راه اندازی جایزه شعر زنان از سوی سازمان آیسسکو

به گزارش مجله استخدام جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از العربیه-این سازمان در بیانیه ای نوشت که این جایزه در چارچوب برنامه های آیسسکو برای گرامی داشت روز زن است که سه برنده خواهد داشت و اشعار منتخب در یک مجموعه شعری به چاپ خواهند رسید.

راه اندازی جایزه شعر زنان از سوی سازمان آیسسکو

در ادامه این بیانیه درباره هدف از این جایزه آمده است هدف از این جایزه که از سوی سازمان آیسسکو برای زبان عربی و برای ناطقان به غیر زبان عربی ایجاد شده یاری به پیشرفت شعر عربی فصیح زنان و زنده کردن نقش مثبت آن در تقویت تعاملات انسانی و ارتباطات انسانی و نیز پربارکردن کتابخانه و عرصه شعری عرب با کیفیت ممتاز شعر زنان است که به مسائل امروز زنان و آرزوها، دلمشغولی ها و امیدهای آن ها می پردازد. این جایزه همچنین از افزایش حضور زنان شاعر و خلاق در محافل ادبی و فرهنگی و فرصت بخشی به آن ها برای رقابت و معرفی دستاوردها و نقششان در بیداری جامعه به وسیله ادبیات حمایت می نماید.

گفتنی است که برگزیده اول این جایزه 2000 دلار ، نفر دوم 1500 دلار و نفر سوم هزار دلار امریکا را برنده خواهد شد؛ علاوه بر اینکه اشعارشان نیز در مجموعه ای منتشر خواهد شد.

از شروط شرکت در این رقابت برای علاقه مندان این است که موضوع شعر درباره زن، مسائل مربوط به زنان، امیدها و آرزوهایشان باشد و اشعار ارسالی هرگز جایی منتشر نشده باشد و پیش از این جایزه ای برای شعر دریافت نکرده و در مسابقات دیگری نیز شرکت نکرده باشند.

آیسسکو سازمانی جهانی واقع در رباط برای آموزش و پروش علوم و فرهنگ است که تحت حمایت سازمان همکاری اسلامی و در زمینه های آموزش، علوم، فرهنگ و ارتباطات در کشورهای اسلامی فعالیت می نماید. هدف این سازمان تقویت همکاری بین کشورهای عضو در زمینه های آموزش، علوم، فرهنگ و ارتباطات است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1649

به "راه اندازی جایزه شعر زنان از سوی سازمان آیسسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی جایزه شعر زنان از سوی سازمان آیسسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید