انتقاد یک کارگردان تئاتر از نوید محمدزاده

به گزارش مجله استخدام جدید، صدرا صباحی، کارگردان نمایش اسطرلاب که اجرای آن به علت شرایط قرمز تهران متوقف شده است، از حال و هوای گروه های نمایشی سخن گفت و از عملکرد برخی چهره های شناخته شده گله کرد.

انتقاد یک کارگردان تئاتر از نوید محمدزاده

او در پاسخ به این پرسش که برای اجرای نمایشتان از سوی چه کسانی مورد حمایت قرار گرفتید؟ شرح داد: اگر چند دوست و رفیقی که از سر دوستی شخصی مان لطف داشتند و دارند را فاکتور بگیریم هیچ کس! البته قصه بحران مدیریت و بی نظم و برنامگی بودجه و حمایت از تئاتر بر کسی پوشیده نیست.

صباحی با اشاره به اعلام حمایت برخی چهره های شناخته شده از تئاتر که در فضای مجازی مطرح شده است، اضافه نمود: تک و توک افرادی همانند اشکان خطیبی و نوید محمدزاده هم با ژست حمایت از تئاتر، بیشتر برای خودشان محبوبیت می خرند درحالیکه این دوستان در این مدت حتی به تماشای آثار نمایشی روی صحنه نیامده اند. ضمن اینکه شکل حمایت و اطلاع رسانی شان در صفحه شخصی، چندان کارساز نبود.

او با یادآوری حمایت نوید محمدزاده از بیست وسومین جشنواره تئاتر دانشگاهی معتقد است: ایشان بدون توجه کردن به آینده جشنواره تئاتر دانشگاهی و خطراتی که آن را تهدید می نماید و بی اهمیت به سایر اجراهای روی صحنه و مشخصاً اجراهای برآمده از دل همین جشنواره با حمایت اقتصادی از جشنواره، برای خودش محبوبیت می خرد در حالیکه اگر حمایت از خروجی های این جشنواره دغدغه راستین ایشان باشد ، گزینه های راحت تر ، کم خرج تر و البته هزار برابر موثرتری وجود دارد که البته جنبه تبلیغاتی ندارند.

حس گوشت قربانی را داریم

این کارگردان جوان معتقد است که اسطرلاب به گواه گذشته اجراهایش می توانست برگ برنده جامعه تئاتر برای برگرداندن مخاطب به سالن ها باشد و از طرفی هم جبران نماینده خسارت وارده خارج از اراده گروه باشد و هم برگ برنده ای برای آشتی مخاطب با تئاتر در دوران پسا کرونا چرا که یک اجرای کمدی و صمیمی و متعهد به ذات اصیل تئاتر و گریزان از ابتذال است و برآورده نماینده آرزوی پرداخت بدهی های گروه و رساندن به نقطه صفر، همین و بس.

او اضافه نمود: ولی در این سرای بی کسی که کسی جز سنگ خود چیزی به سینه نمی زند، حس گوشت های قربانی را داریم و با این همه همگی آدمیزادیم و زنده به امید. امید به اینکه لااقل پیشکسوتان و ستاره ها و مدیران دغدغه مند واقعاً کاری هم برای گروه های در حال انجام نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1792

به "انتقاد یک کارگردان تئاتر از نوید محمدزاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یک کارگردان تئاتر از نوید محمدزاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید