سیاست فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی باید معین گردد

به گزارش مجله استخدام جدید، تیم ملی والیبال ایران اواخر سال گذشته برای دومین بار پیروز شد در رقابت های انتخابی قاره ای جواز حضور در المپیک را کسب کند. با توجه به شیوع ویروس کرونا قرارداد ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال فسخ شده است و فدراسیون والیبال به دنبال گزینش برای جایگزینی کولاکوویچ است.

سیاست فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی باید معین گردد

بهنام محمودی در تبادل نظر با مجله استخدام جدید درباره بحث انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال گفت: در انتخاب سرمربی تیم ملی باید اجازه دهیم کمیته فنی و هیأت رئیسه تصمیم گیری نمایند. سرمربی تیم ملی باید بر اساس سیاست گذاری ها و مسائل اقتصادی فدراسیون انتخاب گردد.

وی در ادامه درباره توانایی مربیان ایرانی تاکید نمود: مربیان خوب وطنی داریم که می توانند سکان راهنمایی تیم ملی را بر عهده گیرند. د ر حال حاضر 7-8 مربی خوب داخلی داریم که توانایی نشستن روی نیمکت تیم ملی را دارند اما واقعیت است باید در کمیته فنی سیاست گذاری های فدراسیون تعیین گردد و بر اساس آن تصمیم گیری و انتخاب نمایند.

کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال که هنوز تکلیف هیأت رئیسه تعیین نیست و در کارگروه مشورتی جلساتی راجع به انتخاب سرمربی برگزار شده است آیا این کارگروه کافی است؟ گفت: داورزنی فرد با تجربه و باهوشی است و قطعاً از ظرفیت تمام کارشناسان استفاده خواهد نمود تا با برنامه ریزی به اهداف دست یابد.

محمودی درباره اظهار نظر بعضی از ملی پوشان برای حضور مربی تراز اول دنیا در رأس تیم ملی والیبال گفت: در حال حاضر نمی گویم گزینه ایرانی و یا خارجی چرا که ابتدا باید سیاست گذاری فدراسیون تعیین گردد تا با توجه به آن برای تیم ملی برنامه ریزی گردد. نمی توان گفت مربی ایرانی نمی تواند سرمربی گردد خیر، این طور نیست ولی نخست باید سیاست فدراسیون تعیین گردد.

وی با اشاره به حضور ولاسکو اضافه کرد: زمان حضور ولاسکو در ایران برنامه ریزی و هدف گذاری ها تعیین شد و اینها تأثیر گذار بود. بحث مربی داخلی و خارجی مطرح نیست ابتدا سیاست گذاری را باید تعیین کرد. با حضور کارشناسان بیش تر ان شالله بهترین تصمیم برای والیبال گرفته گردد. داورزنی با تجربه است، زمانی معاون وزیر بوده و قطعاً می توانند تأثیر زیادی بگذارد اما با مشورت با کارشناسان و افراد دلسوز والیبال. امیدوارم نتایج خوبی برای والیبال حاصل گردد.

بهنام محمودی که در مجمع انتخاباتی نزدیک ترین رقیب داورزنی به شمار رفت در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره بحث بازنشستگی داورزنی چیست؟ گفت: همه باید به قانون احترام بگذاریم. همانطور که بهنام محمودی یک روز در رده های مختلف تیم های ملی بازی کرد و یک روز کنار رفت، این ذات زندگی انسان است به هرحال یک روزی جوان هستیم و روزی در میانسالی و بازنشستگی قرار می گیریم این چرخه زندگی است. در این زمینه نیز قانون تصمیم می گیرد.

وی ادامه داد: شاد خواهم شد داورزنی در رأس امور باقی بماند و به والیبال یاری کند ولی اگر قانون اجازه نداد رئیس آینده باید از تجربه افرادی مانند داورزنی استفاده کند چرا که تجربیات زیادی دارند. این چرخه واقعی است و نمی توان فرار کرد. برای داورزنی در هر پستی آرزوی موفقیت دارم. اگر در رأس فدراسیون والیبال باقی ماند هم آرزوی موفقیت دارم چرا که موفقیت او، موفقیت والیبال است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1019

به "سیاست فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی باید معین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی باید معین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید