واکنش سوشا مکانی به دلخوری پرسپولیسی ها خبرنگاران

به گزارش مجله استخدام جدید، سوشا مکانی گفت: من خودم دوست داشتم قانون مشکل پرسپولیس را حل نماید و این تیم بتواند هوادارانش را شاد کند.

واکنش سوشا مکانی به دلخوری پرسپولیسی ها خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس با وجود پرداخت طلب بودیمیر باز نشد تا مهدی ترابی بازی با نفت آبادان را هم از دست بدهد. حالا تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس، سوشا مکانی را مقصر اصلی بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس می دانند، دروازه بانی که خودش مدعی شکایتش مربوط به چند سال پیش بوده و کمیته استیناف هم 6 ماه پیش حکم نهایی را صادر کرده است. مکانی توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه داده است.

به واسطه باز نشدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، هواداران این تیم حسابی از تو شاکی هستند و می گویند نباید با زبان تهدید برای دریافت طلبت صحبت می کردی.

در این زمینه بهتر است توضیحاتی بدهم. شما دیدید که طلبم را به باشگاه نفت مسجد سلیمان بخشیدم چون در آن مدت کوتاهی که عضو این تیم بودم چیزی جز احترام و خوبی از مسئولان باشگاه و مردم مسجدسلیمان ندیدم. من بعد از چندماه مصدومیت با پیراهن این تیم بازی کردم و دوباره اعتماد به نفسم را به دست آوردم. آنها از من حمایت کردند و به خاطر این برخورد طلبم را بخشیدم. من از صنعت نفت هم طلب داشتم ولی آن را نبخشیدم چون احترامی از آنها ندیدم. من برای حضور در این تیم مبلغ 500 هزار کرون از جیب خودم هزینه کردم که اگر آن را نگه می داشتم به پول الان یک و نیم میلیارد تومان می شد. من این مبلغ را از جیب خودم دادم، آن هم درحالی که قراردادم با صنعت نفت 350 میلیون تومان بود. آنها 200 میلیون تومان از این مبلغ را به من ندادند و این یعنی بی احترامی و قدرنشناسی. من هم شکایت کردم و پولم را گرفتم. در مورد پرسپولیس هم همین شرایط وجود داشت، یعنی باشگاه به من بدهکار بود ولی رفتارهایی در این چند سال انجام دادند که من هم از طریق قانونی این موضوع را پیگیری کردم.

ولی پرونده تو دقیقا زمانی به جریان افتاد که پرسپولیس قصد داشت از مهدی ترابی استفاده کند و طبیعتا خیلی از هواداران پرسپولیس توقع نداشتند در این برهه چنین اقدامی انجام دهی.

من در این مورد دلایل خودم را می آورم و دیگران هم قضاوت می کنند. من در سال دوم عضویتم در پرسپولیس یک فصل بدون پول بازی کردم. وقتی جلوی بازی من توسط فدراسیون گرفته شد، باشگاه پرسپولیس با مدیریت طاهری و ترکاشوند جلسه گذاشت و 100 میلیون تومان به یک مدیر برنامه پول دادند تا بتوانم بازی کنم. بعد از این داستان 810 میلیون تومان از طلبم ماند که باید پرداخت می کردند ولی این پول را ندادند و من یک فصل تمام بدون پول برای پرسپولیس بازی کردم.

ظاهراً ماجرای محرومیتت باعث شد که پرسپولیس طلبت را ندهد.

محرومیت من دقیقا بعد از اتمام لیگ بود و من اصلا تحت قرارداد باشگاه پرسپولیس قرار نداشتم. من چند بزرگ پرسپولیس را واسطه کردم تا تکلیفم را معین کنند ولی نه تنها این کار را انجام ندادند بلکه هزار حرف بد پشت سر من زدند و گفتند که سوشا از پرسپولیس طلب ندارد. من در این سال ها بارها پیگیر طلبم شدم ولی متأسفانه هیچ جواب روشنی از مسئولان پرسپولیس نگرفتم. مطمئنا خیلی از هواداران پرسپولیس در جریان مسائلی که در سال های گذشته رخ داد نیستند. خیلی ها فکر می کنند من در این مقطع زمانی خواسته ام که پنجره پرسپولیس بسته شود ولی اصلا اینطور نیست. این شکایت مربوط به چند سال پیش است که درنهایت 6 ماه پیش کمیته استیناف حکم را به سود من صادر کرد. براساس این حکم باشگاه پرسپولیس باید طلب 800 میلیونی مرا پرداخت کند. این مبلغ اگر در همان زمان پرداخت می شد قطعا می توانستم یک کار مهم با آن انجام دهم ولی از پول مهم تر این است که با شخصیت من بازی شد.

با اتفاقات روزهای اخیر فکر می کنی باشگاه طلبت را به این زودی ها بدهد؟

قبل از جواب دادن به این سؤال باید بگویم حکمی که الان صادر شده به من ارتباطی ندارد چون من مدت ها پیش شکایت کرده بودم. شاید این حکم قبل از شروع لیگ قهرمانان که پرسپولیس پنج، شش بازیکن جدید جذب کرد صادر می شد، آن وقت این تیم نمی توانست از بازیکنان جدیدش استفاده کند. خیلی از هواداران پرسپولیس به من فحش می دهند و عیبی هم ندارد ولی آیا آنها می دانند که مدیران قبلی پرسپولیس چگونه با من رفتار کردند؟ در جواب سؤال شما هم باید بگویم که مسئله من پول نیست و در این میان شخصیت من خدشه دار شد و این موضوع با پول هم جبران نمی شود. بی احترامی مدیران پرسپولیس به من با 800 میلیاردتومان هم جبران نمی شود. می خواستم یک موضوع دیگر را هم بگویم. چرا ما نباید برای بازیکن یا مربی ایرانی ارزش قائل شویم؟ واقعا چه فرقی بین من و بودیمیر است که مهم ترین کارش در پرسپولیس حضور در خوشحالی ها بعد از گل بود و درنهایت هم 10 میلیارد تومان پول گرفت. جالب اینجاست که مدیران ما در ماجرای بدهی به بازیکنان ایرانی دنبال لابی و ماست مالی هستند تا هر طور که شده قانون را دور بزنند ولی این کار را نمی توانند در مورد بازیکنان و مربیان خارجی انجام دهند. واقعا ما چه زمانی می خواهیم این چیزها را یاد بگیریم و لابی کردن و دور زدن قانون را در فوتبال خودمان از بین ببریم

قصد نداری در این قضیه کمی کوتاه بیایی؟

مسئولان پرسپولیس می خواهند هواداران را تحریک کنند و زیر ماسک بخندند ولی من به این چیزها توجه نمی کنم. قسم می خورم که اگر در همان زمان که از پرسپولیس جدا شدم، با من با احترام رفتار می کردند، طلبم را به پرسپولیس می بخشیدم. برای من مهم تر از مسائل مالی، احترامی است که باید می دیدم ولی ندیدم. حالا هم کار را به قانون سپردم و تا زمانی که طلبم را نگیرم از موضع خودم عقب نشینی نخواهم کرد. من از آقایان برانکو و پانادیچ که آدم های صادقی هستند، نامه دارم که نوشته اند از عملکرد مکانی رضایت کامل داریم. من هیچ وقت دوست نداشتم کاری انجام دهم که باعث ایجاد حاشیه برای تیم شود ولی حالا چنین برخوردی با من اجرا شده است.

ولی در نهایت پنجره پرسپولیس عصر دیروز باز شد.

من به این موضوع اهمیتی نمی دهم. من خودم دوست داشتم قانون مشکل پرسپولیس را حل نماید و این تیم بتواند هوادارانش را شاد کند. با این وجود تاکید می کنم قانون برای من مهم است. من کار خودم را از طریق قانون انجام خواهم داد حالا می خواهد این داستان در ایران باشد یا خارج از ایران. من مطمئنم از طریق قانون به حقم خواهم رسید، حقی که 6 سال به آن نرسیدم.

کمی هم در مورد شرایط خودت صحبت کن. چرا تصمیم گرفتی در میوندالن بمانی؟

من 3 فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارم و جدایی دست خودم نیست، هر چند که خودم هم دوست داشتم بمانم. من اینجا مسئله ای ندارم و تغییر تیم هم چندان برایم جالب نیست. من می توانستم به تیم های دیگر بروم که در جدول شرایط بهتری نسبت به میوندالن دارند ولی مهم ترین مسئله این است که خودم را نشان دهم که خوشبختانه فصل گذشته در بین 11 بازیکن منتخب فصل قرار گرفتم و این یک پیروزی بزرگ برای من بود.

از لیگ ایران هم پیشنهاد داشتی؟

بله، اخیرا چند پیشنهاد بسیار خوب داشتم ولی فعلا علاقه ای برای بازگشت به فوتبال ایران ندارم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1570

به "واکنش سوشا مکانی به دلخوری پرسپولیسی ها خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سوشا مکانی به دلخوری پرسپولیسی ها خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید