ضدعفونی کننده های نانو ماندگاری بیشتری دارند

به گزارش مجله استخدام جدید به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، علیرضا نعیمی، یک کارشناس در یک شرکت دانش بنیان فراوری کننده مواد ضد عفونی کننده گفت: در این ضدعفونی کننده ها از نانوذرات نقره و پراکسیدهیدروژن استفاده می گردد. ترکیب این دو موجب رهایش رادیکال های آزاد می گردد که این رادیکال ها می توانند به ساختار میکرواورگانیسم ها آسیب زده و محیط را تمیز کند.

ضدعفونی کننده های نانو ماندگاری بیشتری دارند

وی اضافه کرد: در ضدعفونی کننده های پایه الکلی به دلیل تبخیر سریع الکل، اثربخشی ضدعفونی کننده ها کوتاه تر از نمونه های نانویی است. این در حالی است که در ضدعفونی کننده های نانویی حتی با تبخیر محلول هنوز نانوذرات در محیط وجود دارند که می توانند در از بین بردن مواد بیماری زا موثر باشند.

نعیمی گفت: کشور چین یکی از کشورهای پیروز در مقابله با کرونا بود، این کشور از ضدعفونی کننده های نانویی نیز برای ضدعفونی کردن معابر، بیمارستان ها و منازل استفاده کرد. براساس ادعای FDA و WHO ضدعفونی کننده های دارای فرمولاسیون نانویی می توانند برای مقابله با ویروس هایی نظر H1N1، کرونا و آنفولانزا به کار فرایند.

نعیمی از فراوری 10 تُن ضدعفونی کننده حاوی نانوذرات در ماه در این شرکت اطلاع داد و گفت: این شرکت از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا مراحل دریافت مجوز فراوری این ضدعفونی کننده را شروع کرد و با توجه به احتیاج به نتایج آزمایشگاهی و طی مراحل اداری، دریافت مجوز زمان زیادی برد ولی در نهایت پیروز شدیم مجوزهای لازم را دریافت نموده و در حال حاضر فراوری انبوه ضدعفونی کننده حاوی نانوذرات نقره شروع شده است.

نعیمی اضافه کرد: حتی بعد از فروکش کردن تب کرونا نیز قطعا جامعه احتیاج به مواد ضدعفونی کننده دارد، بنابراین ظرفیت بالایی برای فراوری ضدعفونی کننده های نانو در کشور وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 1083

به "ضدعفونی کننده های نانو ماندگاری بیشتری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کننده های نانو ماندگاری بیشتری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید