دیپلمات فرانسوی: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نخواهد بود

به گزارش مجله استخدام جدید، سفیر سابق فرانسه در واشنگتن می گوید فارغ از اینکه در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا چه کسی پیروز شود، ایالات متحده دیگر نقش ژاندارم جهان را ایفا نخواهد کرد.

دیپلمات فرانسوی: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نخواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژرارد آرو سفیر سابق فرانسه در واشنگتن که به بیان صریح دیدگاه هایش در مورد روابط اروپا و آمریکا معروف است، روز یکشنبه گفت واشنگتن دیگر ژاندارم جهان نخواهد بود، چه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باقی بماند چه فرد دیگری در انتخابات آینده پیروز شود.

وی در توییتر نوشته است: در نوامبر 2020، هرکس که انتخاب شود، ایالات متحده اولاً دیگر آن نقش قدیمی ژاندارمی جهان را بازپس نخواهد گرفت و ثانیاً به گردش به سوی آسیا، یعنی جایی که رشد آنجاست، ادامه می دهد تا در برابر چین موازنه ایجاد کند.

این دیپلمات فرانسوی این توییت را با اشاره به یکی از مطالب نشریه فارین افرز منتشر کرده که شکاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا را موضوعی دنباله دار خوانده است.

در این مطلب فارین افرز، اشاره شده است که اختلاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا با ترامپ آغاز نشده و با ترامپ نیز به پایان نمی رسد. این مطلب، تأکید کرده است که پایان جنگ سرد و ظهور چین موجب شده تا اولویت های آمریکا به مرور تغییر کرده و اروپا تنها بماند.

از سوی دیگر، اروپا نیز در تلاش است تا به مرور به سوی استقلال بیشتر از آمریکا حرکت کند. ایده تشکیل ارتش اروپایی، یکی از مواردی است که به نوشته فارین افرز، نشانگر تلاش بروکسل برای استقلال از واشنگتن است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 385

به "دیپلمات فرانسوی: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات فرانسوی: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید