تداوم کاهش محبوبیت حزب مرکل بعد از نامزدی صدر اعظمی آرمین لاشت، سبزها همچنان در صندلی قدرتمندرین حزب

به گزارش مجله استخدام جدید، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که محبوبیت اتحادیه احزاب متحد مسیحی بعد از نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان همچنان در حال کاهش است و سبزها همچنان پیشرو هستند.

تداوم کاهش محبوبیت حزب مرکل بعد از نامزدی صدر اعظمی آرمین لاشت، سبزها همچنان در صندلی قدرتمندرین حزب

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه پاسایر نویه پرسه، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اتحادیه احزاب متحد مسیحی بعد از انتخاب آرمین لاشت، به عنوان نامزد صدر اعظمی آینده همچنان در سراشیبی کاهش محبوبیت قرار گرفته است.

در نظر سنجی جدیدی که توسط موسسه کانتر و به سفارش نشریه بیلد آلمان اجرا شده است احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی 3 درصد از آراء خود را از دست داده و تنها توانستند 24 درصد آراء شهروندان را به دست آورند و بعد از سبزها که 27 درصد آراء شهروندان را کسب کردند قرار گرفتند.

در این نظر سنجی حزب سوسیال دموکرات با 2 درصد صعود 15 درصد آراء شهروندان و حزب لیبرال دموکرات هم 11 درصد آراء شهروندان را بدست آورد. حزب چپ و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم هر کدام به ترتیب 7 و 10 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

اولاف شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات در این باره گفته است: اتحادیه احزاب متحد مسیحی به صورت روزافزون محبوبیت خود را از دست می دهند. اتحادیه دیگر هیچ طرح و برنامه سیاسی برای ارائه دادن ندارد و حتی مقامات این اتحادیه هم نمی توانند خود را متقاعد نمایند.

شولتز با وجود اینکه نظر سنجی ها درباره حزبش شرایط خوبی را نشان نمی دهد در عین حال گفت: پیروزی این حزب با کسب بیش از 20 درصد آراء در انتخابات پارلمانی امکان پذیر است. من اطمینان دارم که صدر اعظم بعدی کشور ما یک سوسیال دموکرات خواهد بود.

حزب سبز آلمان با نامزدی آنالنا بائربوک به عنوان صدر اعظم آینده آلمان همیشه اعضای بیشتری به دست آورده و بر محبوبیتش افزوده می گردد. یکی از مقامات این حزب گفته است: از زمان نامزدی بائربوک ما تا به حال حدود 3700 عضو جدید در این حزب به دست آورده ایم و حالا بالای 110 هزار عضو داریم. همچنین هدایای انتخاباتی به این حزب افزایش چشمگیری داشته است.

این مقام حزب سبز خاطرنشان کرد: ما رقیب اصلی احزب متحد مسیحی هستیم و این در دوران بحران کرونا هم تغییری ننموده است. ما با اتحادیه احزاب متحد مسیحی برای کسب صندلی اول مبارزه می کنیم.

انتخابات سراسری آلمان در پاییز آینده برگزار خواهد شد و با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد شروع دوره ای جدید باشد.

مرکل اعلام نموده که در دور بعد نامزد صدر اعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

در حالی که در بدنه حزب دموکرات مسیحی، مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، رهبران و مسئولان این حزب چند روز پیش در همایش مجازی خود رای به نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

مقامات حزب سبز آلمان هم چند روز پیش به اتفاق آراء، آنالنا باربوک را به عنوان نامزد صدر اعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

اولاف شولتز که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1648

به "تداوم کاهش محبوبیت حزب مرکل بعد از نامزدی صدر اعظمی آرمین لاشت، سبزها همچنان در صندلی قدرتمندرین حزب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کاهش محبوبیت حزب مرکل بعد از نامزدی صدر اعظمی آرمین لاشت، سبزها همچنان در صندلی قدرتمندرین حزب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید