کمیته فنی به خاطر منافع بعضی تعطیل شد، به آینده استقلال امیدوارم

به گزارش مجله استخدام جدید، پرویز مظلومی در گفت و گو با خبرنگاران در مورد نتایج استقلال در هفته های ابتدایی لیگ برتر گفت: متاسفانه استقلال نتایج خوبی نگرفته، انتظارات مردم از استقلال بالاست اما باید بپذیریم که پرسپولیس و استقلال دو مربی خارجی آوردند که از فوتبال فهم خوبی دارند اما متاسفانه شناخت شان از فوتبال ایران خوب نیست. در دربی حق استقلال باخت نبود و درست مثل بازی گذشته شان یک پنالتی را خراب نموده و با یک گل نتیجه را واگذار کردند.

کمیته فنی به خاطر منافع بعضی تعطیل شد، به آینده استقلال امیدوارم

مظلومی تاکید نمود: مساوی عادلانه ترین نوع امتیاز دهی به این دیدار بود البته پرسپولیس هم بازی باکیفیتی از خود ارائه نمی نماید و آنها هم دو بار شکست را پذیرا شده و شرایط بهتری از استقلال ندارند ولی باز هم تاکید می کنم چون این دو مربی شناخت خوبی از فوتبال ایران پیدا ننموده اند نتوانسته اند در دو تیم بزرگ پایتخت عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

وی در ادامه گفت: یکی از پیروزیت هایی که مربیان ایرانی مثل قلعه نویی و گل محمدی به دست می آورند یارگیری اول فصل خود این مربیان است آنها بازیکنان را به خوبی می شناسند به نقاط ضعف و قوت تیم شان آگاهند و بر این اساس دست به یارگیری می زنند ولی این دو مربی خارجی شناخت خوبی که از فوتبال ایران نداشتند هیچ، بعد از جابجایی به عنوان سرمربی به تیم ملحق شدند و در مجموع بازیکنان را هم به خوبی نمی شناختند این اتفاق در دوران شفر هم افتاد و شفر در اواخر فصل نتایج قابل قبولی کسب کرد.

سرمربی پیشین استقلال تهران ادامه داد: یکی دیگر از دلایل ضعیف شدن استقلال تغییرات زیادی بود که در این تیم به وجود آمده است رفتن 14 بازیکن، تاثیر منفی در تفکرات تاکتیکی سرمربی خواهد گذاشت. استراماچونی تیمی را تحویل گرفته که 14 بازیکن آن جدا شده و در مجموع می توان گفت استخوان بندی تیم از بین رفته و همین مساله باعث شد استقلال نتواند در این چند هفته نتایج قابل قبولی کسب کند.

وی تاکید نمود: چرا باید بازیکنانی مانند پاتوسی، نورافکن، رحمتی و دیگران از استقلال جدا شوند. نورافکن در باشگاه استقلال پرورش یافته در جوانان و امیدهای استقلال بازی می نموده اگر قرار بود به تیم دیگری در لیگ برتر بپیوندد چرا اجازه ندادند در استقلال بماند. تفکرات غلط در استقلال زیاد شده و چاره ای هم برای برطرف این تفکرات غلط وجود ندارد.

مظلومی با انتقاد از منحل شدن کمیته فنی گفت: زمانی که کمیته فنی تشکیل شد ما به دنبال مقصر نمی گشتیم شکل کار این بود که به سرمربی تیم یاری کنیم چه در زمینه مسائل فنی و چه در زمان جابجایی در آخرین جلسه ای که در کمیته فنی داشتیم و صورت جلسه آن موجود است قرار شد تنها چهار بازیکن جابجا شوند اما متاسفانه اتفاقاتی رخ داد که کمیته فنی منحل شد و به یک باره تغییرات زیادی در استقلال به وجود آمد. حتی ما در مورد مربی داخلی که دستیار استراماچونی بگردد جلسه داشتیم که صورت جلسه آن موجود است و قرار بود دو مربی داخلی کنار سرمربی ایتالیایی باشند. اما این اتفاق هرگز رخ نداد.

وی تاکید نمود: یکی از مسائل بزرگ فوتبال ما این است که باشگاه بله قربان گوی مربی خارجی می گردد با اینکه مربی در استخدام باشگاه است و حق و حقوق را از باشگاه می گیرد اما متاسفانه باشگاه تنها می گردد بله قربان گو و هر چه سرمربی خارجی بخواهد باید صورت بگیرد. این اتفاق بد در زمان شفر هم وجود داشت و متاسفانه تیم از این موضوع متضرر شد. استقلال در ابتدای فصل قرار شد پیروز قربانی را که یکی از اعضای خانواده استقلال، یک بازیکن باتعصب در زمان خودش و یک مربی خوب بود در کنار استراماچونی قرار دهد اما به یک باره پیروز را کنار گذاشتند این اتفاق نشان می دهد که دخالت های زیادی در باشگاه استقلال صورت می گیرد و بعضی ها به خاطر منافع شان دست به هر کاری می زنند. این افراد دلشان برای استقلال نمی سوزد و اصلا برایشان مهم نیست این تیم چه نتیجه ای می گیرد تنها هدف شان پر کردن جیب خودشان است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی نمایند. وقتی دیدند کمیته فنی رو به روی آنها قرار گرفته و می خواهد بر همه چیز نظارت داشته باشد عرصه را تنگ دیده و جوی را به وجود آوردند که کمیته فنی منحل شد زیرا کمیته فنی تنها هدفش نظارت بود نه دخالت و این به مذاق دوستان خوش نیامد.

مظلومی در مورد گل های عجیبی که استقلال در دقایق سرانجامی دریافت می نماید، گفت: یک مشکل بزرگ در استقلال وجود دارد و آن این است که در این تیم بزرگتری وجود ندارد بازیکنانی که بزرگ باشند و در زمین بزرگی نمایند و از تجربه خود به جوانان نکات مهمی را بیاموزند. البته سیستمی که استراماچونی در چند بازی گذشته به کار گرفته هنوز در استقلال جا نیفتاده ولی امیدوارم این تیم بتواند از دیدار برابر گل گهر سیرجان پیروزی هایش را شروع کند و این روند را تا سرانجام ادامه دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می تواند در این فصل پیروز باشد، گفت: من به این استقلال امیدوارم، طرفداران باید این تیم را حمایت نمایند، استقلال متعلق به این مردم است و آنها در سرما و گرما کنار تیم شان هستند. بنابراین اعتقاد دارم با یک وحدت و همدلی که بین کادر فنی، مدیریت، بازیکنان و تماشاگران به وجود خواهد آمد استقلال می تواند روزهای خوبی را در آینده برای خود ببیند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 427

به "کمیته فنی به خاطر منافع بعضی تعطیل شد، به آینده استقلال امیدوارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته فنی به خاطر منافع بعضی تعطیل شد، به آینده استقلال امیدوارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید