از اما و اگر های اجرای رتبه بندی معلمان تا نحوه دریافت کتاب درسی برای دانش آموزان اتباع خارجی

به گزارش مجله استخدام جدید، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری درباره واکسیناسیون دانش آموزان و اما و اگر های اجرای رتبه بندی معلمان گذشت.

از اما و اگر های اجرای رتبه بندی معلمان تا نحوه دریافت کتاب درسی برای دانش آموزان اتباع خارجی

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی خبرنگاران، آموزش و پرورش در هفته گذشته اخباری درباره رتبه بندی معلمان، تعین محل هایی در مدارس برای واکسیناسیون دانش آموزان و افت یادگیری بر اثر آموزش مجازی داشت که در ادامه مشروح این اخبار آمده است:

معین تکلیف طرحی 10 ساله؛ رتبه بندی معلمان در ایستگاه بهارستان به مقصد می رسد؟

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت که براساس آنچه در بند (و) تبصره 2 قانون بودجه سال 1400 آمده، 150 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که 20 هزار میلیارد تومان باید بین 12 مورد از جمله رتبه بندی فرهنگیان تقسیم گردد، البته که مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است مبلغ قابل توجهی را به این طرح اختصاص دهد.

او تاکید نمود: آنچه برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفته شده عدد بزرگی است بر این اساس تمام کوشش ما بر این است تا حداقل از شهریور 1400 طرح رتبه بندی را برای معلمان اجرا کنیم تا این کار روی روال بیفتد و برای سال آینده یعنی 1401 این کار را با اعتبار بهتر و بار مالی بیشتری دنبال کنیم.

نشانی مراکز واکسیناسیون دانش آموزان تهرانی اعلام شد

مسعود ثقفی، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: واکسیناسیون دانش آموزان در مراکز تجمیعی وزارت بهداشت در جریان است اما جهت تسریع در انجام کار، تعدادی مرکز اختصاصی هم آماده شده است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه حضور دانش آموزان برای واکسیناسیون اجباری نیست، افزود: این مراکز فقط در روز های پنج شنبه و آدینه (15 و 16 مهر) دایر هستند.

مدارس از اول آبان ماه بازگشایی می شوند

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در الگوی بازگشایی که طراحی کردیم فرایند بازگشایی مدارس از اول آبان ماه تمهید مقدمات می گردد و مدارس بازگشایی خواهند شد.

کاظمی در مورد بازگشایی مدارس اعلام کرد: اطلس بازگشایی مدارس 15 آبان رونمایی خواهد شد که در آن تعداد مدارس بازگشایی شده و بعلاوه نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را به صورت به روز خواهیم داشت.

کاهش 10 درصدی سطح یادگیری دانش آموزان ابتدایی در ایام کرونا

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی درباره شرایط افت تحصیلی دانش آموزان با توجه به فرایند آموزش های مجازی که طی دو سال تحصیلی گذشته دنبال شده است، اظهار کرد: در تابستان هماهنگی هایی انجام شد تا کلاس های تابستانی جبرانی برای دانش آموزانی که در ارزشیابی ها نمره قابل قبول یا نیازمند کوشش بیشتر کسب نموده اند، برگزار گردد.

او ادامه داد: این کلاس های جبرانی طی 14 جلسه تا سوم شهریور ادامه پیدا کرد تا مسائل آموزشی دانش آموزان برطرف گردد.

به گفته معاون آموزش ابتدایی نتایج ارزشیابی در مجموع با دو سال قبل حاکی از این است که شاهد افت 10 درصدی در یادگیری دانش آموزان بودیم.

حکیم زاده افزود: طی آنالیز ها دریافتیم که 70 درصد دانش آموزان در سال تحصیلی 97-98 ارزشیابی خیلی خوب داشتند، اما این معیار طی این دو سال آموزش مجازی به 60 درصد کاهش پیدا نموده است.

نحوه دریافت کتاب درسی برای دانش آموزان اتباع خارجی چگونه است؟

میترا تیموری سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره نحوه دریافت کتاب درسی دانش آموزان اتباع خارجی اظهار کرد: تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی همچون دانش آموزان ایرانی است و هیچ گونه تفاوتی در این میان وجود ندارد. در مسئله توزیع کتاب های درسی هم همین گونه است و این دانش آموزان، بدون هیچ گونه تبعیضی به وسیله سامانه فروشی و توزیع مواد آموزشی، کتاب های خود را تهیه می نمایند.

او ادامه داد: دانش آموزان اتباع خارجی می توانند با وارد کردن کد دانش آموزی (11 رقمی) خود به جای کدملی 10 رقمی و به جای شماره سریال شناسنامه، عدد 1 (111111)، به راحتی ثبت نام کتاب نمایند.

تیموری درباره مقدار توزیع کتاب در سال گذشته اعلام کرد: سال گذشته حدود 500 هزار کتاب درسی در مقاطع تحصیلی مختلف میان دانش آموزان اتباع خارجی توزیع شده است.

جولان درد های مزمن آموزش و پرورش و تعدد اسامی برای انتخاب هفدهمین وزیر

محمود شفق کارشناس آموزش و پرورش با اشاره به اینکه عملکرد دولت سیزدهم در همین مدت زمان نسبتا اندک امید در جامعه را بیدار نموده است، اظهار کرد: انتظار می رود در انتخاب وزیر آموزش و پرورش هم که وزارتخانه حساس و مهمی را سکانداری خواهد نمود، تمهیدات جدی به کار گرفته گردد.

او ادامه داد: اقدامات رئیس دولت سیزدهم انتظارات جامعه فرهنگیان را را هم ارتقا داده است و آن ها انتظار انتخابی امید بخش و آشنا به مسائل و مسائل این وزارتخانه را دارند.

به گفته این کارشناس آموزش و پرورش شرایط فعلی کشور و مسائل مالی ایجاب می نماید تا فردی که سکانداری آموزش و پرورش را به دست می گیرد، از لحاظ برطرف مسائل معیشتی معلمان مطلع به شرایط باشد.

او افزود: شرایط مالی و اعتباری با توجه به برآورد های دولت قبلی به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است و فردی مسلط به شرایط باید برنامه ریزی های لازم را برای سال های آینده از زمان شروع سکانداری کلید بزند و در شرایط کنونی هم منابعی را از درون آموزش و پرورش احصا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1880

به "از اما و اگر های اجرای رتبه بندی معلمان تا نحوه دریافت کتاب درسی برای دانش آموزان اتباع خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اما و اگر های اجرای رتبه بندی معلمان تا نحوه دریافت کتاب درسی برای دانش آموزان اتباع خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید