فلاح: هدف از ورود املاک شهرداری به بورس، تسویه دیون پیمانکاران است

به گزارش مجله استخدام جدید، معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از همکاری با سازمان بورس کالا به عنوان راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن نام برد.

فلاح: هدف از ورود املاک شهرداری به بورس، تسویه دیون پیمانکاران است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ابوالفضل فلاح در نشستی با حضور مدیرعامل و مدیران سازمان بورس کالا و مدیران حوزه معاونت، اظهارداشت: هدف ما از ارائه املاک در بازار بورس کالا، تبدیل این املاک به نقدینگی جهت تامین اقتصادی پروژه های عمرانی شهری است، اما چنانچه این اقدام مطابق با برنامه ریزی ها پیش برود، دست آورد هایی از قبیل رونق بخشی به بازار املاک مرکز و بازار بورس کالا را در پی خواد داشت.

وی اضافه نمود: عرضه املاک شهرداری در بازار بورس کالا در واقع فرصت مغتنم شهرداری برای تبدیل تهدید ها به فرصت است و بدهی های شهرداری ابزاری برای ایجاد سرمایه و تامین اقتصادی شهرداری شده است.

فلاح در ادامه با اشاره به عرضه 2 ملک در بورس کالا در آینده نزدیک گفت: هم اکنون تنها املاکی که مالکیت قطعی شهرداری و سند رسمی دارند می توانند در بورس کالا عرضه شوند، اما در کوشش هستیم تا املاک قولنامه ای، املاک اجاره داری، فروش تراکم و سرقفلی تحت عنوان حق الامتیاز را تبدیل به اوراق بهادار و به تدریج در این بازار عرضه کنیم تا بدین صورت شهرداری به عنوان مرجعی در تسهیل مبادلات املاک کشور و حق الامتیاز ها و سرقفلی های آنها، باشد.

وی با تاکید بر ایجاد تمهیدات ویژه جهت تسهیل در اخذ کد بورسی کالای پیمانکاران، گفت: از آنجایی که هدف نخست ما از ورود املاک شهرداری به بازار بورس، تسویه دیون پیمانکاران است و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با خرید املاکی که مد نظر دارند، مطالبات خود را وصول نمایند؛ مقرر شد که شهرداری با ارائه اسامی پیمانکاران به سازمان بورس، کد بورسی آن ها را در زمان کوتاهی دریافت نمایند.

معاون اقتصادی و اقتصاد شهری شهرداری در سرانجام اظهار امیدواری کرد تا در قدم های بعدی علاوه بر عرضه زمین های بارگذاری شده بتوانیم به عنوان یک خریدار جدی در بازار بورس کالا از جمله مصالح ساختمانی و ... باشیم.

بعلاوه حامد سلطانی نژاد مدیرعامل سازمان بورس کالا ضمن قدردانی از راهبری و سرعت شهرداری برای ایجاد یک مدل همکاری با سازمان بورس گفت: شهرداری می تواند آغازگر بنیادین برای آغاز معاملات املاک در بورس کالا باشد و توسعه نیافتگی حوزه املاک در بازار سرمایه را رونق بخشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: estekhdamjadid.ir شناسه مطلب: 2047

به "فلاح: هدف از ورود املاک شهرداری به بورس، تسویه دیون پیمانکاران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاح: هدف از ورود املاک شهرداری به بورس، تسویه دیون پیمانکاران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید