پس از دو سال، فعالیت سینماها به وضع عادی بازگشت

به گزارش مجله استخدام جدید، خبرگزاری خبرنگاران- در پی نشست مشترک رئیس سازمان سینمایی و معاون فنی سلامت محیط وزارت بهداشت امکان فعالیت عادی برای سالن های سینما فراهم شد.

پس از دو سال، فعالیت سینماها به وضع عادی بازگشت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد خزاعی با اشاره به افزایش ظرفیت بسیاری از مشاغل و صنوف و مطالبه خانواده سینما و مردم، گفت: اواخر هفته گذشته جلسه ای با معاون فنی سلامت محیط وزارت بهداشت در محل سازمان سینمایی داشتیم و شرح دادیم که بسیاری از مردم، مدیران سالن های سینما و صنوف تقاضا کردند با توجه به فروکش کردن کرونا در پی واکسیناسیون سراسری شرایطی فراهم گردد تا محدودیت سقف ظرفیت 50 درصدی برای بلیت فروشی در سالن های سینما برداشته گردد.

وی ادامه داد: با توجه به این درخواست و مذاکره، نشست هایی را هم، نمایندگان سازمان سینمایی با وزارت بهداشت انجام دادند که سر انجام با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت موافقت شد فعالیت سالن های سینما به حالت عادی برگردد.

رئیس سازمان سینمایی اعلام نمود: بر اساس این تصمیم تمام سالن های سینما با رعایت کامل شیو نامه های بهداشتی می توانند از ظرفیت خود برای بلیت فروشی استفاده نمایند. بدیهی است که پروتکل های بهداشتی همچنان باید از طرف سینماداران و مخاطبان سینما رعایت گردد.

خزاعی اضافه نمود: امیدواریم تصمیم نو باعث گردد تا دو باره سالن های سینما به رونق گذشته بازگردد و بخشی از ضرر های ناشی از همه گیری کرونا در دوساله اخیر جبران گردد. لازم بود مانند بسیاری از مشاغل و کسب وکار ها سینماداران هم بتوانند به فعالیت عادی برگردند و از ظرفیت سالن ها استفاده نمایند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از تعامل و همکاری وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا در این زمینه گفت: بدیهی است سینما ها تابع شیوه نامه های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا هستند و هر وقت تصمیم نوی اتخاذ گردد بدان پایبند خواهند بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1962

به "پس از دو سال، فعالیت سینماها به وضع عادی بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از دو سال، فعالیت سینماها به وضع عادی بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید