7 ترفند ساده برای از بین بردن بوی بد خانه

به گزارش مجله استخدام جدید، در این مطلب، ترفند هایی را می آموزید که به شما یاری می نمایند بوی بد را برای همواره از خانه و زندگیتان دور کنید.

7 ترفند ساده برای از بین بردن بوی بد خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، آیا تا به حال برای شما این رخ داده است که برای ساعاتی از خانه بیرون بروید و بعد از بازگشت، در منزلتان بوی بد استشمام کنید؟

بعد از این که متوجه بوی بد شدید، در خانه راه می روید و مدام بو می کشید، امّا نمی توانید منشاء آن را بیابید؛ امّا چاره چیست؟

معمولا خانه های ما پر از وسایلی هستند که ممکن است علت اصلی بوی بد خانه باشند که همه ما برای ازبین بردن این بو، از اسپری استفاده نموده و یا شمع روشن نموده ایم. امّا باید بدانید که این ها راهکار های موقتی هستند که شاید برای مدت کوتاهی استفاده شوند و رایحه گل های بهاری خیس خورده یا پارافین عطری شمع را استشمام کنیم، اما باید به دنبال راهکاری همیشگی برای برطرف بوی بد خانه خود باشیم.

بهترین کاری که می توان برای برطرف بوی بد خانه انجام داد، این است که ریشه و علت آن را پیدا کنیم و آن ریشه را به طور کامل بخشکانیم که در ادامه مطلب با روش هایی آشنا خواهید شد که با استفاده از آن ها می توانید رایحه خوشبویی به زندگی خود تزریق کنید و هوای خانه را همواره مطبوع و تازه نگه دارید.

اسپری خوشبو نماینده خانگی

با استفاده از این دستورالعمل ساده کافی است یک اسپری خوشبو نماینده خانگی مناسب برای خود درست کنید و آن را فقط چند بار در هوا یا به صورت مستقیم روی وسیله ای که بو می دهد اسپری کنید. امّا نباید فراموش کنید که این اسپری، حاوی اسانس موردعلاقه شماست تا مشام خود را در خانه با عطر موردعلاقه خود پر کنید و بیشتر از فضای منزلتان لذت ببرید.

تهیه این اسپری به یک قاشق چایخوری جوش شیرین، 2 تا 3 قطره اسانس موردعلاقه خود با رایحه لیمو، اسطوخودوس، پرتقال، دارچین یا نعنا و آب مقطر احتیاج دارد که برای تهیه آن کافی است جوش شیرین و اسانس را با هم مخلوط کنید و داخل یک اسپری آب بریزید و در سرانجام، آب مقطر را به آن اضافه کنید تا محلول رقیق گردد و تکان بخورد.

بخور خانگی

برای این که عطر و بویی شگفت انگیز و ماندگار در کل خانه داشته باشید و استشمام کنید، بهتر است از روش بخور خانگی بهره ببرید که بیشتر به درد زمستان می خورد تا بتوانید فضایی گرم در خانه ایجاد کنید. امّا این بخور، در تابستان هم مورد استفاده قرار می گیرد تا بوی بد عرق از فضای خانه دور گردد.

برای تهیه این بخور خانگی، یک عدد پرتقال خرد شده، یک عدد لیموی خرد شده، 2 عدد چوب دارچین و 4 عدد میخک کامل، در کنار یک برگ بو که در صورت امکان تازه باشد، ضروری است و باید همه آن ها را در یک قابلمه متوسط یا کوچک قرار داد و تا نیمه ظرف به آن آب افزود. پس از افزودن آب، شعله را کم کنید تا این مخلوط خوشبو، تمام روز در قابلمه بجوشد و تنها کار مورد احتیاج این است که هر از چند گاهی به قابلمه سر بزنید تا در صورت لزوم، به آن آب اضافه کنید.

قاتل بوی بد فرش

بار ها از تاثیر جوش شیرین برای تمیز کردن فرش و لکه بری آن صحبت شده است. امّا تا به حال به این نکته توجه نموده اید که بوی بد نامطبوع را هم می توان با استفاده از جوش شیرین ازبین برد؟

کافی است یک فنجان جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری دارچین آسیاب شده را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را در ظرفی بریزید و آزادانه، آن را روی نقطه ای که بوی نامطبوع از آن قسمت است، بپاشید و اجازه دهید که 30 تا 60 دقیقه روی آن باقی بماند و بعد جارو برقی بکشید تا فرش هایتان بوی خوب و تمیزی به خود بگیرند و عطر مطبوع دارچین، فضا را پر کند.

اگر دوست دارید نقطه به نقطه خانه خود و حتی کمد ها یا خودرویتان، از بوی مطبوع پُر گردد، می توانید روی جوش شیرین حساب ویژه ای باز کنید؛ چرا که یک دوم فنجان جوش شیرین همراه با 4 تا 6 قطره از اسانس موردعلاقه تان معجزه می نماید.

این مواد را درون ظرفی شیشه ای مخلوط کنید و درب آن را با یک نایلون بپوشانید یا برای راحت تر کردن کار خود می توانید از یک نمکدان بهره ببرید و این مخلوط را در هر جایی که دوست دارید، قرار دهید تا هر روز بوی خوش و مطبوعی را از خانه یا خودروی خود استنشاق کنید. امّا برای این که هر روز بوی خوش استشمام کنید باید هرچند هفته یک بار، 4 تا 6 قطره از اسانس موردعلاقه خود را به جوش شیرین اضافه کنید.

خوشبونماینده طبیعی خانه

حتما بعضی از شما، چوب های بامبو در خانه خود دارید که به خانه تان جلوه خاصی داده است و از آن ها استفاده ای هم نمی کنید. امّا جالب است بدانید که با استفاده از همین چوب های بامبو می توانید کاری کنید که بوی مطبوع، مهمان خانه های شما گردد.

برای این کار کافی است که مقداری چوب بامبو، پاک نماینده چندمنظوره و یک لیوان یا شیشه مناسب داشته باشید و مقداری از پاک نماینده را داخل ظرف بریزید تا آن را تا نیمه پر کند و 8 عدد از چوب بامبو را بردارید و در صورت لزوم، آن ها را کوتاه کنید تا چوب ها دو برابر ارتفاع شیشه را داشته باشند. در نهایت، آن ها را در لیوان بگذارید و نقاط مختلف خانه را با عطر آن خوشبو کنید.

ژل طبیعی خوشبونماینده هوا

یکی از بدی های روش های قبل این است که همه آن ها به دلیل داشتن یک ماده مایع، برای تمیزی خانه خطرناک هستند. امّا استفاده از این ژل، به عنوان خوشبونماینده می تواند به شما این اطمینان را دهد که حتی حضور کودک و بازی هایش و سهل انگاری هم باعث ریختن این ژل روی فرش نمی گردد.

برای تهیه این ژل خوشبونماینده باید 20 قطره اسانس موردعلاقه خود، 2 قاشق غذاخوری نمک و 4 بسته ژلاتین ساده و بدون طعم داشته باشید و برای استفاده از این ژل خوشبونماینده از شیشه های خالی موجود در خانه بهره ببرید و قبل از آن، یک فنجان آب را بجوشانید و پس از برداشتن آن از روی شعله گاز، اسانس های موردعلاقه خود را به همراه نمک و ژلاتین به آرامی هم بزنید و پس از حل شدن کامل نمک و اسانس، یک فنجان آب سرد را به آرامی به آن اضافه کنید تا در محلول، حبابی به وجود نیاید و از طرفی دیگر، به آرامی هم بزنید تا مخلوط کف نکند و ژل شما یک دست باشد.

شیشه ها را به مدت 2 الی 3 روز به صورت ثابت در جایی قرار دهید و به آن ها دست نزنید تا خود را بگیرند. امّا توجه داشته باشید که در چند روز اول، ممکن است بوی تند و زننده ای داشته باشند، امّا شما باید درب ظرف ها را روی شیشه ها قرار دهید و هر زمانی که احتیاج دارید از یکی از آن ها بهره ببرید و برای این منظور، روی درب آن ها، چند حفره ایجاد کنید و در جایی قرار دهید تا بوی نامطبوع خانه را به خود جذب نموده و عطر خوش زندگی را در منزلتان جاری نمایند.

اسپری خوشبونماینده کفش

بوی بد کفش ها، یکی از کابوس هایی است که می تواند آسایش هر خانه ای را مختل کند. امّا با این مخلوط جذاب که از 2 قاشق چایخوری اسانس آویشن یا درخت چای و 2 فنجان آب تهیه می گردد، می توان به شب های کابوس بار خود سرانجام داد.

حالا کافی است این مخلوط را خوب به هم بزنید و در یک ظرف اسپری بریزید و آن را به طور آزاد روی کفش خود اسپری کنید تا زمانی که کفشتان را می پوشید، متوجه شوید که دیگر اثری از بوی بد کفش نیست.

دیسک های بوگیر

دیسک های بوگیر می توانند در فضا هایی مانند سطل های آشغال، ساک های باشگاه یا حتی کمد ها که بیشترین عامل انتشار بوی نامطبوع هستند، قرار بگیرند که برای تهیه 24 دیسک بوگیر می توانید از 2 فنجان جوش شیرین، یک تا دو فنجان آب، چند قطره اسانس موردعلاقه خود و قالب های سیلیکونی مافین بهره ببرید.

برای تهیه آن، آب را بجوشانید و اسانس را به آن اضافه کنید و مایع بدست آمده را در ظرفی که جوش شیرین در آن ریخته شده، مخلوط کنید. امّا باید توجه داشته باشید که به این مخلوط خود، مقدار کافی آب اضافه کنید تا یک خمیر قابل پخش به دست آید و پس از قرار دادن آن ها در قالب مافین، اجازه دهید خمیر برای چند روز خشک گردد و پس از خشک شدن کامل، آن ها را در یک ظرف مخصوص یا زیپلاک نگهداری کنید.

شما می توانید از این بوگیر های دیسکی، در مکان ها و اشیای گوناگون بهره ببرید تا بوی نامطبوع را به خود جذب نمایند.

حالا شما می توانید به راحتی و با قیمتی ارزان، بهترین خوشبونماینده ها را در خانه تهیه کنید، بدون این که هزینه زیادی خرج تسویه نماینده ها و خوشبونماینده های شیمیایی کنید. بنابراین، بهتر است از بعضی از این شیوه ها بهره ببرید تا سلامت خانواده تان را تضمین کنید و به طبیعت هم هیچ آسیبی نرسانید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1355

به "7 ترفند ساده برای از بین بردن بوی بد خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترفند ساده برای از بین بردن بوی بد خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید