بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت ابلاغ شد

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت را ابلاغ کرد.

بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت ابلاغ شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا فوق لیسانس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله استخدام جدید به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

طهرانچی تأکید نموده است: این بخشنامه، با توجه به سند دانشگاه اسلامی و در راستای پیاده سازی راهبردهای آن ازجمله راهبرد 13 نظام آموزشی مبنی بر تحول هدفمند فرصت های مطالعاتی و ساماندهی و راهنمایی علمی و فرهنگی دانشجویان و اساتید با توجه به نیازها و اولویت های کشور، ابلاغ می گردد.

توجه به راهبرد 4 نظام پژوهش و فناوری در سند دانشگاه اسلامی، مبنی بر ساماندهی و هدفمندسازی برنامه های پژوهشی براساس مزیت های نسبی و رقابتی و مأموریت گرایی دانشگاه و همچنین به منظور ارتباط پیوسته و هدفمند اعضای هیأت علمی با سایر دانشگاه ها و مؤسسات علمی و پژوهشی معتبر داخلی و خارجی، در راستای توانمندسازی علمی و آشنایی با دستاوردها و روش های جدید علمی و فناوری و نیز برطرف مسائل جامعه و صنعت و اعتلای موقعیت علمی و فناوری کشور و حضور در عرصه های علمی بین المللی، از دیگر چشم اندازهای ابلاغ این بخشنامه است.

بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت، در 19 ماده و 28 تبصره ابلاغ شده و دارای روینمودهایی ازجمله تغییر فرصت مطالعاتی به مأموریت مطالعاتی در راستای برطرف مسائل دانشگاه، جامعه و صنعت با اولویت نظام موضوعات دانشگاه، سامان بخشی مأموریت مطالعاتی اعضای هیأت علمی و دانشجویان در داخل و متقاضیان خارج از دانشگاه، امکان مأموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در کنار مأموریت مطالعاتی در خارج از کشور، تدوین فرآیند پذیرش مأموریت مطالعاتی برای متقاضیان خارج از دانشگاه برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی، مرتفع سازی نقص های بخشنامه های قبلی درخصوص مسائل اقتصادی و ارزی متقاضیان مأموریت مطالعاتی و تفویض اختیارات مرتبط با مأموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت به شورای پژوهش و فناوری استان ها است.

براساس بندهای این بخشنامه و با توجه به اینکه هدفمند شدن مأموریت مطالعاتی در راستای نظام موضوعات دانشگاه با هدف برطرف مسائل دانشگاه، جامعه و صنعت، از اولویت های راهبردی دانشگاه است، ضروری است مسؤولان دانشگاه در حوزه های مختلف اهتمام ویژه نسبت به اجرای صحیح، دقیق و بهنگام این بخشنامه داشته باشند.

لازم به ذکر است بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت که به تفصیل تدوین شده و شامل مواردی ازجمله تعریف ها، اهداف، شرایط اجرای دوره مأموریت مطالعاتی، ضوابط و شرایط متقاضی، الزامات متقاضی، وظایف واحد عملیاتی، امتیازات و الزامات دانشگاه، فرایند ارزیابی گزارش مأموریت مطالعاتی، وظایف شورای پژوهش و فناوری استان، فرایند صدور مجوز استفاده از مأموریت مطالعاتی، مدارک موردنیاز برای آنالیز متقاضیان استفاده از دوره مأموریت مطالعاتی و... است، در اختیار واحدها و مراکز دانشگاهی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 738

به "بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید