هرگز در خانه دیگران به این 9 مورد دست نزنید

به گزارش مجله استخدام جدید، در گزارش زیر به چند نکته مهم که در خانه دیگران باید رعایت کنیم پرداخته ایم.

هرگز در خانه دیگران به این 9 مورد دست نزنید

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، این توصیه های آداب معاشرت را هنگام بازدید از خانه دیگران به یاد داشته باشید تا میزبان را نیز شادمان کنید.

1. در را باز نکنید

هیچ گاه برای ورود به خانه دیگران به در دست نزنید. منظور از جمله قبل بدون اجازه وارد شدن است. حتی اگر درِ خانه، باز بود باز هم باید ابتدا زنگ در را بزنید و منتظر دعوت میزبان به داخل خانه باشید.

2. به اتاق خواب نروید

اتاق خواب هر خانه ای جزو محل های خصوصی آن خانه است که باید سعی کنید تا حد امکان از ورود به آن خودداری کنید. نباید روی تخت کسی بنشینید یا دراز بکشید. تنها وقتی خوشایند است که خود میزبان از شما به اتاق خواب دعوت کند.

3. کشو ها و کمد ها

این یکی قطعا تهاجم به حریم خصوصی میزبان است. ممکن است وسوسه شوید که درون کمد یا کشو ها چیست، اما بدانید که این رفتار خارج از حدود و مرز های شماست و برای هیچ کس ورود دیگران به حریم شخصی، خوشایند نیست.

4. بدون کفش وارد نشوید

بسته به ترجیحات شخصی یا هنجار های فرهنگی، بسیاری از خانواده ها بدون کفش وارد خانه نشوید. بهتر است اگر احتیاج به پرسیدن دارید اول بپرسید و بعد عمل کنید. به یاد داشته باشید که نباید پاهایتان را روی کاناپه یا میز بگذارید.

5. یخچال و کابینت

اگر با کسی خیلی هم صمیمی هستید باز هم نباید در یخچال و کابینت های آشپزخانه را باز کنید. نباید در خانه کسی سفارش غذا یا پیشنهاد رفتن به رستوران را بدهید. در واقع باید نظر میزبان را محترم بشمارید. هیچ گاه ظروف را با دستمال پاک نکنید، این کار بی احترامی به میزبان است.

6. پنجره ها، بخاری یا کولر

نباید بدون اجازه و سرخود عمل کنید. به طور مثال اگر گرمتان است، بهتر است که از میزبان بخواهید پنجره ای باز کند یا کولر را روشن کند و بالعکس، اگر گرمتان است، می توانید از میزبان بپرسید آیا می توانم کولر را روشن کنم، پنجره را باز کنم؟ یا با بخاری را زیاد کنم؟.

7. فضای کار، نامه ها و پول

بعد از اتاق خواب، شما نباید به محیط کار کسی وارد شوید. خواه این محیط اتاق کار باشد یا در حدود میز کنار پذیرایی. از خواندن نامه ها، قبض ها و دست زدن به پول موجود در خانه امتناع کنید. انگار که چیزی نمی بینید.

8. سیگار یا سیگار الکترونیکی

اگر میزبان به شما سیگار تعارف کرد می توانید بهره ببرید؛ اما نباید از او سیگار بخواهید یا بدون اجازه در خانه او سیگار بکشید. در واقع باید از او بپرسید که آیا می توانید آنجا سیگار بکشید یا باید به بیرون بروید.

9. وای فای

از پرسیدن رمز وای فای پرهیز کنید. وای فای دیگر امکانات خانه است که اگر میزبان بخواهد در اختیار شما قرار می دهد، ولی اصلا خوشایند نیست که درخواست رمز وای فای را کنید.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1218

به "هرگز در خانه دیگران به این 9 مورد دست نزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز در خانه دیگران به این 9 مورد دست نزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید