برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار آنلاین و رایگان

به گزارش مجله استخدام جدید، ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی مختلفی در سطح دنیای مجازی موجود است. با این حال، در این مقاله به سراغ معرفی ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی می رویم که در وهله اول رایگان بوده و می توان به راحتی با آنها به صورت رایگان کار کرد.

برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار آنلاین و رایگان

به لطف پیشرفت حائز اهمیت هوش مصنوعی، احتیاج نیست تا شما نسبت به برنامه هایی مثل فتوشاپ کاملا مسلط باشید تا تصاویر خارق العاده ای را ویرایش کنید. ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی آنلاین و رایگان کار را رسما برای بهینه سازی تصاویر آسان نموده اند و شما صرفا با چند کلیک ساده با یک تصویر بی نظیر روبه رو خواهید شد. در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی آنلاین که فعلا می توانید رایگان از آنها بهره برداری کنید چه مواردی هستند.

1. برنامه Canva

کانوا (Canva) یک ابزار مشهور نزد طراحان گرافیک محسوب می گردد و این برنامه، یک انتخاب عالی برای افرادی است که دلشان می خواهد به صورت آنلاین، یک تصویر را خیلی سریع به یاری هوش مصنوعی ویرایش نمایند. شما می توانید بدون پرداخت حتی یک ریال، از قابلیت بهینه سازی اتوماتیک کانوا بهره ببرید. به یاری این ویژگی، رنگ و شدت نور تصاویر به صورت هوشمند تنظیم خواهد شد.

با استفاده از برنامه کانوا، شما بعلاوه می توانید با یک حساب کاربری رایگان به ابزار ویرایش جادویی (Magic Edit) دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این ابزار، شما می توانید به برنامه دستور دهید که دلتان می خواهد برنامه چطور تغییر نموده و با استفاده از المان قلمو (Brush) می توانید به برنامه تفهیم کنید که چه مقدار از سطح تصویر مورد نظر باید تغییر کند. اگر تا به حال با برنامه کانوا کار ننموده اید، مقالات آموزشی بسیار زیادی در فضای مجازی به این منظور وجود دارد.

2. برنامه Autoenhance.ai

اگر وقت ندارید که روی تمام جزئیات موجود در تصاویر برای ویرایش وقت بگذارید، سایت Autoehance.ai یک انتخاب بسیار عالی است؛ چرا که این وب سایت رایگان سه ویژگی کلیدی را به کاربران خود ارائه می نماید:

  • تعویض آسمان
  • اصلاح پرسپکتیو
  • نور پردازی مجدد تصویر

بعلاوه یک API در برنامه وجود دارد که شما می توانید از قابلیت بهینه سازی اتوماتیک این برنامه در داخل نرم افزارهای خودتان بهره ببرید. خوشبختانه این ابزار و حتی API برنامه به طور کامل رایگان بوده اما فقط تا 15 تصویر را می توان با این برنامه ویرایش کرد. یک گزینه برای کاربرها وجود دارد که با پرداخت مبلغی، می توان به صورت نامحدود تصاویر مختلفی را ویرایش کرد.

کار با ابزار Autoenhance بسیار ساده است. ابتدا باید یک تصویر را روی سایت آپلود نموده و سپس هوش مصنوعی به طور اتوماتیک تصویر را ویرایش خواهد نمود. شما بعلاوه می توانید انتخاب کنید آیا HDR را هم می خواهید روی تصویر خود ویرایش کنید یا خیر. تصاویر ویرایش شده به صورت آنی برای دانلود موجود هستند. اگر شما با ضیق وقت روبه رو هستید، استفاده از این ابزار به شدت توصیه می گردد.

3. برنامه LunaPic

سایت LuncaPic یک ابزار ویرایشگر تصویر آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار ساده است که حتی افزونه کروم هم دارد. برای استفاده از LunaPic شما صرفا باید تصویر را روی برنامه آپلود نموده و در مرحله بعد، یکی از افکت های هنری مختلف را برای خود انتخاب کنید. در نهایت صبر کنید تا هوش مصنوعی کار خود را انجام دهد.

سایت LunaPic علاوه بر افکت های هنری ساده، قابلیت های متعدد دیگری را برای ویرایش تصاویر ارائه می نماید. شما می توانید مقدار نور را تنظیم نموده و بعلاوه فیلترهای متنوعی را به تصویر خود اضافه کنید. این وب سایت بعلاوه ابزارهایی هم برای خلق انیمیشن های ویدیویی و ساخت فایل گیف (GIF) در اختیار کاربرها قرار می دهد.

این ویرایشگر هوش مصنوعی بعلاوه قابلیت های پایه ای ویرایش یعنی کراپ کردن تصاویر، چرخش آنها و حتی حذف یا تعویض عکس پس زمینه را هم داراست. شما می توانید حتی کپشن های دلخواه خود را روی تصاویر اضافه نموده و تصاویر را به صورت مستقیم از داخل برنامه روی پلتفرم های مختلف شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

4. برنامه Pixlr

برنامه Pixlr یک ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی رایگان دیگر است که تمام قابلیت های پایه ای را که از یک ویرایشگر تخصصی تصویر انتظار دارید در اختیارتان قرار می دهد. این موارد شامل حذف عکس پس زمینه، اضافه سازی فیلتر و افکت، انیمیشن سازی و حتی ساخت کلاژ تصاویر می گردد. گفتنی است که برای حذف عکس پس زمینه یک برنامه مجزا وجود دارد.

سایت Pixlr یک نسخه پولی یا پرمیوم دارد که کاربر با پرداخت یک هزینه معقول می تواند به هزاران ویژگی های مختلف نرم افزار مربوطه دسترسی پیدا کند که به صورت انحصاری تنها در این سایت دیده می شوند. شما می توانید حتی به صورت مستقیم تصاویر را از پلتفرم های ذخیره سازی ابری نظیر گوگل درایو و دراپ باکس باز کنید. به همین علت، این ابزار یک انتخاب ایده آل برای افراد حرفه ای است که صرفا می خواهند چند تغییر و ویرایش جزئی را روی تصاویر خود اعمال نمایند.

5. برنامه Google Photos

برنامه Google Photos شاید یک گالری تصاویر ساده به نظر برسد، اما این نرم افزار چند ابزار ویرایش مبتنی بر هوش مصنوعی هم در بدنه خود داراست که کاربر می تواند خیلی سریع به ویرایش تصاویر خود بپردازد. بدیهی است که این قابلیت ها به تنوع برنامه های ویرایشگر دیگر در این فهرست نیست اما همچنان می توان برای ویرایش های جزئی از این ابزار بهره برداری کرد.

برای آغاز، برنامه Google Photos به طور اتوماتیک نور پردازی تصاویرتان را صرفا با یک کلیک ساده اصلاح خواهد نمود. اگر شما قدرت کنترل بیشتری احتیاج دارید، می توان کنتراست و سایر جزئیات را به وسیله منوی برنامه تغییر دهید. جدا از این مورد، برنامه Google Photos بعلاوه دارای چند افکت فرق دارد که شما می توانید از بین آنها، المان دلخواهتان را انتخاب کنید.

کار با این نرم افزار به شدت ساده و آسان است. بسیاری از کاربران اندروید به وسیله این نرم افزار تصاویر خودشان را ویرایش می نمایند.

6. برنامه iPiccy

iPiccy جزء برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی رایگان محسوب می گردد. این برنامه روی موبایل به شدت خوب کار می نماید و به همین علت می توان با این ابزار خیلی سریع به ویرایش تصاویر مشغول شد. این ویرایشگر بالغ بر 100 افکت مختلف داشته و از طرفی دیگر می توان کلاژهای مختلفی را هم به وسیله این ابزار خلق کرد.

از اصلاح جزئیات مختلف تصاویر نظیر شفافیت گرفته تا موارد پیشرفته تری مثل حذف سایه ها و هایلایت ها و بعلاوه تغییر عکس پس زمینه، به وسیله این برنامه قابل انجام خواهد بود. شما بعلاوه می توانید با ساخت یک حساب کاربری، تصاویر ویرایش شده خود را روی یک سرویس ابری ذخیره کنید.

به در نظر گرفتن این موضوع که iPiccy یک ابزار کاملا رایگان است، می توان قابلیت های این ابزار را تحسین کرد. این برنامه افکت های تصویر بسیار زیادی برای انتخاب دارد؛ به همین علت، برای ویرایش سریع تصاویر می توان از این ابزار به راحتی بهره برداری کرد.

7. برنامه YouCam

یکی دیگر از ابزارهای مشهور در زمینه ویرایش سریع تصاویر، نرم افزار YouCam محسوب می گردد. به محض این که شما یک تصویر را روی برنامه آپلود کنید، این ابزار به طور اتوماتیک یک واترمارک در گوشه سمت چپ در پایین تصویر اضافه می نماید. این نرم افزار به شما از این طریق اجازه می دهد تفاوت بین تصویر اصلی و بهینه شده را مشاهده کنید. اگر شما یک حساب کاربری در داخل برنامه بسازید، امکان حذف واتر مارک وجود دارد. بنابراین، اگر قصد کراپ یا برش زدن تصویر را ندارید، ایجاد حساب کاربری توصیه می گردد.

شما می توانید روی تصاویر زوم و زوم بک کنید. ابزار YouCam کنترل اضافه دیگری را برای ویرایش نمی دهد و کاربر صرفا باید با چند ابزار ساده کار کند. در هر صورت، اگر صرفا می خواهید مقدار نور و شفافیت رنگ تصویر خود را اصلاح کنید، ابزار YouCam می تواند یک گزینه بسیار خوب تلقی گردد.

ویرایش تصاویر با هوش مصنوعی؛ روندی آسان تر و سریع تر

در گذشته ویرایشگران مجبور بودند از ابزارهای مختلفی برای ویرایش تصاویر خود استفاده نمایند. حالا به لطف ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی می توان خیلی آسان تر این فرایند را انجام داد. از طرفی، بسیاری از ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر رایگان هستند. بسیاری از این ویرایشگرها به وسیله درج و نمایش تبلیغات، درآمدزایی می نمایند؛ در حالی که بعضی از ابزارهای هوش مصنوعی دارای یک نسخه پرمیوم یا پولی هم هستند که با صرف یک هزینه معقول، کاربر می تواند از تمام خدمات ابزار مورد نظر بهره برداری کند.

اگر شما خیلی سفت و سخت دلتان می خواهد که یک طراح گرافیک یا ویرایشگر تصویر شوید، شما بعلاوه باید به فکر یک مانیتور نو باشید تا بتوان اصلاح رنگ و سایر جزئیات تصویر را به صورت خیلی دقیق تر ویرایش کرد. با استفاده از یک مانیتور قابل قبول، شما می توانید قدرت یک مانیتور خوب را به طور واضح درک کنید.

منبع: makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 آبان 1402 بروزرسانی: 17 آبان 1402 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2343

به "برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار آنلاین و رایگان" امتیاز دهید

2 کاربر به "برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار آنلاین و رایگان" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین ویرایشگرهای عکس با هوش مصنوعی؛ 7 ابزار آنلاین و رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید