گفتگوی تفصیلی برانکو بعد از برکناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود

به گزارش مجله استخدام جدید، به گزارش خبرنگاران، برانکو ایوانکوویچ هفته گذشته و بعد از باخت تیم فوتبال الاهلی عربستان مقابل الوحده، از راهنمایی تیم الاهلی برکنار شد و همچنان تکلیفش برای نحوه قطع همکاری با این باشگاه تعیین نیست. الاهلی صالح المحمدی را به طور موقت به جای برانکو انتخاب کرد و شب گذشته توانست با دو گل تیم الفتح را شکست بدهد.

گفتگوی تفصیلی برانکو بعد از برکناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود

برانکو که در اخراجش در باشگاه اختلافاتی وجود داشت و مدیر و رئیس باشگاه برای کنار گذاشتن این مربی اظهاراتی را علیه هم در رسانه ها انجام دادند، در مصاحبه ای با روزنامه الریاضیه عربستان ناگفته های باشگاه الاهلی را بازگو کرد.

* چرا از سرمربیگری الاهلی اخراج شدید؟

- غیر ممکن است که از دو بازی اول در لیگ بتوانید نتیجه مثبتی بگیرید بخصوص با وجود بعضی مصدومیت ها و غیبت ها. لیما بازیکن جدید ما در روزهای فیفا به تیم اضافه شد درست هفت روز پیش از بازی با الوحده. بلایلی الجزایری هم دیر به تمرینات اضافه شد. تیم آماده نبود. به نظرم تصمیم مسئولان باشگاه عجولانه بود و باید این سئوال را از آنها بپرسید.

* چطور از اخراج خودتان آگاه شدید؟

- روز بعد از بازی با الوحده به تمرین آمدم. یک روز عادی بود و هیچ مکالمه ای هم با هیچکس نداشتم. شاید مسئولان باشگاه خودشان جلساتی داشتند که من باشم یا نه. رسانه ها هم درباره ماندن یا برکناری ام نظر می دادند. سپس أحمد بامعوضة (یکی از مسئولان الاهلی) با من صحبت کرد و گفت که دیگر سرمربی الاهلی نیستم و قراردادم در تاریخ 16 سپتامبر فسخ شده است.

* توافق شما با باشگاه برای فسخ قرارداد چطور است؟ آیا باشگاه باید کل قرارداد شما را پرداخت کند و یا طرح دیگری وجود دارد؟

- هنوز هیچ توافقی با باشگاه ایجاد نشده است و چیزی امضا ننموده ام.

* خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه رئیس باشگاه برکناری شما را رد نموده ولی مدیر تیم شما را عزل نموده است. آیا این واقعیت دارد؟

- من این خبرها را شنیده ام اما دقیقا نمی دانم چه اتفاقی اتفاق افتاده. حتی اخبار رسانه های عربستان را نمی خوانم چرا که به زبان عربی است.

* شما در باشگاه با چه کسی کار می کردید و در ارتباط بودید؛ رئیس باشگاه یا مدیر تیم؟

- من با أحمد بامعوضة وماجد الطویرقی در ارتباط بودم. البته برای بعضی از مسائل با منصور بن مشعل مدیر تیم و احمد الصائغ رئیس باشگاه صحبت می کردم و در جلسات حضور داشتند.

* آیا با بازیکنان تیم مشکل دارید یا همه چیز عادی است؟

- من در طول دوران مربیگری ام با هیچ بازیکنی مشکل و سوء تفاهم نداشته ام. البته 11 بازیکنی که در ترکیب اصلی هستند، همواره خرسند هستند و ممکن است بعضی از بازیکنان نیمکت نشین ناراحت و عصبانی باشد. شما در تیم 30 بازیکن دارید و نمی توانید همه را بازی بدهید. الان در شرایط حرفه ای هستیم و بازیکنان باید خودشان را با این شرایط هماهنگ نمایند.

* چرا با عمر السوما قبل از بازی الوحده صحبت داشتید و گفتگوی تلویزیونی خود را تکذیب کردید . حتی گفتید عمر السوما باید بداند بازیکنان ملی پوش دیگری هم نیمکت نشین هستند؟

- من همواره با بازیکنان جلسه دارم چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی. با عمر السوما در خصوص سوء تفاهماتی که پس از یک مصاحبه تلویزیونی ایجاد شد، صحبت کردم. در آن مصاحبه اشتباهات ترجمه اتفاق افتاده بود. غیر ممکن است که درباره بازیکنانم به شکل بدی در رسانه ها صحبت کنم.

* بازیکنان خارجی را شما انتخاب کردید ولی بازیکن صربستانی تغییر کرد و جدا شد. چرا از جذب یک بازیساز خودداری کردید؟

- گزینه های خارجی مختلفی برای مدیریت باشگاه وجود داشت. الکسیچ صربستانی یکی از بهترین بازیکنان ترکیه بود که در لیگ اروپا 10 گل زده بود. من با مربی صربستان هم صحبت و درباره این بازیکن از او سئوال کردم. همه تیم ها از جذب این بازیکن استقبال می نمایند. بازیکن بوسنیایی هم جوری بود که عملکردش باعث تحسین همه می شد. علاوه بر این لوکاس لیما از یک باشگاه بزرگ فرانسه به طور مستقیم به عربستان سعودی آمد. او با تیم هماهنگ خواهد شد و به زمان احتیاج دارد.

* اما گفته می گردد شما بازیکنان بوسنیایی و صربستانی را آوردید ولی آوردن لیما و بلایلی کار مدیریت باشگاه بوده است.

- اینطور نیست. مدیریت باشگاه درباره این بازیکنان با من مشورت کرد و من هم موافقت کردم. برعکس خیلی هم از جذب این بازیکنان خرسند شدم. آنها بازیکنان خاصی هستند که تیم به این نفرات احتیاج دارد.

* پس چرا سه بازیکن از شرق اروپا آوردید؟ آیا آنها گزینه های شما بودند؟

- مسئولان باشگاه لیستی از اسامی بازیکنان مختلف را به من دادند که نام الکسیچ، ساریچ و زوکانوویچ در آن وجود داشت. من بر اساس رزومه، این بازیکنان را انتخاب کردم. حتی یک بازیکن اروگوئه ای هم به من پیشنهاد شد.

* آیا در مدت حضورتان در الاهلی در کار و تصمیمات فنی شما دخالت می شد؟

- خیر اصلا. درباره وضعیت بازیکنان گزارش ها و مشورت هایی به من می رسید ولی دخالتی در کار نبود و خودم لیست را می دادم. صحبت و نظر نهایی با من بود اما نمی دانم چرا این اتفاقات پیش آمد. مثلا حسین عبدالغنی با 42 سال سن با دویست درصد توان کار می کرد و مثل یک بازیکن جوان در کوشش بود.

* چرا باوجود داشتن بازیکنانی مثل یزید البکر و خالد البراکا بازهم بازیکنان جدید گرفتید؟

- چطور می توانستم درباره بازیکنان تصمیم بگیرم وقتی که بلافاصله بعد از عقد قراردادم، این بازیکنان جذب شدند.

* چرا باوجود رزومه خوبی که در کشورهای دیگر داشتید در ا لاهلی پیروز نشدید؟

- من در سه کشور 11 جام کسب کردم. هدفم این بود که با الاهلی هم قهرمان شوم ولی با برنامه دو ساله نه 6 یا سه ماه. اخراج من با این سرعت عجیب بود. احساسم قابل وصف نیست ولی زندگی در حرکت و رو به جلو است.

* گفته می گردد بازیکنان در زمان شما از زیاد بودن تمرینات بدنسازی و حضور در سالن بدنسازی شکایت داشتند.

- (با خنده تلفن همراهش را در می آورد و اینستاگرام باشگاه را نشان می دهد) این تصاویر تمرین تیم است. الان که دیگر مربی نیستم ولی بازیکنان در حال وزنه زدن هستند. این یک روش عادی برای تمرین است. بازیکنان باید گاهی اوقات در سالن وزنه باشند. ما حداکثر یک روز در هفته در سالن بودیم.

* آیا مطالبات شما پرداخت شده است؟ آیا رقم یک میلیون و 500 هزار یورو یا 2 میلیون و 200 هزار یورو قرارداد شما صحت دارد؟

- من برکنار شده ام و پولم را نگرفته ام. طبق قرارداد یک میلیون و 500 هزار یورو به علاوه پاداش هاست که باید سهم همکارانم را هم پرداخت کنم.

* مشکل اصلی الاهلی چیست؟

- صبر، صبر و صبر. اگر به بازیکن و مربی اطمینان دارید فقط باید زمان داد و صبر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 391

به "گفتگوی تفصیلی برانکو بعد از برکناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تفصیلی برانکو بعد از برکناری، اخراجم از الاهلی عجولانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید