خبرنگاران توهین به مقامات برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست

به گزارش مجله استخدام جدید، تبریز - خبرنگاران - نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام عده معدودی در توهین به رییس جمهوری گفت: توهین به مقامات و اشخاص برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

خبرنگاران توهین به مقامات برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست

غلامرضا نوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: البته اینها مختص روز 22 بهمن نیست و تازگی هم ندارد؛ متاسفانه سالهاست که در خصوص رئیس جمهوری فعلی اهانت ها و توهین های متعددی در حال شکل گیری است که به هیچ وچه نمی گردد به آنها عنوان انتقاد و نقد یا آنالیز عملکرد و تذکر هم داد.

وی گفت: توهین ها به رییس جمهوری شکل و چارچوب مشخصی به خود گرفته است؛ تاسف در اینجاست که گاهی این توهین ها توسط مقامات و شخصیت ها و کسانی که تریبون دارند، انجام می گردد و این بار هم در راهپیمایی 22 بهمن رخ داد که بسیار ناخوشایند بود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازتاب بیرونی این توهین ها اضافه نمود: کسی که در خارج از کشور خبر این اتفاق را آن هم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و جشن های پیروزی آن می بیند، چه فکری در خصوص کشور و نظام می نماید.

نوری با بیان اینکه این نوع حرکت ها در تعاملات بین المللی کشورمان نیز تاثیر منفی دارند، گفت: این گونه رفتارهای زشت و ناپسند، قدرت چانه زنی دستگاه دیپلماسی کشورمان را در سطح بین المللی خیلی ضعیف می نماید.

وی اضافه نمود: از نظر اخلاقی هم در جامعه ای که ارزش های اسلامی حاکم است و نظام، ارزشی و جمهوری اسلامی است چنین حرکت هایی مطلقا برازنده نیست و نه با اخلاق اسلامی سازگار و نه با اخلاق ایرانی ما سازگار است.

نوری با بیان تا به امروز برخوردهای جدی با این گونه اقدامات ساختارشکنانه صورت نگرفته است، ادامه داد: هر چند چنین بر می آید که قوه قضائیه عزم جدی برای برخورد با عاملان این اقدام غیراخلاقی دارد، اما باید بدانیم اگر این رفتار توهین آمیز امروز به مذاق عده ای خوش می آید، آنان باید بدانند که اگر این رفتار در جامعه نهادینه گردد، نوبت به آنان نیز خواهد رسید و هیچ کس از ترکش آن مصون نخواهد ماند.

وی گفت: این چیزی نیست که بگوییم مختص این دولت و این مسئول است؛ وقتی قبح قضیه شکسته گردد و این گونه رفتارها باب گردد، این نوع حرکت ها خواسته یا ناخواسته دامن همه را خواهد گرفت و به هم ریختگی و بی انضباطی اجتماعی شدیدی را در کشور دامن خواهد زد که می تواند به جاهای خیلی خطرناک هم کشیده گردد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که قوه قضائیه هر چه زودتر با عاملان توهین به رییس جمهوری برخورد جدی کند تا درسی برای دیگران گردد.

وی اضافه نمود: عاملان این قبیل رفتارها خواسته یا ناخواسته در میدان بدخواهان این مملکت و نظام بازی می نمایند.

نوری با بیان اینکه امیدواریم در ایه اقدام قوه قضاییه این قبیل حرکات زشت و ناشایست جمع گردد، اضافه نمود: البته سر زدن این گونه رفتارها مختص اجتماع نیست و در فضای مجازی مصادیق متعددی از این قبیل رفتارها دیده می گردد که به نظر می رسد این موضوع راها شده است.

وی ادامه داد: در بعضی از زمینه ها نباید کوتاهی کرد چون عواقبش برای آینده کشور پرهزینه تر از چیزی است که بتوان اکنون پیش بینی کرد.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری هم قرار داریم، گفت: در این شرایط حتما بایستی مدارای رعایت اخلاق اسلامی و پرهیز از توهین و فحاشی سرلوحه همه فعالین در عرصه سیاسی و انتخاباتی قرار بگیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1549

به "خبرنگاران توهین به مقامات برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توهین به مقامات برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید