حکیم زاده: شرایط امتحانات و خاتمه سال دانش آموزان تابع تصمیم ستاد مبارزه با کروناست

به گزارش مجله استخدام جدید، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: شرایط امتحانات و انتها سال دانش آموزان تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناست.

حکیم زاده: شرایط امتحانات و خاتمه سال دانش آموزان تابع تصمیم ستاد مبارزه با کروناست

به گزارش گروه اجتماعی مجله استخدام جدید، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه در انتهای الوند درباره تعطیلی مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا و آموزش در این ایام، اظهار کرد: آموزش و پرورش با توجه به مأموریت ذاتی اش که تداوم جریان آموزش است، از همان زمان ابتدای بحران کرونا ویروس، مدارس را به خاطر حفظ سلامتی دانش آموزان تعطیل کرد و از همان ابتدا هم تلاش کرد که همه امکانات را به کار بگیرد تا آموزش تعطیل نشود و در کوتاه ترین زمان ممکن تلویزیون آموزشی با همکاری صدا و سیما راه افتاد.

وی با بیان اینکه ظرف یک هفته کار ها انجام شد و آموزش تلویزیونی شروع شد، گفت: در جامعه فرهنگی، گنجینه بسیار ارزشمند معلمان پرتلاش و باانگیزه را داریم و زمانی که اعلام کردیم این برنامه را داریم، همکاران ما در شهر تهران در کوتاه ترین زمان ممکن تعدادی از معلمان را که در گروه های آموزشی همکاری می کردند، هماهنگ کردند و ما جلسه گذاشتیم و ظرف دو روز آماده شدند تا به صورت زنده جلوی دوربین بروند.

حکیم زاده با بیان اینکه معلمان و همکاران صدا و سیما به صورت جهادی وارد کار شدند، گفت: بعد از آن، برای حضور همه همکاران علاقه مند، فراخوان دادیم البته به خاطر محدودیت تردد فقط از شهر تهران و شهرستان های استان تهران فراخوان دادیم و مصاحبه ای انجام شد و به رغم زمان محدود، از همه معلمان به تناوب استفاده شد.

وی در پاسخ به این پرسش که همه بچه ها برای آموزش مجازی تلفن همراه ندارند، چه باید کرد، گفت: معلمان به صورت خودجوش از ابتدا پای کار آمدند یعنی از درِ یخچال خانه برای آموزش استفاده کردند و تلاش های ارزشمندی بود، اما با توجه به اینکه ضرورت داشت آموزش ها منسجم باشد و هم امکان نظارت وجود داشته باشد ضمن اینکه آموزش و پرورش باید به خانواده ها اطمینان دهد که دانش آموزان در محیط امن آموزش می بینند و کاربری آموزشی دارد؛ بر اساس آن پیگیری ها انجام شد که منجر به ایجاد اپلیکیشن شاد شد که شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: شبکه شاد اختصاصاً کاربری آموزشی دارد و روی تلفن همراه والدین نصب می شود؛ الان آموزش انجام می شود، اما رسماً از روز اول اردیبهشت در دوره ابتدایی کلاس مدرسه شاد را خواهیم داشت.

وی درباره دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند، گفت: دستورالعملی را با استفاده از تجارب استان ها تهیه کردیم و از طریق راهبران آموزشی، درس نامه تهیه شده و از طرق مختلف مانند رادیو و شبکه استانی، آموزش ارائه می شود.

حکیم زاده در واکنش به این جمله که در حال حاضر بچه ها عادت کردند که در خانه بنشینند بعد از جریان کرونا چه کسی زورش می رسد که آن ها را پشت نیمکت بنشاند، اظهار کرد: بچه ها دلشان برای مدرسه و بودن با دوستانشان تنگ شده است شاید قبلاً دو سه روز که تعطیل می شدند احساس خوبی داشتند، اما چون طولانی شده است به ارزش ها و اهمیتی که مدرسه داشته، پی می برند؛ کلاس های مجازی که شروع شده است اولین پیام خیلی از دانش آموزان دبستانی این بود که خانم معلم خیلی دلمان برایتان تنگ شده است؛ پیام هایی که از خانواده ها داریم این است که بچه ها به دلیل روابط عاطفی که با آموزگاران و دوستانشان دارند بعد از هفته دوم احساس دلتنگی داشتند؛ فکر می کنم از این جهت بعد از این دوران قدر دوستی ها را بیشتر بدانیم.

وی درباره زمان سرانجام سال و امتحانات دانش آموزان اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط قابل پیش بینی نیست، در این خصوص آموزش و پرورش تابع تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناست؛ نکته حائز اهمیت این است که سلامت دانش آموزان در اولویت است؛ دو اصل را وزارت آموزش و پرورش تأکید دارد اول اینکه در هر شرایطی متناسب با آن، آموزش را از طریق تلویزیون، فضای مجازی و راهبران آموزشی تداوم ببخشیم و نگذاریم که آموزش تعطیل شود و دومین موضوع به خانواده ها اطمینان دهیم که شرایط را طوری فراهم می کنیم که کمبود های آموزشی که دانش دارند جبران شود و نگران ضعف آموزشی و تحصیلی فرزندانشان نباشند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: متناسب با وضعیتی که ممکن است برای ما پیش بیاید، برای زمان های مختلف سناریو های مختلف پیش بینی کردیم تا اجرا کنیم.

وی درباره تداوم آموزش مجازی گفت: بعد از اینکه مدارس باز شد، آموزش مجازی حتما به عنوان یک یادگیری مکمل ادامه دارد و از این آموزش استفاده کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از خانواده ها خواست با در امر آموزش به عنوان شریک اصلی تعلیم و تربیت همکاری کنند تا یادگیری محقق شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 19 خرداد 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 983

به "حکیم زاده: شرایط امتحانات و خاتمه سال دانش آموزان تابع تصمیم ستاد مبارزه با کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم زاده: شرایط امتحانات و خاتمه سال دانش آموزان تابع تصمیم ستاد مبارزه با کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید