سیستم درمانی کشور در حال نابود شدن است

به گزارش مجله استخدام جدید، رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان با اشاره به تاخت و تاز شدید کرونا در کشور، گفت: به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم، تمام امید ما مثل پیک های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند و این در حالی است که سیستم درمانی کشور شرایط بسیار سختی دارد.

سیستم درمانی کشور در حال نابود شدن است

دکتر شروین شکوهی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه با افزایش تعداد کلی بیماران درصد تعداد بیماران بدحال هم به همان نسبت افزایش می یابد، گفت: متاسفانه انگار مردم فراموش کردند که کرونا وجود دارد.

تعطیلی 6 روزه چه فایده ای داشت؟

وی اضافه نمود: از طرف دیگر دولت هم اقدامات مطلوبی انجام نمی دهد، این تعطیلی 6 روزه تهران چه فایده ای داشت؟ این گونه تعطیلی ها یاری نمی کند، آمار وحشتناک زیاد است و شرایط بسیار خطرناک است و با توجه به خستگی زیاد کادر درمان نمی توان با این شیوه کرونا را جمع کرد.

مردم رعایت نمی نمایند و کسی هم جلودارشان نیست

وی اضافه نمود: چند روز قبل مرا به عروسی دعوت کردند، آنهم در چنین اوضاعی؛ مردم رعایت نمی نمایند و انگار کسی هم جلودارشان نیست . بیش از یک سال است که کار ما اطلاع رسانی به مردم است؛ در حالی که عده ای هیچگونه رعایتی نمی نمایند و در خصوص این عدم رعایت دیگر نمی توان گفت فقط تقصیر دولت است.

تخت خالی نداریم

شکوهی با بیان اینکه میانگین سنی مبتلایان با پیک های قبلی تفاوت چندانی نداشته است، اظهار کرد: در بیمارستان ما اصلا تخت خالی نیست. برای پذیرش بیمار از اورژانس به بخش یا باید یک نفر مرخص گردد یا اینکه خدای ناکرده یک نفر جان خود را از دست بدهد، که تخت خالی گردد.

مسائل اکسیژن در اغلب بیمارستان ها

وی اضافه نمود: دستگاه ها و تجهیزات بیمارستانی به طور مداوم کار می نمایند و مستهلک می شوند و مسائل اکسیژن در بیشتر بیمارستان ها وجود دارد. آیا آینده روشنی از شرایط یک ماه آینده ویروس داریم؟ به هیچ وجه. تمام امید ما مثل پیک های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند؛ در حالی که سیستم درمانی کشور شرایط سختی دارد و در حال نابود شدن است.

شکوهی درباره مراجعه روزانه مبتلایان به بیمارستان برای تزریق داروی رمدسیویر، بیان نمود: برای این موضوع متاسف هستم. یک فرد کرونایی را باید روزانه از خانه بیرون بیاوریم تا با اتوبوس، تاکسی، مترو و... به بیمارستان بیاید و چندین نفر را در راه یا در بیمارستان آلوده کند که دارو دریافت کند؛ در حالی که فرد کرونایی باید در قرنطینه باشد. مگر همه این افراد با ماشین شخصی به بیمارستان می آیند که رمدسیویر دریافت نمایند تا احتمال انتقال بیماری کاهش یابد؟

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1805

به "سیستم درمانی کشور در حال نابود شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم درمانی کشور در حال نابود شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید