برنامه ریزی اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا

به گزارش مجله استخدام جدید، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، اتحادیه تمهیداتی اندیشیده که شب یلدا نوسانی در بازار نداشته باشیم.

برنامه ریزی اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد از افزایش ورودی هندوانه و میوه های شب یلدا به میدان مرکزی تره بار خبر داد و اضافه نمود: شب گذشته 25 هزار تن اعم از فرنگی جات و صیفی جات ورودی بار میدان بوده است. با توجه به ازدیاد عرضه، قیمت تمامی فرنگی جات به غیر از گوجه فرنگی از جمله هویج، شلغم، گل کلم، بادمجان و کدو 10 تا 15 درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید هویج و فلفل دلمه ای دزفول به قدری بالاست که قیمت هر کیلو محصول در میدان به 3 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به بارندگی اخیر بوشهر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بوته رس در میدان 9 تا 10 هزار تومان و گوجه فرنگی رنگ آوری 7 هزار تومان است.

وی ادامه داد: با توجه به دپوی میوه های شب یلدا اعم از انار و هندوانه به عنوان دو قلم پرمصرف، مسئله ای در تامین و عرضه وجود ندارد.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو پرتقال را 8 تا 11 هزار تومان گفت و گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی 8 تا 15 هزار تومان، سیب قرمز 8 تا 15 هزار تومان، سیب سفید 10 تا 17 هزار تومان، لیموشیرین 10 تا 15 هزار تومان، کیوی 10 تا 17 هزار تومان، خرمالو شمال 8 تا 14 هزار تومان، خرمالو شهریار 20 تا 25 هزار تومان و خرمالو کن 22 تا 32 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: قیمت هر کیلو انار دماوند 20 تا 33 هزار تومان، انار ساوه 12 تا 18 هزار تومان، انار شیراز 18 تا 26 هزار تومان و هندوانه 3 هزار و 500 تا 7 هزار تومان است.

به گفته دارایی نژاد، شب گذشته 800 تا هزار تن ورودی هندوانه بوده که از 15 آذر میزان ورودی هندوانه میدان را به یک هزار و 500 تن می رسانیم تا برای شب یلدا مسئله ای نداشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: همه ساله قیمت انار و هندوانه در شب یلدا افزایش می یابد، به همین علت اتحادیه از یک ماه و نیم گذشته اقدام به رصد بازار و انبار محصول در سردخانه ها کرده است. هم اکنون هندوانه نو از جاسک و میناب بندرعباس در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: هم اکنون مقادیری انار شیراز، انار کاشمر، انار دماوند و ساوه در سردخانه دپو شده تا برای شب یلدا دچار مشکل نشویم. با ازدیاد عرضه، تقاضا کمتر است.

دارایی نژاد اضافه نمود: در حال حاضر قیمت هر کیلو موز هندی 23 تا 24 هزار تومان، موز اکوادور 25 هزار تومان، موز فیلیپین 27 هزار تومان، موز پاکستانی 15 هزار تومان و هر کارتن آناناس 800 هزار تا یک میلیون تومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1967

به "برنامه ریزی اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید