نکاتی که هر موج سوار تازه کاری باید بداند

به گزارش مجله استخدام جدید، نکاتی برای موج سواری

وقتی موج سواری را شروع می کنید با دنیایی اسرارآمیز روبرو می شوید که مملوء از ناشناخته هاست. زمانی که تازه کارید نمی توانید تصور کنید چطور باید بر روی تخته موج سواری حرکت کنید، بچرخید و بر روی امواج سوار شوید اما نگران نباشید چون تمام تازه کارها احساس شما را دارند! موج سواری ورزشی است که حد و مرزهای نژادی، فرهنگی و زبانی را در نوردیده و در طول سال ها آنقدر محبوب شده که امروز ماجراجویان زیادی به خصوص در روزهای گرم تابستان رو به این فعالیت هیجان انگیز می آوردند. می خواهیم درباره نکاتی از موج سواری حرف بزنیم، در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

نکاتی که هر موج سوار تازه کاری باید بداند

موج سواری راه و روش زندگی ست و فقط یک ورزش نیست

وقتی در حال آموزش موج سواری هستید باید بدانید که این فقط موج ها نیستند که در جهت شما شناور می شوند. با شروع این ماجراجویی ناگهان رفتار شما در زندگی تغییر می کند چون در جست و جوی امواج به مکان های مختلفی سفر می کنید و برای پیدا کردن بهترین مکان ها برای موج سواری به کشورهای مختلفی می روید. وقتی درگیر این ماجراجویی شدید دیگر راه برگشتی ندارید و در هر مقصد در پی بهترین موج ها می گشت.

موج سواری نیاز به زمان زیادی دارد

به عنوان یک تازه کار باید بدانید که موج سواری یکی از پیچیده ترین ورزش های دنیاست و برای رسیدن به اولین پیروزیت چالش های زیادی را پیش رو دارید. وقتی پیروز نمی شوید به یک موج برسید احتمالا ناامید می شود اما در این ماجراجویی برای رسیدن به پیروزیت بارها این اتفاق برایتان تکرار می شود. حتی بهترین موج سوارها هم گاهی نمی توانند به موج های بزرگ و غافلگیرانه برسند اما یک نکته را همیشه به خاطر دارند: دست از تلاش هر روزه برنمی دارند! ممکن است در طی موج سواری بارها و بارها آسیب ببینید اما در نهایت لبخندی بر روی صورت تان می نشیند که هیچ وقت محو نمی شود. کافیست مثبت اندیش و صبور بمانید و سخت تمرین کنید تا با سوار شدن بر روی یک موج به احساسی برسید که هیچ وقت فراموش نمی شود.

در آب حالت مناسبی به بدن خود دهید

برای اینکه از یک موج سوار مبتدی به موج سواری میانه تبدیل شوید باید بدانید که بر روی تخته موج سواری چه حالتی به بدن خود دهید. اولین نکته این است که پاهای خود را ببندید بیشتر موج سواران مبتدی پاهای خود را به فاصله زیاد از هم قرار می دهند کافیست به موج سواران حرفه ای دیگر نگاه و مثل آن ها رفتار کنید. اشتباه دیگر حالت بدن بر روی تخته است: مثل یک پنکیک پهن بر روی تخته پخش نشوید! بدن و سر خود را بکشید و در آب قدرتمند و انعطاف پذیر باشید.

امواج با هم فرق دارند

بعد از اینکه به جای مشخصی از آب رسیدید باید منتظر امواج بمانید و همیشه رو به افق دریا باشید. نکته مهمی را همیشه به خاطر بسپارید: زمین بازی شما همیشه در حال تغییر است. امواج هیچ وقت کنترل پذیر نیستند و تنها کاری که از شما بر می آید این است که شیوه خواندن آن ها را بلد باشید. بدانید که کجا باید منتظر امواج بمانید و بهترین زمان رفتن به سمت موج چه وقت است. جزرومد، باد و … بر روی امواج تاثیر می گذراند و ماسه ها، سنگ ها و صخره ها باعث تفاوت در سطح های مختلف موج سواری می شوند.

خطرات را در نظر بگیرید

امواج قوانین خاص خود را دارند و دارای ماهیتی طبیعی، قدرتمند و وحشی هستند. همیشه به خاطر داشته باشید که موج سواری یکی از خطرناک ترین ورزش های دنیاست چون در بیشتر مواقع در داخل آب جریان هایی وجود دارند که در جهات مختلف در حال حرکت اند و البته احتمالا شما از ساحل نمی توانید آن ها را ببینید. گاهی این جریان ها قدرت زیادی دارند و در بدترین حالت ممکنه به خاطر وجود آن ها راه برگشتن به ساحل را گم کنید. مطمئن شوید که بازوان شما قدرت کافی برای پارو زدن و برگشت به ساحل را دارد. یکی از اشتباهات این است که در روزهای اول، خودتان را دست بالا بگیرید چون همانطور که گفتیم موج سواری نیاز به زمان دارد و به عنوان یک مبتدی بهترین کاری که باید بکنید این است که به سراغ یک مربی موج سواری بروید.

قوانین موج سواری را به خاطر داشته باشید

بدترین کاری که در موج سواری می توانید انجام دهید این است که به سراغ امواج دیگران بروید! وقتی در حال شروع موج سواری هستید حتما قوانین آن را هم یاد بگیرید و به آن ها احترام بگذارید. هر موجی مخصوص یک نفر است، آن هم موج سواری که نسبت به بقیه به نقطه اوج موج نزدیک تر است. قبل از اینکه به سمت موج بروید به اطراف خود نگاه کنید و اگر شرایط مساعد نبود به داخل موج نروید.

بهترین تخته را انتخاب کنید

برای موج سواری، تجهیزات مناسب اهمیت زیادی دارد. انواع مختلف امواج نیاز به تخته های مختلفی دارند: موج های آرام، موج های پر شیب؛ برای هر نوع موج تخته ای بدون نقص وجود دارد. به عنوان یک تازه کار بهتر است تخته ای پهن کرایه کنید چون در تخته های بزرگ تر پارو زدن با دست و گرفتن امواج راحت تر است. بر روی این تخته ها تعادل شما بهتر حفظ می شود و از طرفی تخته های فومی در آب پایداری بیشتری دارند و برای تازه کارها مناسب ترند. جنس این تخته ها اهمیت زیادی دارد چون فایبرگلس ها سخت و شکننده اند و کار کردن با آن ها برای تازه کارها سخت و مشکل است. حرکت با تخته های کوچکتر سخت از تخته های بزرگ تر است چون نیاز به تلاش بیشتری دارند. نکته دیگر این است که زمانی که بر روی تخته در حال راه رفتن هستید حتما تسمه پابند در دستتان باشد و آن را رها نکنید.

منبع: luex.com

منبع: الی گشت
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2044

به "نکاتی که هر موج سوار تازه کاری باید بداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که هر موج سوار تازه کاری باید بداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید