تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن

به گزارش مجله استخدام جدید، متوسط نرخ تورم در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا کاهش یافت.

تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به آوریل با 0.4 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 0.3 درصد رسید که 1.4 درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره مشابه سال قبل محسوب می گردد. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به آوریل در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.7 درصد اندازه گیری شده که 0.5 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است. این تورم هم چنین 1.2 درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره زمانی مشابه سال قبل است.

در ماه آوریل، بخش الکل و تنباکو با تورم 0.67 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده است و خدمات با 0.52 درصد در رده بعدی قرار گرفته است. از سوی دیگر انرژی با تورم صفر درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم ماه آوریل داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت 0.09 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد مالی در سطح منطقه یورو هموار کند. این بسته فراتر از حد انتظار، احتمالا بانک های مرکزی ژاپن و آمریکا را نیز مجبور خواهد نمود که سیاست های مشابهی را در پیش گیرند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به جمهوری چک با 3.2 درصد بوده است و پس از این کشور نیز لهستان با 2.9 درصد و مجارستان با 2.5 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به اسلوونی با منفی 1.3 درصد بوده است و پس از این کشور، قبرس با منفی 1.2 درصد و یونان و استونی با منفی 0.9 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان 0.8 درصد، فرانسه 0.4 درصد، اتریش 1.5 درصد، اسپانیا منفی 0.7 و هلند یک درصد اندازه گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم انگلیس 0.8 درصد، سوییس منفی یک درصد و نروژ 0.6 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1064

به "تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید