اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه

به گزارش مجله استخدام جدید، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از راه اندازی یک سامانه برای اطلاع رسانی شرایط ایمنی ساختمان های پایتخت به شهروندان اطلاع داد.

اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

مهندس مهدی داوری در تبادل نظر با ایسنا، در این باره اظهار کرد: طبق ابلاغیه شورای شهر به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران موظف شدیم که شرایط ایمنی ساختمان ها را بر روی سامانه ای به اطلاع شهروندان برسانیم.

وی با بیان اینکه نام این سامانه پایش ایمنی ساختمان ها است ادامه داد: به طوری که شهروندان به این سامانه دسترسی داشته و بدانند شرایط ساختمانی که مورد نظرشان است، چگونه است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این سامانه از ابتدای مهرماه آغاز به بارگذاری گردد، اضافه کرد: به عنوان مثال در مرحله اول شرایط 500 ساختمان را اعلام می کنیم و به مرور زمان شرایط ساختمان هایی که بازدید می کنیم را به آن اضافه می کنیم.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: بخشی از اطلاعات این سامانه در دسترس شهروندان قرار خواهد گرفت که بتوانند شرایط ساختمان ها را آنالیز نمایند.

وی درباره اقداماتی که در مورد 100 ساختمان پرخطر شاخص پایتخت اجرا شده است نیز گفت: آن 100 ساختمان را هم در این فرآیند بارگذاری خواهیم کرد. شناسایی این ساختمان ها برنامه ای از طرف سازمان بود که قرار شد به صورتی ویژه در فرآیندی خاص تر ضریب ایمنی را ارتقا دهند که قرار شد نام آن ها اعلام نگردد.

داوری تاکید نمود: حالا با توجه به این مصوبه شورای شهر قطعا از ابتدای مهرماه سیاست دیگری اتخاذ خواهیم کرد و اسامی ساختمان های نا ایمن را اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای اعلام اینکه این ساختمان ها با سازمان آتش نشانی تهران همکاری کردند یا خیر، همچنان زود است؛ چرا که ایمن سازی ساختمان ها اقدامی است که احتیاج به طرح و برنامه دقیق و کارشناسی دارد و هزینه هایی نیز دارد که موجب زمانبر شدن اقدامات می گردد. در مجموع موضوعی که اهمیت دارد این است که شهروندان از شرایط ساختمان ها اطلاع داشته باشند که در پاییز امسال آن را عملی خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: از پاییز امسال شرایط ایمنی ساختمان ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1121

به "اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام اسامی ساختمان های نا ایمن پایتخت از مهرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید