده و جامعه دنیای کاملا قدردان کوششها و مشارکت های این سازمان است.

اورزلا فون در لاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و جوزپ بورل مسئول ارشد سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا روز گذشته (شنبه) با صدور بیانیه ای مشترک از آمریکا خواستند تا تصمیم قطع همکاری واشنگتن با سازمان بهداشت دنیای را مورد تجدید نظر قرار دهد.

در متن این بیانیه مشترک آمده است که در شرایط کنونی ادامه راستا مبارزه با ویروس کرونا در سراسر دنیا، وظایف عمده همگان نجات جان بشر و کنترل و مهار شیوع بیشتر این بیماری همه گیر است؛ اتحادیه اروپا همچنین از کوشش سازمان بهداشت دنیای در مقابله با کرونا حمایت کرد و سرمایه های اضافه ای در اختیار این سازمان قرار داد.

ینز اشپاهن وزیر بهداشت آلمان نیز روز گذشته (شنبه) با انتشار پستی در رسانه های اجتماعی و به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نوشت که این اقدام دولت ترامپ مبنی بر قطع همکاری با سازمان بهداشت دنیای، یک عقب ماندگی ناامید کننده در راستا تامین بهداشت دنیای به حساب می آید.

در حال حاضر تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در آمریکا نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر رسیده و آمار تلفات در این کشور نیز نزدیک به 104 هزار نفر گزارش شده است.

مردم آمریکا تصمیم ترامپ برای قطع همکاری آمریکا با سازمان بهداشت دنیای را مورد سرزنش قرار داده اند و بر این باورند که این حرکت آمریکا، به منزله سخت تر شدن هرچه بیشتر شرایط و راستای است که آمریکا در مبارزه با اپیدمی کرونا در پیش دارد.

نیتا روی رئیس کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان اعلام نموده است که اپیدمی کرونا تا کنون به مرگ 100 هزار آمریکایی ختم شده است و تهدید ترامپ به قطع یاری به سازمان بهداشت دنیای، آمریکا را در معرض خطر بیشتری قرار خواهد داد.

فرایند همکاری های دنیای جهت مقابله با کرونا گسترده و در جریان است و سازمان بهداشت دنیای به دلیل عقب نشینی آمریکا از همکاری ها در این راستا، فعالیت و عملکردش را متوقف نخواهد نمود اما جان و زندگی مردم آمریکا به دلیل این نوع دیوانگی ها و کوته فکری های ترامپ و تصمیمات خودخواهانه سیاستمداران آمریکایی، قطعا در معرض خطر بیشتری قرار خواهد گرفت.

آیا زمان آن نرسیده است که سیاستبازان آمریکایی که پر از ادعای حقوق بشری هستند، چشمان خود را به روی حقیقت بگشایند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1091

به "رادیو بین المللی چین: خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی خودزنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادیو بین المللی چین: خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی خودزنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید