اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه ها هنوز عملیاتی نشده است

به گزارش مجله استخدام جدید، وزرای ارتباطات و علوم آخرین شرایط دسترسی به اینترنت باز ویژه اساتید دانشگاه ها را اعلام کردند.

اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه ها هنوز عملیاتی نشده است

به گزارش مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینکه اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه ها چه زمانی فعال می شود، گفت: اینترنت بدون فیلتر به اساتید مانند اینترنت خبرنگاری است که وزارت ارتباطات به برخی خبرنگاران داده است.

وی اضافه نمود: این اینترنت برای دسترسی اساتید به سایت هایی که تحریم شده اند و برخی از سایت هایی که کاربرد چندگانه دارند و احیاناً مورد پالایش (فیلتر) قرار گرفته اند ارائه می شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به زمان اجرایی شدن این موضوع گفت: درحال فراهم کردن این امکان هستیم، ولی هنوز عملیاتی و اجرایی نشده است.

محمد علی زلفی گل، وزیر علوم نیز در این خصوص گفت: از دانشگاه ها خواسته شده است فهرست اعضای هیأت علمی خود را برای دسترسی به اینترنت باز ارائه دهند، دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکو ها و تارنما های بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری صورت می گیرد.

وزیر علوم درباره اینکه از چه زمانی دسترسی به اینترنت باز اساتید عملیاتی می شود اضافه نمود: بستگی دارد که چه زمانی دانشگاه ها فهرست اعضای هیأت علمی خود را ارائه کنند.

پیش از این معاون حقوقی وزارت علوم در نامه ای به رؤسای دانشگاه ها اعلام کرده بود: با عنایت به مصوبه یکصد و بیست و نهمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه دستور فرمائید نسبت به تهیه فهرست اعضای محترم هیئت علمی آن مؤسسه براساس فرم پیوست در قالب فایل اکسل جهت دسترسی به اینترنت باز به منظور استفاده از سکو ها و تارنما های بین المللی با محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری به قید فوریت جهت اقدامات بعدی به این معاونت ارسال فرمائید.

ارائه این تسهیلات به اساتید دانشگاه انتقاداتی را به همراه داشته و از آن به عنوان طرحی که اینترنت طبقاتی را تأیید می کند، یاد شده است. این در حالی است که طبق گفته های وزیر ارتباطات چیزی تحت عنوان اینترنت طبقاتی نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 بهمن 1401 بروزرسانی: 25 بهمن 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2255

به "اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه ها هنوز عملیاتی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت بدون فیلتر برای اساتید دانشگاه ها هنوز عملیاتی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید