خاطرات بولتون درباره نشست ترامپ-کیم نادرست و تحریف شده است

به گزارش مجله استخدام جدید به نقل از رویترز، سئول خاطرات جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، درباره ملاقات رئیس جمهور آمریکا را با رهبران کره شمالی و جنوبی نادرست و تحریف شده خواند.

خاطرات بولتون درباره نشست ترامپ-کیم نادرست و تحریف شده است

جان بولتون در کتاب خود با عنوان اتاقی که در آن رخ داد مطالبی را درباره دیدارهای رئیس جمهور آمریکا با رهبران کره شمالی و جنوبی منتشر نموده است.

در همین رابطه چونگ ایو یونگ مدیر امنیت ملی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، روایت مطرح شده جان بولتون از مذاکرات سال گذشته درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی را حاوی مطالب تحریف شده و نظرات شخصی مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید خواند.

این مقام کره جنوبی همچنین بولتون را متهم کرد که جزئیات مذاکرات دیپلماتیک که اساس آن بر اعتماد متقابل بین کشورها بوده را به صورت یکجانبه افشا نموده است.

کتاب جان بولتون قرار است فردا سه شنبه منتشر گردد اما با این وجود رسانه ها به بخشی هایی از آن دسترسی پیدا نموده و اقدام به انتشار آن نموده اند.

به گزارش مجله استخدام جدید، کتاب جدید بولتون با عنوان اتاقی که در آن رخ داد جنجال زیادی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه انداخته تا آنجا که کاخ سفید سعی داشت به بهانه افشای اطلاعات محرمانه از انتشار آن ممانعت کند.

در همین حال، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که مثل بولتون از چهره های تندرو حزب جمهوریخواه است، او را خائن خطاب نموده و به کنایه می گوید من نیز در همان اتاق بودم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1141

به "خاطرات بولتون درباره نشست ترامپ-کیم نادرست و تحریف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطرات بولتون درباره نشست ترامپ-کیم نادرست و تحریف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید