مصر تا 2 سال دیگر نیز پذیرای گردشگران نیست

به گزارش مجله استخدام جدید، بازگشت گردشگران خارجی به مصر حداقل تا 2 سال دیگر محتمل نیست.

مصر تا 2 سال دیگر نیز پذیرای گردشگران نیست

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش مجله استخدام جدید، ایسنا به نقل از ایندیپندنت نوشت: در حالی که 10 هتل در منطقه دریای سرخ و صحرای سینای مصر مجوز از سرگیری فعالیتشان را برای ارائه خدمات به گردشگران داخلی دریافت نموده اند اما ظاهرا بازگشت جهانگرد خارجی به این کشور باستانی زمان بر خواهد بود و بنابر گفته محمد فاروق رئیس انجمن آژانس های مسافرتی مصر، این فرآیند می تواند حداقل تا دو سال به طول بیانجامد.

او با اشاره به این که بعضی از کشورها مذاکرتی را برای ازسرگیری فعالیت های گردشگری با مصر بر اساس طرح مسیرهای امن گردشگری و طبق استانداردها و دستورنامه های بهداشتی انجام داده اند، افزود: این استانداردها ابتدا در گردشگری داخلی و پس از آن منطقه ای و در نهایت گردشگری بین المللی مورد آزمایش قرار می گیرد و ادامه گردشگری بین المللی در حداقل دو سال آینده محتمل نیست.

با این وجود و بر اساس اعلام اخیر وزارت گردشگری مصر بعضی هتل ها این کشور با ایجاد تمهیدات بهداشتی بر اساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت توانسته اند مجوز فعالیت برای پذیرش گردشگران داخلی را دریافت نمایند.

خالد العنانی وزیر گردشگری مصر پیش از این اعلام نموده بود که هتل ها تا ماه ژوئن با 25 درصد ظرفیت و پس از آن با 50 درصد از ظرفیت پذیرای مسافران داخلی خواهند بود.

تا به امروز بیش از 11 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در مصر گزارش شده و 592 نفر نیز به سبب آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1053

به "مصر تا 2 سال دیگر نیز پذیرای گردشگران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر تا 2 سال دیگر نیز پذیرای گردشگران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید