اعطای اقامت به پناهجوی ایرانی پس از 7 سال

به گزارش مجله استخدام جدید، بهروز بوچانی، روزنامه نگار و نویسنده کرد ایرانی که به صدای قربانیان زندان های پناهندگی استرالیا بدل شده است پس از هفت سال ویزای کشور نیوزیلند را دریافت کرد.

اعطای اقامت به پناهجوی ایرانی پس از 7 سال

بوچانی به سبب نگارش کتاب هیچ دوستی به جز کوهستان که روایتی از سپری کردن شش سال شرایط سخت در زندان پناهندگان در جزیره مانوس گینه نو بود توانست به شهرت بین المللی دست یابد و حتی جایزه­ ادبی ویکتوریای استرالیا را به ارزش 125 هزار دلار (استرالیا) کسب کند.

اوایل امسال میلاد نیز اعلام شد که قرار است یک فیلم سینمایی بر اساس کتاب هیچ دوستی جز کوهستان ساخته گردد.

بوچانی که پس از هفت سال تحمل شرایط سخت پایان ویزای کشور نیوزیلند را دریافت نموده به نشریه گاردین گفته: از این که نسبت به آینده اطمینان بیشتری دارم راضیم اما در عین حال نمی توانم به طور کامل راضی باشم چرا که بسیاری از افراد که با من در حبس بودند همچنان در کوشش برای آزادی هستند و در زندان های استرالیا روزگار می گذرانند. حتی اگر آن ها نیز آزاد شوند، سیاست استرالیا در قبال چنین افرادی همچنان وجود دارد.

او پس از پناهندگی به مدت شش سال در زندان برون مرزی کشور استرالیا واقع در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو زندانی بود و به صدای اعتراض زندانیان این جزیره و مبارزی خستگی ناپذیر برای احقاق حقوق افراد زندانی شده توسط دولت استرالیا تبدیل شد.

بوچانی اکنون ویزای کاری یک ساله نیوزیلند را دریافت نموده و می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1177

به "اعطای اقامت به پناهجوی ایرانی پس از 7 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای اقامت به پناهجوی ایرانی پس از 7 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید